Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Pomoc w doborze wzmacniacza

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7705

  • elektron6
  • elektron6s Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 22
  • Dank erhalten: 2
  • Karma: 0
Darutom i znowu mylisz pojęcia i cos tam czytałeś ale nie trzyma się to kupy i praw fizyki. Już chyba po raz czwarty otrzymasz feedback. Korekcja nie służy do podbicia dynamiki a głównie do skorygowania rezonansów otoczenia. Czasami konieczne jest np. Obniżenie wzmocnienia niskich tonów -przykład ściany z regipsów. W dodatku każdy z nas ma inną percepcję odbioru dźwięku i tutaj korekcja się przydaje. W wielu wzmacniacz układ korekcji można wyłączyć i mamy plaska charakterystykę. Rozumiem iż Twoj zestaw jest idealnie liniowy -ok. Ponadto zapewne nie masz żadnych rezonansów w pokoju...oraz nagrania masz idealnie liniowe...audiofilia nie polega na skompletowaniu zestawu jak najbardziej minimalistycznego -zero przełącznik, korekcji. To jest jeden z frontów audiofili ale nie jedyny. Ponadto zapewne słuchasz muzyki z głośnika szerokopasmowego bo podobno to jest najbardziej liniowy dźwięk bez przesunięc fazowych, opóźnień czasowych itp. Zajrzyj do swoich kolumn i zobacz jaki tam masz filtr podziału częstotliwości - to tez pewien rodzaj korekcji. Twój Wzmacniacz mocy rozumiem pracuje bez sprzężenia zwrotnego?...takze długo by było dyskutować...
Letzte Änderung: 6 Jahre 2 Monate ago von elektron6. Begründung: blad gramatyczny
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7706

  • DARUTOM
  • DARUTOMs Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Beiträge: 80
  • Karma: 0
Rezonans i inne wady pomieszczenia likwiduje się w inny sposób. Skoro korekcja barwy jest z reguły w dwóch poziomach powiedzmy 100 Hz i 10 KHz. To jakim cudem akurat ma przypasować Czasami jest tak ze problem jest na wysokości 2khz ale te sprawy tez się inaczej załatwia. Pozostaje pytanie dlaczego ten sprzęt bez galek za spora kwotę gra sporo lepiej od tego co ma ich sporo. Ciekawe który filozof na to odpowie. Oczywiście biorę pod uwagę te same warunki odsłuchowe. Nie mówię ze będzie idealnie ale dlaczego ten brzydki bez pokręteł ma ładny dźwięk i taki szczegółowy przekaz. Zapewne producent chciał zrobić sobie żart i zamontował 1 gałkę żeby skasować 20 tysięcy. To tylko kupują idioci. Wystarczy iść do lombardu albo z Allegro kupić coś gdzie są same gałki. I to właśnie jest to. Zamiast słuchać jest czym krecic. Jak miałem 20 lat to mnie uszczęśliwiało. Teraz mam prawie 50 i coś mnie życie nauczyło.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7707

  • elektron6
  • elektron6s Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 22
  • Dank erhalten: 2
  • Karma: 0
Regulacja 100hz i 10khz to nie regulacja dynamiki od tego sa expandery lub choćby filtr loudness. Dlaczego takie a nie inne częstotliwości? i znowu fizyka...a bo każdy element wzmacniający jest w pewnym stopniu nieliniowy na krańcach pasma. 100hz to zakres nikich czest. Odpowiedzialnych za natężenie dźwięku. 10khz to przekaz szczegółów. Można i dokładniej korygować - w studiach mamy korektory 32 pasmowe aby min. Zniwelować szkodliwe rezonanse otoczenia. Tu 32 potencjometry jakość nie degradują dźwięku.
Letzte Änderung: 6 Jahre 2 Monate ago von elektron6.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7708

  • grzegorz44
  • grzegorz44s Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 111
  • Karma: 0
Nie wiem w sumie o czym teraz rozmawiacie, ale ja jestem zadowolony bardzo, a nawet powiedziałbym rewelacyjnie!! Nie miałem wielu wzmacniaczy i nie mam pewnie dużych wraże odsłuchowych, ale w każdym razie trafiliście w mój dźwięk idealnie !!
Przytoczę tu jeszcze słowa Piootra ( rozmowa powyżej), z którymi teraz w zupełności się zgadzam; '' Po chwili słuchania wiało nuda, że aż strach, wróciłem do domu i stwierdziłem kolejny raz, że wole jednak stare graty ''.
Dzieciaki idą zwykle spać o 20.00,( już padają). Gdy w pierwszy dzień podłączyłem telefunkiena, tańce były do 22.30 !! I nie chciały tego zgasić! Nie było takich wrażeń przy xindaku, yamaszce, czy innych wzmacniaczach które miałem.
Na pewno spróbuję jeszcze ''starszych gratów'' polecanych w tym temacie. O xindaku itp. nawet nie chcę już słyszeć!! :angry:
Jeśli chodzi o mnie, to dla mnie ten temat już zamknięty. Będę się jeszcze pytał o ewentualne sprawy techniczne. Darutom, może sobie przedstawiać swoje argumenty, może kupować gorsze jedzenie, a lepsze płyty ( jak pisał powyżej).
Dla mnie powtarzam, jest super.! Jakby ktoś by jeszcze czytał ten temat, a wpadł mu do głowy, jakiś wzmacniacz, bądź amplituner o podobnym, lub bardziej ciekawym, a zbliżonym do telefunkiena dźwiękiem, proszę o model, na pewno się skuszę do sypialni.
Grzegorz
Letzte Änderung: 6 Jahre 2 Monate ago von grzegorz44.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7709

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Super, o to chodzi!. darutom nawet nie wie o czym pisze, założę się, że tego TFK nie miał w rękach, a swoje zdanie o starych sprzętach ma wyrobione na podstawie niskich i nietrafionych modeli. Naprawdę trzeba długo w tym siedzieć żeby z tych starych gratów wiedzieć co wybrać :)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7712

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
No to jeszcze raz o TRX 3000.To bardzo skomplikowany receiver ale na łeb bije wszelkie inne wypasyNie slyszałem lepszego.Wymaga jednak bardzo starannego serwisu przez doswiadczonego fachowca.Ma wiele stykow i wtyczek ktore wymagają deoksydacjiProblemem jest nagrzewanie się bloku częstotliwości i wymaga modyfikacji.Koszty serwisu podane przez pseudofachowców nijak się mają choćby do czasu poświeconego na wymycie i opisanie .Ma wiele nietypowych częsci a uszkodzenie przełącznika funkcji czy potencjometru Volume w zasadzie złomuje sprzęt..Niemniej warto.i to bardzo.Mam 3 własne a naprawiałem 6 więc wiem co piszę.Proponuje nie korzystać z funcji BTL bo mostkowanie starego sprzętu to proszenie się o poważne kłopoty.Innym flagowcem TFk był tuner TT 750 +wzmacniacz TA 750 i kaseciak TC 750 z napędami Direct Drive.Bardzo niewielu potrafi jednak te sprzety ogarnać.Ja umię ale zajeło wiele czasu.
Tomasz
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7714

  • grzegorz44
  • grzegorz44s Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 111
  • Karma: 0
Jutro zaniosę go do serwisu rtv. Zobaczę co powiedzą. Nie wiem o jaki mostek BTL chodzi- nawet nie wiem jak to się robi. :blush: Jedyny problem taki naprawdę wart uwagi to podłączenie gramofonu. Może zerkniesz kilka rozmów wyżej..? ;)
Ze fajny sprzęt - już faktycznie chwilę przetestowałem !! Fajny ten wiatrak z tyłu co chłodzi te wszystkie gąsieniczki.. :) Na początku myślałem, że to okno się rozszczelniło w pokoju :laugh: A to wiatraczek..
Grzegorz
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7719

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
TRX ma mozliwość przełaczenia koncówki na system mostka czyli BTL.Ma specjalny przełacznik.Pozwala to obciązyć kolumnami 2 Omy i otrzymać jeszcze sporo mocy ale moim zdaniem niebezpieczne.Z Phono na odległośc nie pomogę.
Tom
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7725

  • grzegorz44
  • grzegorz44s Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 111
  • Karma: 0
Dzięki. Oddałem do serwisu. Zobaczymy...
Grzegorz
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 Jahre 2 Monate ago #7727

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Serwis sprawdzony, doświadczony? :)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.