Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Klasyk -jaki

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8354

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKońs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 11
  • Karma: 0
Ceny to ja nie wiem skąd się biorą taka moda ale są zdecydowanie za wysokie jak na sprzęt niepewny z allegro
Za mało się na tym chyba znam ,muszę jeszcze poczytać i określić czego potrzebuje wzmacniacz i tuner czy amplituner
współczesne amplitunery grają dużo gorzej od wzmacniaczy a jak było w tamtych czasach ?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8355

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Amplitunery z reguły dysponują mniejszą mocą i gorszej jakości końcówką mocy, natomiast w końcówce lat siedemdziesiątych czołowi producenci prześcigali się żeby zrobić jak najbardziej wypasiony amplituner czego owocami były tzw monster receivery. Yamaha CR-1020 to jest porządnie grający amplituner, który jakością dźwięku plasuje się mniej więcej między wzmacniaczami Yamahy CA-810, a CA-1010 - a zatem jest to jest całkiem dobry sprzęt mimo, że amplituner :)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8356

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKońs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 11
  • Karma: 0
Laslo schrieb:
Amplitunery z reguły dysponują mniejszą mocą i gorszej jakości końcówką mocy, natomiast w końcówce lat siedemdziesiątych czołowi producenci prześcigali się żeby zrobić jak najbardziej wypasiony amplituner czego owocami były tzw monster receivery. Yamaha CR-1020 to jest porządnie grający amplituner, który jakością dźwięku plasuje się mniej więcej między wzmacniaczami Yamahy CA-810, a CA-1010 - a zatem jest to jest całkiem dobry sprzęt mimo, że amplituner :)
Ale czy 2 tyś za taką yamahę to nie za dużo biorąc pod uwagę niewiadomy stan ?Dał bym te pieniądze gdybym miał kupić z domu kto kolekcjonuje taki sprzęt dba o niego i jest to sprzet zadbany .
Jakie głośniczki do takiej Yamahy nieduże monitory ,pewnie współczesne odpadają ?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8357

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Kupno 40-letniego urządzenia zawsze będzie obarczone ryzykiem, nawet od kolekcjonera, który trzymał pod kocem. Czasem urządzenie jest oryginalne, nie grzebane a i tak nie działa poprawnie, regeneracja trzeszczących przełączników czy potencjometrów to często zegarmistrzowska robota. Jeśli wchodzić w takie stare sprzęty to tylko świadomie. 40 lat to już nie są żarty, nie tylko dla kondensatorów elektrolitycznych ale też np ścieżki po dotknieciu lutownicą zaczynają odłazić i robić kłopoty.
Letzte Änderung: 5 Jahre 1 Monat ago von Laslo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8358

  • Marek-41
  • Marek-41s Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 114
  • Dank erhalten: 2
  • Karma: 1
Nie ma co ukrywać,że najlepszy okres na zakupy klasyków już minął.Jednak nie należy upadać na duchu i nie spieszyć się z zakupami.Wiadomo,że przyda się pewna doza szczęścia,ale masz tutaj spore grono doświadczonych osobników,którzy z niejednego pieca chleb jedli i na pewno pomogą.Na Twoim miejscu nie nastawiał bym się ,tylko na na wzmacniacz.Wśród amplitunerów też było wiele zacnych konstrukcji.
Klasyki łatwiej się serwisuje,niż współczesne zabawki.No chyba,że w ich konstrukcji użyto rzadkich podzespołów.A radość ze słuchania tych dziadków jest niepomierna.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8362

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKońs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 11
  • Karma: 0
Marek-41 schrieb:
Nie ma co ukrywać,że najlepszy okres na zakupy klasyków już minął.Jednak nie należy upadać na duchu i nie spieszyć się z zakupami.Wiadomo,że przyda się pewna doza szczęścia,ale masz tutaj spore grono doświadczonych osobników,którzy z niejednego pieca chleb jedli i na pewno pomogą.Na Twoim miejscu nie nastawiał bym się ,tylko na na wzmacniacz.Wśród amplitunerów też było wiele zacnych konstrukcji.
Klasyki łatwiej się serwisuje,niż współczesne zabawki.No chyba,że w ich konstrukcji użyto rzadkich podzespołów.A radość ze słuchania tych dziadków jest niepomierna.

Tak tak spokojnie i z rozwagą codziennie obserwuje aukcje pojawiają się i znikają sprzęty
ładna Aiwa ale cena spora nie potrafię ocenić czy to drogo i czy to dobry zestaw brak doświadczenia allegro.pl/oferta/aiwa-aa-8700-at-9700-z...l-vintage-7759261868
albo to allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
a tu niższy wzmacniacz i cena też niższa allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
to też jest ciekawe ale kompletnie nie wiem co to allegro.pl/oferta/nordmende-pa-1100-wzma...050-tuner-7896774950
a to allegro.pl/oferta/nikko-trm-750-fam-650-...-oryginal-7628840526
no i jeszcze to allegro.pl/oferta/hitachi-ha-5300-ft-440-7849204250
robię tu bałagan wiem wiem
Letzte Änderung: 5 Jahre 1 Monat ago von CzarnyKoń.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8363

  • Marek-41
  • Marek-41s Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 114
  • Dank erhalten: 2
  • Karma: 1
No niestety ceny spore.A niecały rok temu udało mi się dla kolegi kupić piękny zestaw za 300 zł.Składa się z tunera wyposażonego w wskazniki mocy i zero detektora,piekny wzmacniacz też ze wskaznikami analogowymi i magnetofon kasetowy.Widać trzeba szukac dalej.Ta pierwsza aiwa piękna,ale cena za wysoka.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8364

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKońs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 11
  • Karma: 0
ta aiwa jest do wzięcia za 2500 poza allegro i to tak za drogo
chyba sprzedawcy przesadzają moda to spowodowała
Proszę o informację sprzęt SABA nie znam go co to jest i czy warto kupić ?
Letzte Änderung: 5 Jahre 1 Monat ago von CzarnyKoń.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8365

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
CzarnyKoń schrieb:
Marek-41 schrieb:
Nie ma co ukrywać,że najlepszy okres na zakupy klasyków już minął.Jednak nie należy upadać na duchu i nie spieszyć się z zakupami.Wiadomo,że przyda się pewna doza szczęścia,ale masz tutaj spore grono doświadczonych osobników,którzy z niejednego pieca chleb jedli i na pewno pomogą.Na Twoim miejscu nie nastawiał bym się ,tylko na na wzmacniacz.Wśród amplitunerów też było wiele zacnych konstrukcji.
Klasyki łatwiej się serwisuje,niż współczesne zabawki.No chyba,że w ich konstrukcji użyto rzadkich podzespołów.A radość ze słuchania tych dziadków jest niepomierna.

Tak tak spokojnie i z rozwagą codziennie obserwuje aukcje pojawiają się i znikają sprzęty
ładna Aiwa ale cena spora nie potrafię ocenić czy to drogo i czy to dobry zestaw brak doświadczenia allegro.pl/oferta/aiwa-aa-8700-at-9700-z...l-vintage-7759261868
albo to allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
a tu niższy wzmacniacz i cena też niższa allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
to też jest ciekawe ale kompletnie nie wiem co to allegro.pl/oferta/nordmende-pa-1100-wzma...050-tuner-7896774950
a to allegro.pl/oferta/nikko-trm-750-fam-650-...-oryginal-7628840526
no i jeszcze to allegro.pl/oferta/hitachi-ha-5300-ft-440-7849204250
robię tu bałagan wiem wiem

AIWA - bardzo dobry wzmacniacz, cena wcale nie tak mocno przesadzona, normalnie sam wzmacniacz na licytacji osiąga spokojnie ~1500zł, tuner to koszt około 300zł (w 2013r dałem za takiego niecałe 500 :))
Nordmende to straszna kaszana.
Nikko tylko udaje dobry wzmacniacz, jakość wykonania w porządku, ale dźwiękowo takie 4/10.
SABA 2080 i Hitachi - nie miałem,
Jeśli szukasz fajnego wzmacniacza to pojawił się ostatnio na licytacji Pioneer A-77X w srebrze, wydaje się być zadbany. To jest wzmacniacz, który spokojnie mogę polecić i żaden ze wzmacniaczy przez Ciebie proponowanych nie ma porównania, oprócz AIWY oczywiście. Pioneer powinien być jednak ze 3x tańszy ;)
Letzte Änderung: 5 Jahre 1 Monat ago von Laslo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Klasyk -jaki 5 Jahre 1 Monat ago #8366

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKońs Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 11
  • Karma: 0
Laslo schrieb:
CzarnyKoń schrieb:
Marek-41 schrieb:
Nie ma co ukrywać,że najlepszy okres na zakupy klasyków już minął.Jednak nie należy upadać na duchu i nie spieszyć się z zakupami.Wiadomo,że przyda się pewna doza szczęścia,ale masz tutaj spore grono doświadczonych osobników,którzy z niejednego pieca chleb jedli i na pewno pomogą.Na Twoim miejscu nie nastawiał bym się ,tylko na na wzmacniacz.Wśród amplitunerów też było wiele zacnych konstrukcji.
Klasyki łatwiej się serwisuje,niż współczesne zabawki.No chyba,że w ich konstrukcji użyto rzadkich podzespołów.A radość ze słuchania tych dziadków jest niepomierna.

Tak tak spokojnie i z rozwagą codziennie obserwuje aukcje pojawiają się i znikają sprzęty
ładna Aiwa ale cena spora nie potrafię ocenić czy to drogo i czy to dobry zestaw brak doświadczenia allegro.pl/oferta/aiwa-aa-8700-at-9700-z...l-vintage-7759261868
albo to allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
a tu niższy wzmacniacz i cena też niższa allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
to też jest ciekawe ale kompletnie nie wiem co to allegro.pl/oferta/nordmende-pa-1100-wzma...050-tuner-7896774950
a to allegro.pl/oferta/nikko-trm-750-fam-650-...-oryginal-7628840526
no i jeszcze to allegro.pl/oferta/hitachi-ha-5300-ft-440-7849204250
robię tu bałagan wiem wiem

AIWA - bardzo dobry wzmacniacz, cena wcale nie tak mocno przesadzona, normalnie sam wzmacniacz na licytacji osiąga spokojnie ~1500zł, tuner to koszt około 300zł (w 2013r dałem za takiego niecałe 500 :))
Nordmende to straszna kaszana.
Nikko tylko udaje dobry wzmacniacz, jakość wykonania w porządku, ale dźwiękowo takie 4/10.
SABA 2080 i Hitachi - nie miałem,
Jeśli szukasz fajnego wzmacniacza to pojawił się ostatnio na licytacji Pioneer A-77X w srebrze, wydaje się być zadbany. To jest wzmacniacz, który spokojnie mogę polecić i żaden ze wzmacniaczy przez Ciebie proponowanych nie ma porównania, oprócz AIWY oczywiście. Pioneer powinien być jednak ze 3x tańszy ;)
Dzięki ceny i jeszcze raz ceny z kapelusza biorąc pod uwagę że sprzęt ma tyle lat i nikt nie zagwarantuje jego stanu
gdyby taki sprzęt o jakim tu piszemy kosztował ok 1000zł można kupować i się bawić ale prawie 3 tys i więcej to się robi droga zabawa za te pieniądze do zwykłego słuchania to mozna już kupić niezły sprzęt zdecydowanie młodszy prawie nowy albo nowy z gwarancją itp
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.