Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Amplituner o ciepłym brzmieniu do 2000zł

Amplituner o ciepłym brzmieniu do 2000zł 3 years 2 months ago #8743

  • krzysiekm45
  • krzysiekm45's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 2
  • Karma: 0
Witam, mam na imię Krzysiek, to mój pierwszy post na tym forum. Poszukuję jakiegoś używanego amplitunera ewentualnie wzmacniacza o ciepłym brzmieniu mogącego zasilić kolumny 6-cio omowe. Sprzęt jaki aktualnie posiadam:
- odtwarzacz CD rotel rdv 995
- tuner Kenwood kt 990d
- wzmacniacz Kenwood ka 7020
- kolumny quad 21L (pierwsza wersja), 125w, 6 ohm
Nie jestem audiofilem. Jak tylko skompletowałem ten zestaw to byłem zachwycony czystością dźwięku, dynamiką i kontrolą basu. Niestety zauważyłem że po dłuższym słuchaniu dźwięk mnie męczy. Teraz już wiem że źle dobrałem wzmacniacz do tych kolumn. Jest za ostro na górze a bas jest za bardzo punktowy. Poprzedni właściciel kolumn pisał że zasilał je Luxmanem L530 i że bardzo ładnie się to zgrywało więc postanowiłem pójść tym tropem i zapolować na jakiegoś luxmana. Z tego co widzę mógłbym sobie pozwolić na amplituner R 1050 ewentualnie jakiś wzmacniacz z serii 400 (amplitunery bardziej mi się podobają) . Niestety nie wiem co ładniej zagra. A może polecicie mi coś innego. Na forach widzę że chwalone są amplitunery Saba, Telefunken, Grundig, Tandberg, ITT, Scott, ale nie wiem czy mają takie cukierkowe brzmienie. Proszę o jakieś sugestie
The administrator has disabled public write access.

Amplituner o ciepłym brzmieniu do 2000zł 3 years 1 week ago #8784

  • krzysiekm45
  • krzysiekm45's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 2
  • Karma: 0
Kupiłem amplituner Luxman r 1050. W połączeniu z kolumnami które aktualnie posiadam brzmienie jest piękne, można słuchać godzinami. Temat do zamknięcia.
The administrator has disabled public write access.

Amplituner o ciepłym brzmieniu do 2000zł 2 years 11 months ago #8793

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Luxman to jest zawsze dobry kierunek... Tylko troszkę ceny wysokie..no ale coś za coś :).. można mieć za mniejszą kasę brzmieniowo podobny sprzęt chociażby nie jest łatwo, ale dodatkowo w luxmanie pięknie chodzą gałeczki :) i fajnie wygląda designersko... Pozdr
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Amplituner o ciepłym brzmieniu do 2000zł 2 years 11 months ago #8800

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
jeszcze sobie przypomniałem, że za mniejsze pieniadze bardzo fajnie grał scott 382... i podobne z lat chyba 60'' 70'' grało to znakomicie, do tego kirkaetery stare też super --- sansui six seven i eight też polecam
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.