Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju?

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 years 11 months ago #8785

  • Ratan
  • Ratan's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 4
  • Karma: 0
Witam serdecznie wszystkich to czytających.
Na tym forum jestem nowy, ale poglądy na temat wiekowego, dobrego sprzętu mamy wspólne. Od jakiegoś czasu rośnie we mnie chęć powrotu do sprzętu z przed lat, zwłaszcza że pamiętam, że grał on dużo lepiej niż ten, który mam obecnie.Chciałbym skompletować całą wieże z dobrymi kolumnami, ale tak żeby nie "przestrzelić".
Pamiętam, dawno temu, kolega zaprosił mnie, żeby zademonstrować sprzęt , który właśnie skończył kompletować. Zasiadłem między dwoma kolumnami mojej wysokości i pierwsze uderzenie dźwięku wypchnęło okno z futrynki. Pokój miał kilka m2, a sprzęt był chyba estradowy (najgłośniejszy w okolicy!). No więc, nie o to mi chodzi.
Z jednej strony, nie jestem audiofilem i nie umiem usłyszeć kabli (może kiedyś?), ale z drugiej strony, muzyka jest dla mnie bardzo ważna.
Teraz, kiedy znalazłem to forum, pomyślałem, że zapytam Was, Szanowne Grono o radę (a może uda się trochę dłużej o tym pogadać), jak dobrać sprzęt do niewielkiego pokoju (kilkanaście m2), tak żeby muzyka sprawiała przyjemność, zwłaszcza, kiedy zaczyna być podmiotem a nie tłem. Nie wiem, czy w ogóle jest coś takiego możliwe bez słuchawek? Z drugiej strony, mój samochód jest troszkę mniejszy niż pokój, a muzyka brzmi tam całkiem fajnie. Powiedzcie co o tym myślicie?
The administrator has disabled public write access.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 years 11 months ago #8786

  • Ratan
  • Ratan's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 4
  • Karma: 0
Może Yamaha R300 i kolumny PIONEER CS-767. Co o tym myślicie?
The administrator has disabled public write access.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 years 11 months ago #8789

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Polecam Ci kolumny Grundiga professional 850 lub 650 .. bardzo fajne brzmienie i można jeszcze kupić do tys zł... Pytanie zasadnicze to ile chcesz nab to wydać pieniążków?
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 years 11 months ago #8790

  • Ratan
  • Ratan's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 4
  • Karma: 0
Dzięki. Zaraz poczytam o tych kolumnach. Wczoraj kupiłem Yamahę RX-V730RD. Jeszcze nie doszła. Teraz będzie trzeba do niej dokupić resztę. Na razie myślę o małych (gabarytowo) ale przyzwoitych jakościowo głośniczkach kina domowego. Do tej Yamachy można podłączyć kino lub stereo. Jak pisałem sprzęt będzie stał w niedużym pokoju, więc dobre ustawienie przyzwoitych kolumn odpada, z braku miejsca. Dobre kino to już bardziej do zrobienia. Co o tym myślicie?
The administrator has disabled public write access.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 years 11 months ago #8791

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Nie znam tej yamachy, ale warto się kierować jedna zasada... Albo kupujemy sprzęt do oglądania filmów z dolby itp bajerami subufery itd... albo do słuchania muzyki :) ot moja drobna rada.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 years 11 months ago #8794

  • Ratan
  • Ratan's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 4
  • Karma: 0
Piootr, oczywiście masz rację. Albo jedno, albo drugie, ale stąd właśnie wziął się ten wątek. Mam mały pokój, i obawiam się, że przyzwoite kolumny nie zagrają w nim przyzwoicie. Chyba że się mylę? Odległość między dłuższymi ścianami (szerokość pokoju) to 3,8 m, a o ile wiem, kolumny powinno się odsunąć od ścian (ok. 60 cm od każdej). Ciężko będzie się zmieścić. Zdaje się że przegrałem i zostają słuchawki.
The administrator has disabled public write access.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 years 11 months ago #8796

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Yamahę R-300 odradzam, miałem dwie i obydwie leżą w piwnicy po padnięciu kostek STK jako dawcy części :P
The administrator has disabled public write access.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 years 11 months ago #8799

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Ja jakos nie mogę przekonac sie do słuchawek i słucham tylko i wyłacznie na kolumnach. a co do pokoju faktycznie troszke mały ale delikatnie pewnie jakies małe kolumienki też by sie sprawdziły, a z tymi 60 cm to bym nie przesadzał ;).
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 years 3 months ago #8910

  • Cellulitis
  • Cellulitis's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 80
  • Thank you received: 1
  • Karma: 2
Moim zdaniem (znaczy ktoś to już mówił i ja się z tym zgadzam) słuchawki są do dupy. Słyszysz wszystko w głowie. W środku. Nie ma sceny...
Jeśli to tylko tam gdzie jest taka konieczność np. na ulicy.
Co do grania w pomieszczeniu to co byś powiedział na zestawy mini od AIWA (ew. WEGA, BASF to jest to samo).
Gra to świetnie. Gabarytowo do wciśnięcie wszędzie. Sam mam ten zestaw i wiem, że jest on w stanie "pociągnąć" konkretne kolumny bez zadyszki.
Zresztą koledzy też coś powiedzą. Popatrz w necie. Może Ci podpasują
Konkretnie chodzi mi o coś takiego. Taki mam. Kolumny w moim salo0nie za małe albo po prostu nie wytrzymują konkurencji z tymi, które mam ale do mniejszego wystarczą. Nie do sprzedania oczywiście :)
Link nie mój. Zresztą nie aktualny

sprzedajemy.pl/mini-wieza-aiwa-vintage-m...-2-0010c9-nr64854918
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.