Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Pytanie o amplituner AIWA AX-7700

Pytanie o amplituner AIWA AX-7700 3 years 1 month ago #8746

  • cube
  • cube's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 2
  • Karma: 0
Witam forumowiczów.
Jest to mój pierwszy post. Szukam informacji na temat amplitunera AIWA AX-7700, którego jestem posiadaczem. Przeszukując internet celem znalezienia jakichś informacji trafiłem na to forum :-D
Widzę, że dużo tu wyjadaczy sprzętu vintage, stąd moje pytanie czy ktoś ma jakąś wiedzę o tym szczególnym modelu? W bazie wiedzy są modele o niższej numeracji (7300, 7400, 7500), ale jak wiadomo wyższy numerek nie zawsze jest gwarancją wyższego modelu. W necie niestety nie ma za dużo informacji, poza ofertami sprzedaży na różnych portalach aukcyjnych. Porównując do tych przedstawionych w bazie wiedzy ma mniejszą liczbę wejść, RCA tylko AUX, ale więcej też nie potrzebuję
Ogólnie wzmacniacz gra przyjemnie i ciepło, w przyszłym tygodniu jedzie na serwis (trzeszczące potencjometry i przyciski, oraz okazyjne zakłócenia typu szum w lewym kanale, wynikające pewnie z brudu).
Sprzęt wpadł mi w ręce okazyjnie, ostatnio myślałem nad zmianą, na jakiegoś NADa, ale jak się wczytuję to coraz bardziej wydaje mi się, że go nie doceniam wystarczająco ;-)
Pozdrawiam Cube
Attachments:
The administrator has disabled public write access.

Pytanie o amplituner AIWA AX-7700 3 years 1 month ago #8747

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Witaj
Najlepsze amplitunery AIWA to 7500 i 7600. Model, który posiadasz jest już z późniejszej serii i niestety to już był początek jazdy w dół tej firmy.
AIWA AX 7600 była 2x droższa od AX 7700.
The administrator has disabled public write access.

Pytanie o amplituner AIWA AX-7700 3 years 1 month ago #8750

  • cube
  • cube's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 2
  • Karma: 0
Czyli tak jak się spodziewałem, nie zawsze wyższy numer oznacza lepszą jakość.
Tak czy siak sprzęt idzie na przegląd i konserwację, zobaczymy jak będzie grał po.
The administrator has disabled public write access.

Pytanie o amplituner AIWA AX-7700 3 years 1 month ago #8751

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Mam 2 Aiwa 7800 i powalila dźwiekiem niestety w necie brak jakichkolwiek info serwisowych i schematu.
Pozdrawiam Tomasz
PS obie miały identyczne uszkodzenia spalone rezystory w zasilaczu oraz w bazach tranzystorow koncowek mocy.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.