Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Powitanie

Powitanie 7 lata 9 miesiąc ago #6768

  • mareks
  • mareks Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 603
  • Oklaski: 7
kolego Monacor dodawaj zdjęcia i opisy do BAZY AUDIO (TWOJE SPRZĘTY > Dodaj sprzęt do BAZY AUDIO).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powitanie 7 lata 9 miesiąc ago #6769

  • Monacor
  • Monacor Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
Owszem podobnie, jak Lenco, które dziś reprezentuje daleko odmienną jakość. Znalazłem również powiązania z Rositą, ta z kolei oferowała zestawy audio wbudowywane w zestawy meblowe np. łóżka. Sprzęt jest dość ciężki. Tuner na podzespołach Toshiba.
Następny sprzęt ciekawostka Roelofs RA-2300. Mały Japoński wzmacniacz. Bardzo ciekawy, brzmieniowo kojarzył mi się z WS-303 chociaż to zupełnie coś innego. Podział na dwa zestawy kolumn- wyraźnie słyszalne rozdzielenie charakterystyki dźwięku. Niestety troszkę słyszalny szum własny, powyżej pewnej mocy troszkę już zniekształca. Jednak ma takie "mięso" bardzo mi się podobał wizualnie i brzmieniowo. Końcówka mocy na 4 tranzystorach. Brak zabezpieczeń, czy jak to się fachowo nazywa filtrów na sekcji zasilania - słyszalny trzask przy wyłączaniu i to fajne "zanikanie" po wyłączeniu. Znów praktycznie brak danych w necie.


Ostatnio zmieniany: 7 lata 9 miesiąc ago przez Monacor.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powitanie 7 lata 9 miesiąc ago #6770

  • Monacor
  • Monacor Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
Jak pisałem, chętnie bym to zrobił. Tylko po 1. tam się dodaje sprzęty, w których jest się posiadaniu, 2. opis - dane tech. są tam wymagane, a ja nie zawsze je znam/znajduje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powitanie 7 lata 9 miesiąc ago #6772

  • szejku10
  • szejku10 Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 64
  • Oklaski: 0
Witam, tak z ciekawości jak w tym klocku podłączyć głośniki ? Widze, że jest wejście na dwie kolumny z jakimś uziemieniem ? Nie widziałem czegoś takiego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powitanie 7 lata 9 miesiąc ago #6773

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Kolumny podłączamy na pewno tak, że przewody zero/minus/czarny czy jak go jeszcze zwał kolumny prawej i lewej podłączamy właśnie pod GND.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powitanie 7 lata 9 miesiąc ago #6774

  • szejku10
  • szejku10 Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 64
  • Oklaski: 0
Myśle, że masz rację bo to jedyny sposób na podłączenie dwóch zestawów. Przeważnie są osobne terminale na każdą kolumne a tu mało tych wejść, ciekawe czy to ma jakieś uzasadnienie techniczne czy zwykła oszczędność ? Tak czy inaczej raczej rzadko spotykane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powitanie 7 lata 9 miesiąc ago #6775

  • Monacor
  • Monacor Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
Dokładnie tak- gniazdo GDN to zsumowany "-" . W pierwszej chwili też się zdziwiłem, ale to wbraw pozorom b. mały gabarytowo sprzęt, może chodziło o zaoszczędzenie miejsca. Mam też gdzieś fotki wnętrza.Ostatnio je zacząłem robić tak bardziej dla siebie (te już by telefon).
Wobec tego pozwolę sobie zaprezentować kolejny mało znany amplituner. Uniksound 5000. Gabarytowo dość duży, i ciężki. Brzmieniowo również trzyma niezły poziom. Tranzystory mocy NEC D587 doszukałem się, że identyczne stosowane w amplitunerach Luxman. Bardzo ładnie prezentuje się zwłaszcza podświetlanie (na zdjęciu mało widoczne). Oczywiście japończyk.






Ostatnio zmieniany: 7 lata 9 miesiąc ago przez Monacor.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powitanie 7 lata 9 miesiąc ago #6786

  • Monacor
  • Monacor Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
SABA RS910 niższa półka Saby, ale bardzo dynamiczny. Spodobał mi się brzmieniowo dlatego sporo u mnie gościł.
Dokładne dane sprzętu można znaleźć pod linkiem : www.saba.pytalhost.com/1981-3/saba16.jpg



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powitanie 7 lata 9 miesiąc ago #6787

  • Monacor
  • Monacor Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
SANYO DCA-203 na hybrydzie. Bardzo dynamiczny, dźwiękowo w stylu Pioneerów. Niestety albo ten model tym się cechował, albo ten typ tak ma, bo po znacznym odkręceniu dostawał lekkiego zniekształcenia. Oczywiście to już była moc przy której raczej zwyczajnie nie słucha się muzyki (chociaż jak słyszę na osiedlu gusta są różne :blink: )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.