Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Radmor 5100 1977 roku z serii testowej

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2422

  • oko182
  • oko182 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Oklaski: 0
Fabryka ! Zero ingerencji ! Plomby na śrubach !! Po prostu gabinet !!! Całkowicie kompletny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2424

  • Dzikalocha
  • Dzikalocha Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 9
  • Oklaski: 1
Do rzeczy koledzy bo bajki zostały napisane czas na fakty .
-Nr na serii testowej z 76(ważne) wygląda tak screenshooter.net/7434379/nwrtjdm
ile ich było nie wiem , napewno ten który radośnie prezentujesz nim nie jest napewno tez to że masz akurat 180'ty któryś z roku pańskiego 1977 nie znaczy że trzeba lansowac teorie o 200 .

- Seria testowa miała ekranowane trafo - u ciebie nie ma i nie będzie .

- Teksty o EK . Kont. są mocno nad wyraz . Po pierwsze były zazwyczaj oznaczane z tyłu po drugie po co kontrolować coś co jest na rynku .

- Zdjęcie od Tomasa - numer jest inwentarzowy a nie seryjny . Warto rozróżnić

- Ogólnie opis w aukcji mocno przesadzony , pisał ktoś kto zapewne nasłuchał sie różnych opowieści nie mówię że niezgodnych z prawda , jednak w tym przypadku nie prawdziwy . Acz swoje jak widac zrobił windując cenę na te 6 paczek .

- Wiele z 5100 z roku 77 ma tak wybity numer . Nie czyni ich to wyjatkowymi , sam mam taki

- Aha tekst o ustawianiu ręcznym serii testowej tez mocno przesadzony - każdy 510x był ustawiony recznie bo kto miał to zrobić ? Komputer? Robot? Poza tym i tak wszystkie był mierzone a parametry dołączane do amplitunera jak i notowane w specjanej księdze .

Tyle ode mnie jak będziecie chcieli rozwiać jeszcze jakieś watpliwości polecam sie na przyszłość .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2425

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
:), w takim razie ile tych radmorów wyszło i jakie mają charakterystyczne cechy poza tym ekrenowanym trafo
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2426

  • oko182
  • oko182 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Oklaski: 0
Dlatego napisałem w tej sprawie do zakładów Radmor, możliwe że po świętach mi odpowiedzą. Internet jest jak to napisałem wcześniej, pełen baśni i dosyć sporych rozbieżności. I np. ciekawy jestem w jakim miesiącu złożyli mojego. Czy była to seria przeznaczona do np. eksploatacji kontrolowanej, i kilka innych jeszcze pytań. Co jeszcze ....mmm chyba nie muszę Tobie tłumaczyć że mój jest z początków jak zaczęli to to składać. Może ktoś z forumowiczów ma o pół roku starszy np. prototyp z 76 r. i chwała mu za to, tyle że ja w dalszym ciągu nie mam pewności co do mojego. Wniosek - w internecie poza ogólnikami i szczątkowymi danymi nie wiele znajdziesz. Nawet na tej Radmorowskiej. Zakład z takimi tradycjami i osiągnięciami... a informacji niewiele. Dlatego ludzie bajki piszą... jeżeli jakąś bajkę powielam to staram się to zaznaczyć. To co Napisałeś jest ciekawe, kolejna garść czegoś nowego. I właśnie o to chodzi. Co do mojego radka, zrobiłem gruntowne czyszczenie i wstępną konserwację, reszta będzie robiona w serwisie radmora. Trafił mi się - jest naprawdę w znakomitym stanie, po prostu " IGŁA " Dlaczego taka cena ??? Bo ja wiem .. plomby jeszcze miał - może właśnie dlatego, żaden wiejski elektryk w nim nie grzebał ... nie wiem... sporo ludzi się na niego rzuciło - myślę że nie bez powodu.
Ja od 2,5 roku właśnie szukałem coś takiego, dzień w dzień. Jest ich coraz mniej a tych najstarszych przetrwało może kilkanaście może kilkadziesiąt !!! A reszta to strzępy dawnej świetności albo składaki, i co z tego że ma nr. serii. np. 62 jak sto osób w nim grzebało i robiło swoje mądrości - tuningi i cuda na kiju. Nie ma co się tak zachowywać jakby tych najstarszych modeli było tysiące ocalałych. Po pacz na fora internetowe tam 5 szt innym 20 szt... NIEMA i jest ich coraz mniej, i ludzie za to płacą bo maja dosyć plastikowej chińszczyzny. Pobudka, nie te czasy co od pijaczka na Świętojańskiej w Gdyni za 4 winka można było sobie kupić takiego radka. Tak się robiło 15 - 20 lat temu.... Cena w górę - po prostu życie... Wesołych świąt i dobrego Nowego Roku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2427

  • oko182
  • oko182 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Oklaski: 0
Po kąpieli przyszedł czas na zasłużone wygrzewanie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2428

  • oko182
  • oko182 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Oklaski: 0
Oj - zapomniałem, a ja mam słonia w lodówce....
Pakosz co masz, jestem ciekawy jak twój sprzęt wygląda.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2429

  • Dzikalocha
  • Dzikalocha Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 9
  • Oklaski: 1
Czekaj czekaj na odpowiedź z Radmoru ;P Doczekasz sie jak świnia wiosny .

Jakiej pewności nie masz/ Chyba jasno ci wyjaśniłem że twój jest to seryjny radmor 5100 z 77 roku . NIe żadna eksploatacja kontrolowana .

Nie ma też cech serii informacyjnej .

Radzę zasiegnąc informacji i przyswoić sobie chronologię wprowadzania modelu do eksploatacji w ZR

Ale jak znam życie dalej będziesz chciał zrobić z niego ,,Unikat ''

A że jest ich coraz mniej to chyba normalne ? Skoro ich nie produkują a czas leci to musza sie wykruszać tak?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2430

  • marek_c4
  • marek_c4 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 117
  • Oklaski: 0
Kiedyś trafiłem na dość fajną stronkę:
radmory.prv.pl/
Pozdrawiam z Poznania
Marek C
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2431

  • oko182
  • oko182 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Oklaski: 0
Dzikalocha napisał:
Czekaj czekaj na odpowiedź z Radmoru ;P Doczekasz sie jak świnia wiosny .

Jakiej pewności nie masz/ Chyba jasno ci wyjaśniłem że twój jest to seryjny radmor 5100 z 77 roku . NIe żadna eksploatacja kontrolowana .

Nie ma też cech serii informacyjnej .

Radzę zasiegnąc informacji i przyswoić sobie chronologię wprowadzania modelu do eksploatacji w ZR

Ale jak znam życie dalej będziesz chciał zrobić z niego ,,Unikat ''

A że jest ich coraz mniej to chyba normalne ? Skoro ich nie produkują a czas leci to musza sie wykruszać tak?

To że mam rarytas to już wiem... a reszty dowiem się metodą prób i błędów. Nawet jeśli jest on z pierwszych dni produkcji seryjnej - to przecież i tak rarytas - nie sądzisz? Aczkolwiek są dziwne zmiany na płytkach i zapiski sugerujące zmiany po testowe - lub gwarancyjne. No chyba że takie dosyć poważne zmiany i poprawki to coś normalnego w produkcji seryjnej, chociaż wątpię by zakłady radmor było stać na naprawy iluś tam tysięcy egzemplarzy. Takie rzeczy robi się na testach a nie po. Po drugie po co serwis radmora zajżał tam w 1978 ? Czyżby flagowy egzemplarz się popsuł po pół roku używania !!! Myślę że nie . Płytki ze sterującymi od końcówki znacznie się różnią od modelu 5100 z roku 78. Inne rozmieszczenie elementów i przekreślone stare zamazane nadruki.
Na plombach był symbol " K " I , oprócz tego nr 25 .... nie wiem co oznacza.
Na fotce widać jaka moda była w tamtych latach, prawdziwe dżinsy na kondensatorach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2432

  • oko182
  • oko182 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Oklaski: 0
marek_c4 napisał:
Kiedyś trafiłem na dość fajną stronkę:
radmory.prv.pl/

Znam ta stronkę, ale jakoś z Twojego linku lepiej się otwiera. Nic trzeba robić jedzonko
Dzięki i Wesołych Świąt.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.