Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Radmor 5100 1977 roku z serii testowej

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2492

  • damian
  • damian Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posty: 295
  • Oklaski: 0
wystarczy poczytać Twoje posty prawie każdy jest złośliwy,wystarczy popatrzeć wyżej.
ale ja ludzi chorych rozumiem nie każdego stać na lekarza specjalistę.
pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2493

  • Jaco
  • Jaco Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 30
  • Oklaski: 0
damian napisał:
ale ja ludzi chorych rozumiem nie każdego stać na lekarza specjalistę.
pozdro

To z autopsji pewnie wiesz. Jak nie chcesz napisać nic konkretnego, to odpuść.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2494

  • damian
  • damian Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posty: 295
  • Oklaski: 0
co mam odpuścić?wyraziłem swoje zdanie,na tym polega dyskusja
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2495

  • damian
  • damian Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posty: 295
  • Oklaski: 0
po prostu wydaje mi się że wypisujesz kolego bzdury.
a i czy mówi Ci coś stwierdzenie <kultura pisania>?
Ostatnio zmieniany: 12 lata 3 miesiąc ago przez damian.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2496

  • Jaco
  • Jaco Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 30
  • Oklaski: 0
damian napisał:
po prostu wydaje mi się że wypisujesz kolego bzdury.
a i czy mówi Ci coś stwierdzenie <kultura pisania>?
Źle Ci się wydaje, ale zawsze możesz przytoczyć przykład.
A czy mówi Ci coś stwierdzenie "czytanie ze zrozumieniem" ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2498

  • damian
  • damian Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posty: 295
  • Oklaski: 0
ja nie czytam ze zrozumieniem bo jestem w przedszkolu a tego uczą w podstawówce,dobra koniec każdy napisał co chciał i tyle,a proponuje zamknąć temat bo jest hańbą tego forum.
pozdrawiam wszystkich
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2504

  • oko182
  • oko182 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 50
  • Oklaski: 0
Kropki oznaczają tekst zastrzeżony tylko i wyłącznie dla mnie. Na życzenie rozmówcy wykasowałem to co zawiera informację o osobach trzecich jak i o nim samym. Również wykasowałem pewne informację z mojego komputera w celu zachowania 100 % poufności. Od czasu pokazania dziadka Radka w sieci próbowano wielokrotnie poczęstować mnie ...( komputer ) wszelkiej maści wirusami i programami szpiegowskimi ! A że aż tak głupi nie jestem, więc wiem skąd ten smród zalatuje...
- według pewnego powiedzenia - Szukajcie a znajdziecie, kołaczcie a będzie wam otworzone. Niedobrzy ludzie dostaną to co kochają ...
Dziękuje wszelkiej ludzkiej życzliwości jaką spotykam na swojej drodze !
W dniu 2011-12-30 18:57, ...............................pisze:
Pięknie witam, nazywam się ................................ i mam zaszczyt mieć jedno z najstarszych pańskich dzieci, mianowicie egzemplarz z 1977 r. numer serii 182 tłoczony bezpośrednio na ramie aluminiowej. Dodaje zdjęcia tego pięknego cacka. Dostałem ten ............................................................................................
Proszę o odrobinę Pańskiego czasu, chciałbym zapytać czy prawdą jest, że ten egzemplarz był objęty tzw. eksploatacją kontrolowaną ?
********************************

(Mozliwe, że Pana odbiornik był sprzedany jako egzemplaż po eksploatacji kontrolnej. Jakaś część produkcji była oddana w ręce pracowników i po czasie odsprzedana na własność.)
********************************

W miarę możliwości - kiedy dokładnie był wyprodukowany ?
********************************
Odbiornik pochodzi z pierwszej serii produkcyjnej z 1977 roku - pod koniec roku. Rok wcześniej wykonywaliśmy serię prototypową (próbną) około 100 szt.
********************************

Może to dziwne ale, od kiedy go mam i pokazałem ten egzemplarz w internecie, prawie codziennie dostaję około 40 maili od ludzi z całej Polski i nawet z zagranicy gdzie takie coś można kupić!!! W ogóle ogólnie ludzie gratulują zakupu.... Mieszkam w Dani i proszę mi wierzyć jego brzmienie i nienaganny wygląd robi wrażenie na rdzennych mieszkańcach.
********************************
Jest spora liczba fanów tego odbiornika, widać ich na www.allegro.pl
********************************

Jako ciekawostka - sprzęt jest w nienagannym stanie elektronicznym jak i zewnętrznym - nigdy nie był otwierany od czasów produkcji jaki i nigdy nie były dokonywane przy nim inne naprawy. Nawet kondensatory elektrolityczne są znakomitej kondycji. Kilka dni temu posiadał oryginalne plomby gwarancyjne. KOCHANI JAK ŻEŚCIE TO PIĘKNIE I SOLIDNIE KIEDYŚ SKŁADALI !!!!!!
********************************
Odbiornik otrzymał znak jakości "Q" i miał 4 tys. czas niezawodnej pracy gwarantowany - a tak na prawdę powyżej 10tys godzin!!!
********************************

Jak to możliwe by ambiofonia brzmiała tak miło po tylu latach ? By 35 letnie pokrętła stawiały miły opór jakby było nowe ? Dlaczego ten starożytny sprzęt brzmieniowo dyskwalifikuje niejedno współczesne plastikowe grajło ?
********************************
Potencjometry, wskaźniki i żarówki i tranzystory mocy oraz dioda LED pochodziły z importu z Japonii. Tranzystory były na liście embarga USA.
********************************

NA MIŁOŚĆ BOSKĄ - DLACZEGO PRZESTALIŚCIE TO PRODUKOWAĆ !!!
********************************
Produkcja zakończyła się w 1986 roku. Zespół konstrukcyjny został rozwiązany z przyczyn raczej politycznych. Nowa grupa jedynie słusznych konstruktorów wprowadziła nowy odbiornik, ale o jego jakości ludzie mają złe zdanie.
********************************

Nawet Duńczykom się podoba. Ich niektóre stacje radiowe mają tak żałosny sygnał, że nawet ich nie nastawiam, bo była by to profanacja tego sprzętu. Wieżę głęboko, że kiedyś dostanę od Pana / Pańskiego zespołu chociaż najmniejszy autograf, że ktoś kompetentny wystawi mi na ten sprzęt jakieś stosowne papiery.
********************************
Papiery powinny być w środku w radiu przyczepione do transformatora (odpowiednie pieczątki kto wykonał i kontrola techniczna). Zespół się rozjechał po Świecie. ...................................................................ja w PL, 2-zeszło już z tego świata
********************************

Piękne toczone gałki, solidny piękny panel, solidna budowa. ( Dziś plastikowe pokrętło jest psiknięte sreberkiem...) Wielki szacunek dla Was, Wasza bardzo dobrze wykonana praca budzi głęboki szacunek i podziw. Ludzie powoli zaczynają mieć dosyć plastikowej chińszczyzny .... może zakłady Radmora mogły by coś z tym potencjałem i zasłużoną marką zrobić. Proszę o wyrozumiałość dla mnie. ŻYCZĘ Panu i pańskim Bliskim Szczęśliwego Nowego Roku !
………………………………
( Dania 30.12 2011 )
*******************************
Ja opuściłem Radmor w 1986 roku (a w zasadzie uciekłem) i...................................................................... ............................................................................
Przygotowałem kiedyś wersję OR5100 na eksport i w latach 86-90 przerabiałem odbiorniki w całej Polsce (2X40W/8om) oraz głowica UKF na pasmo zachodnie.
Niestety, pomimo gigantycznego zamówienia z USA - nigdy nie poszły na eksport.

………………………………….
.....................................
Odpisał mi także Zakład R. jak i inna prywatna osoba, ( były pracownik ). Właściwie opinie tych sz. Panów pokrywają sie z tym co tu wkleiłem. Dziękuje za mnóstwo maili jak i innych wiadomości z gratulacjami udanego zakupu. Niestety większość jest rozczarowana tym co tutaj mnie spotkało - myślę że profilu swojego tu nie założą...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2505

  • Jaco
  • Jaco Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 30
  • Oklaski: 0
oko182 napisał:
Odpisał mi także Zakład R. jak i inna prywatna osoba, ( były pracownik ). Właściwie opinie tych sz. Panów pokrywają sie z tym co tu wkleiłem. Dziękuje za mnóstwo maili jak i innych wiadomości z gratulacjami udanego zakupu. Niestety większość jest rozczarowana tym co tutaj mnie spotkało - myślę że profilu swojego tu nie założą...

I cóż takiego fenomenalnego Ci odpisali z Radmoru? Z którego działu konkretnie? Musisz mieć przerąbane, skoro ludzie Ci wysyłąją gratulacje zakupu zrudziałego 5100. To dobre urządzenie, ale podniecasz się nim, jakbyś całe życie mieszkał z Amiszami i teraz trafił Ci się 5100. Dobrze, że takich jak Ty zniechęca zakładanie kont tutaj. Trochę znormalnieje forum.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 3 miesiąc ago przez Jaco.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2507

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
witam Panowie...

trochę postaram się ostudzić emocje...
noszę się z zamiarem przeprowadzenia z kimś z Radmora małego wywiadu i na pewno postaram się wyciągnąć jak najwięcej informacji.

Pamiętajmy że forum jest ogólnodostępne i nie ma potrzeby się sprzeczać...czy obrażać... ale dyskutować i poszerzać swoje horyzonty, wiedzę czy doświadczenia.

Poczytałem dokładnie cały wątek jak również sporo innych na temat... i przyznam że wg mojej opinii z przeprowadzonej rozmowy z byłym pracownikiem Radmora nie wynika jednoznacznie że jest to Radmor prototyp... choć na pewno jest bardziej szczególny od większości sprzedawanych modeli na aukcjach (plomby na śrubach, numer seryjny 182 itp.)
stan jest faktycznie dobry... ale też nie do końca - ponieważ model ten był kiedyś czarny, choć przyznaje, że spełzł bardzo równomiernie.
gdzieś wyczytałem że Radmor wyprodukował złote modele ale napisy miały koloru czarnego... poza tym jeszcze nie wiedziałem nawet na zdjęciu złotego Radmora - tak więc możliwe że to kolejna legenda.

Postaram się nawiązać z Radmorem kontakt i choć w części rozwiać moje i pewnie wielu innych osób wątpliwości.

i na koniec myślę że najłatwiej się przekonać czy jest to prototyp czy tez nie w prosty sposób... wystarczy go rozkręcić i zobaczyć czy są wewnątrz odpowiednie papiery, pieczątki...
a co do tłoczonego numeru na ramie to raczej nic szczególnego ... również posiadam takiego Radmora z tłoczonym napisem.
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Radmor 5100 1977 roku z serii testowej 12 lata 3 miesiąc ago #2509

  • Dzikalocha
  • Dzikalocha Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 9
  • Oklaski: 1
screenshooter.net/7434379/oincoyb
screenshooter.net/7434379/ukscchl
screenshooter.net/7434379/bxgyueg
screenshooter.net/7434379/kdiprcx

Panowie mój 5100 unikat nr 308 tanio sprzedam kolega za 182 chce 3K ja zejde do 2,2K . Czarny panel , czarne gałki , dzins na kondensatorach levis'a , płytki o audiofilskim połysku , oczywiście plomby - to warunek unikatowości przecież tylko te prawdziwe , unikatowe egzemplarze miały plomby ? Cóż oferta warta grzechu . Jak kogoś rajcuje zmyśle jakaś bajkę a nawet załącze dyskusje z Sokólskim w końcu nie trudno go znaleźć na nk i fb a że kulturalny jest to z każdym pogada .
Ostatnio zmieniany: 12 lata 3 miesiąc ago przez Dzikalocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.