Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Gramofon+wzmacniacz/amplituner+kolumny na początek

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4428

  • WoleMerce
  • WoleMerce Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 138
  • Oklaski: 0
W sumie też zdążyłem to zauważyć, nawet przykład Philipsa 720. Za to kolumny Philipsa to ceny niebotyczne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4440

  • Wujbob
  • Wujbob Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Oklaski: 0
Witam.
Philips doszedł, ogólne jestem zadowolony.. bo doszedł :) Jednak jest problem: muszę od razu naprawić DINa, odpakowałem, zobaczyłem, że wszystkie piny we wtyczce są odchylone od osi wtyczki, popatrzylem do środka wtyczki i niestety tylko jeden przewód był przylutowany, wszystkie pozostałe były oderwane - wygląda to tak jak na zdjęciu.
Które kable przylutować do którego pina?? Poszukam w necie ale wole się upewnić.

Pozostałe zastrzeżenia:
brak kabla zasilającego, na szczęście zbieram dużo rzeczy więc to też się znajdzie,
talerz nie był zapakowany osobno
ogólnie całość jest trochę brudna, ale z tym sobie poradzę :)

Przyszła mi także igła.




OK naprawiłem wg poniższego schematu

Ostatnio zmieniany: 11 lata 3 tygodni ago przez Wujbob.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4441

  • Wujbob
  • Wujbob Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Oklaski: 0
Dina naprawiłem, kabel znalazłem, igłę wymieniłem, zamiast paska założyłem gumkę na próbę.

Podłączyłem do amplitunera unitry, po włączeniu wszystko chyba działa, na pewno działa w trybie MANUAL opuszczanie i podnoszenie ramienia, i stop, odkłada ramię na podstawkę wyposażoną w wagę, (pokazuje 2g, jeszcze sprawdzę elektroniczną). Jest jednak problem: talerz trze o obudowę, nie wiem czy przez to, że nie był zapakowany osobno, ale jest przechylony wyraźnie na jedną stronę i co obrót słychać tarcie. Za parę godzin bede miał czym nakręcić film to zamieszczę.

Ten pasek będzie odpowiedni?? allegro.pl/pasek-do-gramofonu-o-dlugosci...ens-i3046170018.html
Ma 53cm, mierząc obwód sznurkiem wyszło lekko ponad 55cm.

Dzięki
Ostatnio zmieniany: 11 lata 3 tygodni ago przez Wujbob.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4443

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
jeżeli sprzedawca podaje ze pasuje do gramofonu to raczej powinien pasować, ale z drugiej strony jakby był troszke za krótki ... może warto się z nim skontaktować, może ktos inny coś doradzi

a gramofon ładnie sie prezentuje, jak już posłuchać to liczę ze zamieścisz w bazie klasyków ładne fotki z opisem ;)
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4444

  • Wujbob
  • Wujbob Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Oklaski: 0
zmieszczę zamieszczę, ale najpierw muszę zlikwidować o tarcie bo zaniża obroty i "szura". Jak sobie z tym poradzić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4445

  • WoleMerce
  • WoleMerce Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 138
  • Oklaski: 0
Zdejmij talerz i zobacz czy nie odstaje nic od podłoża, jakiś papierek coś, albo zobacz ośkę talerza. Czyli w sumie żadnej łaski nie zrobił że sprzedał w takiej cenie. Szkoda tylko że nie napisał że nie było kabla zasilającego, i jest coś z talerzem. Zobacz tam co i jak, a jak będzie to dosyć poważnie uszkodzone to reklamuj. Robisz mu przysługę że tu pytasz czy ktoś nie kupi, a on Ci sprzedaje uszkodzony.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4446

  • WoleMerce
  • WoleMerce Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 138
  • Oklaski: 0
A co do paska to nie wiem co Ci napisać, w sumie piszę że pasuje do 212 też czyli taki jak u mnie, zaraz zmierzę i napiszę ile ma mój.

Tu masz pasek 55,3.
allegro.pl/nowy-pasek-do-gramofonu-o-dlu...-cm-i3005767371.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4447

  • WoleMerce
  • WoleMerce Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 138
  • Oklaski: 0
Mój pasek ma równe 53cm, ja go nie kupowałem bo jak kupiłem gramofon to taki już był. I powiem Ci że mam z nim problemy, bo jak gramofon postoi jakieś 2 dni, to jak nie zakręcę talerzem to nie ruszy. Pasek się ślizga na szajbce silnika, albo tak "ciągnie" i pomału się rozpędza. Zauważyłem też że nie trzyma obrotów na tym pasku, dopiero jak wyreguluje PITCHEM to jest okej. Muszę kupić jeden nowy i zobaczyć, bo może to już jakiś stary trup, bo potrafi się rozciągnąć do 58cm.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4448

  • Wujbob
  • Wujbob Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 46
  • Oklaski: 0
Napisałem do niego, że niestety talerz jest opadnięty i trze o obudowę, i że szkoda, że nie napisał, że DIN jest do naprawy (nie był to mega wysiłek, ale lekko nieuczciwie), odpisał mi, że jak stał u niego to miął wrażenie, że nie tarł i że nie podłączał go więc nie wiedział, że wtyczka jest zepsuta. Poza tym dodał, że nie orientuje się i, że nawet dziecko by go zagadało w tej dziedzinie. Kupiłem już igłę musiałbym zwrócic też ją, zastanowię się.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 lata 3 tygodni ago #4449

  • WoleMerce
  • WoleMerce Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 138
  • Oklaski: 0
A najlepiej to daj jeszcze zdjęcia bez talerza, może poszła jakaś sprężyna z zawieszenia, wiem że w mojej 212 i 802 można zrobić na sztywno unieść całe zawieszenie. Nie wiem czy u Ciebie, ale u mnie po zdjęciu talerza są takie plastikowe"barierki" one właśnie odpowiadają żeby nie przeciążyć zawieszenia i jak coś się dzieje to talerz opiera się na nich. No chyba jest to skrzywiona ośka wtedy już gorzej, nie rób tam nic na siłę, jak coś to reklamuj u tego faceta, i opie... go że nie napisał że nie ma przewodu zasilającego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.