Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wzmacniacz do ~300zł

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4065

  • Temp67
  • Temp67 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 29
  • Oklaski: 0
Wzmacniacz doszedł. Do czego służy High Filter i Low Filter? Jak odpalić radio?
Wzmacniacz mega. Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Różnica jest ogromna w niektórych piosenkach. Odkrywam na nowo oklepane do znudzenia piosenki. Dziękuje serdecznie za dobre rady.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Temp67.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4066

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
ciesze się, że jestes zadowolony, ale jakoś nie uwierzyłbym jakbyś nie był zadowolony, bo za te pieniążki na prawdę ciężko kupić coś ewidentnie lepszego,
aby uwolnić tuner FM trzeba przełączniki source ustawic pierwszy na OTHER i drugi na TUNER,

filtry popstrykaj to wyczujesz na czym rzecz polega, najciekawsze jest podbicie loudness i regulacja tonami wysokimi srednimi i niskimi,

high filtr - ogranicza pasmo przenoszenia od góry
low filtr - ogranicza pasmo przenoszenia od dołu
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4067

  • Temp67
  • Temp67 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 29
  • Oklaski: 0
Panowie, chyba trafiłem na oszusta. Wzmacniacz od samego początku pracował podejrzanie. Na samym początku radio nie chciało się załączyć, po przełączaniu low filter i high filter był trzaski w głośnikach. Myślałem, że to kwestia ustawień, ale teraz jeden kanał zanika na jakiś czas a potem znowu się pojawia. Muting nie działa. Wiem, że masz ten wzmacniacz Piotrze czy u Ciebie jest tak samo?

@Edit zapomniałem o tym, że te pokretłą z góry w ogóle nie działają. Te diody z góry jak je przełączę to załączają się tylko czasami. Dodam, że to samo dzieje się na słuchawkach.:(
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Temp67.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4068

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Jeśli można 3 grosze ode mnie w temacie...
Niestety liczba naciągaczy na alle jest niezmiennie duża. Warto wliczać w koszty przy każdym zakupie tego typu sprzętu, że będzie trzeba dłubnąć to i owo... Ja już nawet nie liczę na to, że sprzęt opisywany jako 100% sprawny faktycznie taki będzie.

W Twoim przypadku stawiam na zimne luty, jakieś ponadrywane przewody i skorodowane przełączniki - trochę pracy i powinno być dobrze ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4069

  • Temp67
  • Temp67 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 29
  • Oklaski: 0
Sprzedawca pisał, że sprzęt jest sprawny. Napisałem do niego, że co jakiś czas jeden kanał mi zanika i kilka kontrolek nie działa, zobaczymy co odpisze. Oby to był zimne luty, a nie coś z potencjometrem albo tranzystorami.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Temp67.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4070

  • soviet100
  • soviet100 Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Oklaski: 0
Teraz ja powiem " A NIE MÓWIŁEM " ? Wybrałbyś technics święty spokój w klasie AB .

Przestałem kupować te klonkry i tylko technics teraz ani razu nie zawiodłem się .

PS Mówiłem żebyś szukał blisko w okolicy i podjechał ale Ty swoje .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4072

  • Temp67
  • Temp67 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 29
  • Oklaski: 0
Miałem jechać do Opola :) Za daleko. W mojej okolicy nie było nic ciekawego. Technics to klekot. W zasadzie pokrętła działają - myślałem, że regulują parametry wyświetlacza, a jednak służą one do zapamiętania kanału w radiu. Więc został tylko problem znikającego stereo który jest spowodowany przez zimne luty lub poważniejszą wadę którą sprzedawca zataił.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Temp67.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4073

  • soviet100
  • soviet100 Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Oklaski: 0
Sam żeś kupił klekota . Najlepiej sobie tłumaczyć zimne luty .

Raz piszesz tak raz tak to już nie wiem jak to działa w końcu .

Jak byś tego technicsa posłuchał w klasie AB to byś inaczej mówił.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4075

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
Temp67 napisał:
Panowie, chyba trafiłem na oszusta. Wzmacniacz od samego początku pracował podejrzanie. Na samym początku radio nie chciało się załączyć, po przełączaniu low filter i high filter był trzaski w głośnikach. Myślałem, że to kwestia ustawień, ale teraz jeden kanał zanika na jakiś czas a potem znowu się pojawia. Muting nie działa. Wiem, że masz ten wzmacniacz Piotrze czy u Ciebie jest tak samo?

@Edit zapomniałem o tym, że te pokretłą z góry w ogóle nie działają. Te diody z góry jak je przełączę to załączają się tylko czasami. Dodam, że to samo dzieje się na słuchawkach.:(

spokojnie...
prawdopodobnie trzeba tylko przełączniki i potencjometry przeczyścić - prysnąć jakimś specyfikiem, i problem zniknie i sprawdzić dlaczego diody raz świecą a raz nie, spróbuj troche poruszać przełącznikami tak szybko góra dół - pewnie sprzęt nie był długo używany i taki efekt,

pokrętła z góry służą do programowania stacji na poszczególnych przyciskach,tych co masz na FM1 do FM5,
vintage audio
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez piootr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4076

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
sprawdziłem aukcję i sprzedający przesadził pisząc że "stan kolekcjonerski" i do tego sprawny,

sprawny pewnie on jest bo gra, ale do stanu kolekcjonerskiego to mu brak i to dużo - no chyba że miał na myśli tylko wygląd, ale niestety tego nie zawarł już w opisie.
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.