Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: KOLUMNY HECO

KOLUMNY HECO 8 lata 11 miesiąc ago #5864

  • tomias
  • tomias Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Oklaski: 0
Dobre te rady!!!
Zastanawiałem się tylko kiedyś nad matami akustycznymi takimi np:



tylko nie wiem czy i jak by to wpłynęło na akustykę pomieszczenia? Czy tez tylko by wyciszyło pomieszczenie? No i jak to się kładzie i ile i gdzie? Czy trzeba całe pomieszczenie wyłożyć czy wystarczy kilka paneli na ścianie? Itp problemy? Ale na razie odpuściłem.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 11 miesiąc ago przez tomias.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KOLUMNY HECO 8 lata 11 miesiąc ago #5865

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
eee.... szkoda psuć relacji z małżonką dla takich mat :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KOLUMNY HECO 8 lata 11 miesiąc ago #5867

  • tomias
  • tomias Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Oklaski: 0
Nadal szukam małych kolumn (do 40 cm wysokości) do Telefunkena TR 500. Budżet mi maleje tak więc im taniej tym lepiej (odwrotnie do jakości brzmienia).
Może macie jakieś doświadczenia z takimi modelami:
Arcus TS 15
Arcus TS 100
Arcus TM 35
BRAUN SM 1002
BRAUN CONCERT 50
CANTON GLE 50
DUAL CL 9010
RFT CORONA
Na które postawić, a które nic nie warte?

A z większych kolumn wpadły mi w oko:
Carnegie 90 - szczególnie robią na mnie wrażenie masywne skrzynie to chyba kawał kolumny???
Dual CL 160 - ciekawa konstrukcja.
MAGNAT 501 - tych jestem szczególnie ciekaw może ktoś słyszał?
Scott S-20 - chyba zacna marka a jak model?
Wszystkie w śmiesznych cenach do 200 zł warto kupić żeby posłuchać, porównać???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KOLUMNY HECO 8 lata 11 miesiąc ago #5868

  • Pumcat
  • Pumcat Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Posty: 189
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Kup te heco Precision 100 i będzie pozamiatane.
allegro.pl/monitory-heco-precision-100-i5285606861.html

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KOLUMNY HECO 8 lata 11 miesiąc ago #5870

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Kupuj, słuchaj. RFT Corona mogę akurat polecić - uczciwa cena jaką można dać za nie to~150zł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KOLUMNY HECO 7 lata 9 miesiąc ago #6739

  • zawada24
  • zawada24 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Odkopuje temat :)
Witam serdecznie fanów starszego audio.
Jestem na kupnie zestawu kolumn. Do obsługi mam pokój ok. 20m2 w kamienicy (deski, dywan, ściany gładź) Wzmacniacz Harman HK 755 (lekko zaokrąglone brzmienie, spora dynamika) +CD Philips CD+614 oraz ewentualnie Toshiba SB-M30 (nieco chłoniejsza i sporo ostrzejsza od HK). Upatrzyłem na razie sobie Heco P3302, kolega z forum ma mi jechać odsłuchać bo nie są z mojego miasta, w cenie 150zł. Nie słucham bardzo głośno muzyki i nie lubię dudniacego basu (różne rodzaje klasyczna, wokal, pop czasem coś z jazzu) oraz do tunera TV.
Posiadam jeszcze Grundig Compact Box 353, Saba Box C405. Te pierwsze grają przejrzyście bardzo analitycznie, drugie są stonowane bardziej "ciepłe" fajnie by było coś w w brzmieniu pomiędzy nimi, podstawkowe, impedancja obojetnie, cena max 300zł. Myślałem również i podoba mi sie Saba Box 50k albo Saba Box 450 które można dostać w podobnej cenie.
Czy jako bardziej doświadczeni możecie coś polecić od siebie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KOLUMNY HECO 7 lata 9 miesiąc ago #6740

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
Witaj,
skoro jesteśmy przy temacie Heco - mam na prawdę spore doświadczenie odsłuchowe jeżeli chodzi o stare kolumny heco i zdecydowanie najlepsze jak dla mnie brzmienie oddały kolumny Heco professional b250/8 oraz Heco professional P5000 ! Obydwie kolumny bardzo rzadkie. Nie są to działa sztuki wizualnie - bardzo prosta budowa - , ale grają wybitnie !!!
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KOLUMNY HECO 7 lata 9 miesiąc ago #6741

  • zawada24
  • zawada24 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Dzięki za opinie, Heco p5000 to chyba najwyższe z tej serii faktycznie ciężkie do dostania, może raz widziałęm u nas ofertę. Ostatnio u mnie miał gość p4000 i trochę ociągałem się, chyba za 300zł poszły. Heco professional b250/8 nie widziałem ich w ofertach w Polsce przynajmniej tak od pół roku kiedy przeglądam od czasu do czasu. Ogólnie te 2 modele przebijają mój budżet.
A coś z innych firm jest ciekawego w tej kwocie do 300zł do upolowania?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

KOLUMNY HECO 7 lata 9 miesiąc ago #6745

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
przeglądnąłem all i wybrałem kilka pozycji... czasem lekko przewyższających cenę 300 zł - ale to dlatego, że zawsze można się potargować.
przyglądnij się akcji kolumn ACRON 500B - to na prawdę super kolumna, może uda się kupić w cenie 300-400 zł
trochę wielkie, ale polecam tę mało znaną niemiecką manufakturę PN SOUND BR2/100 Peter Neubacher, mam najwyższy model z tych kolumn i jestem oczarowany BR3 i jestem oczarowany brzmieniem.
HECO P4000 - troche zmordowane zewnętrznie - warto było kupić sprawdzić czy będą odpowiadały Ci brzmieniowo i wówczas zainwestować w odnowienie lub samemu poświęcić troszkę czasu.
HECO Professional 650 - też dobra kolumna, ale ze zbiciem ceny może być już problem
LOEWE OPTA LO 55 - tu kolumny zagrają szerokim pasmem - tylko nie wiem jak się sprawdzi basik... ale na pewno bym chętnie przetestował.

to tak na szybko co ja bym polecał
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zawada24

KOLUMNY HECO 7 lata 9 miesiąc ago #6746

  • zawada24
  • zawada24 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Bardzo dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź, Piootr. Otóż dogadałem się wczoraj co do zakupu tych kolumn Heco P3302, kolega sprawdził je są sprawne dobrze zachowane i ładne, graja bardzo przyzwoicie jak za tą cenę. Twoje typy wyżej jednak zachowuję ponieważ wiadomo ożenku z nimi nie biorę i jeśli wymieniać to na lepsze :) O tych PN SOUND Peter Neubacher już słyszałem, też człowiek miał je u mnie w mieście BR2/140 i chwalił, a marka mało znana. Z tym że te jego były za 200zł i do poprawek z zewnątrz. Również miał ok. m-c temu ładne P4000 które poszły za ok. 300zł i tu się zgapiłem, ale miałem niesprzedane swoje i nie chciałem na kupę kolejnych (znaczy żona). Teraz wiadomo za czym się oglądać w przyszłości
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.