Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 2 miesiąc ago #6489

  • Marek-41
  • Marek-41 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Serwisówki rozumiem posiadacie?.Osobiście nie spotkałem się z przypadkiem uszkodzenia w takich kolumnach głośniką.Co do wzmacniaczy,to ich konstrukcja jest może nie skomplikowana,tylko nieco inna.Jednak jak się wszystko dokładnie wyreguluję,to gra to znacznie lepiej,niż większość tego ,co teraz jest na rynku.Głośniki mają wieczne zawieszenia,a sygnał dochodzi do nich poprzez system zabezpieczeń.www.mfbfreaks.com/
Tu jest link do bardzo uczynnych miłośników tych kolumn z Holandii.Więc w razie czego/
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez Marek-41.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 1 miesiąc ago #6529

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
chrzan49 napisał:
No to Wam popsuję nieco humor.Akurat tu Philips wspiął sie na wyżyny.Ale nic za darmo.Te kolumny grają tylko gdy sa w 100 % sprawne .Kondensatory bezwzględnie do wymiany bo oryginalne marniutkie i nigdy nie wiadomo który padnie od 1 uF do wysokich pojemności. W przypadku padnięcia glośnika wielkie problemy z dobraniem. O ile myśl techniczna bardzo dobra to dla użytkownika poważne problemy z powodu nadmiernej komplikacji.
Tomasz
PS Osobiście unikam

Tomku powiem Ci że te kolumny graja superrr- jestm w stanie ponieść wszelkie konsekwencje związane z problemami o ile wystąpią - brzmienie rekompensuje mi wszystko - niedługo postaram sie porównać z telefunkenem TLX-33
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 1 miesiąc ago #6541

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Piotrze.Wiem że graja cud malina.U mnie nie ma na takie miejsca od dawna a i tak nie miałbym kiedy posłuchać.
Kondensatory wymień a trafo oblukaj..Albo trzeba dać je na dobre gumy albo skręcić albo zalać żywica lub szlakiem.Szelak lepszy bo mozna rozebrac i przwinać gdyby coś padło.Sprawdź czy nie maja bezpieczników termicznych ktore Philips bardzo lubił.Z reguły sa pod pierwsza warstwa izolacji .Wywalam od razu.
Tomasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 1 miesiąc ago #6565

  • aktywny philips
  • aktywny philips Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 2
Czy duzo kolega zapłacił za te cudo? Może chciałbys odsprzedać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 1 miesiąc ago #6580

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
aktywny philips napisał:
Czy duzo kolega zapłacił za te cudo? Może chciałbys odsprzedać?
kolumn nie chce się pozbywać - powiem tylko że długo molestowałem poprzedniego właściciela :)
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 1 miesiąc ago #6583

  • aktywny philips
  • aktywny philips Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 2
chrzan49 napisał:
No to Wam popsuję nieco humor.Akurat tu Philips wspiął sie na wyżyny.Ale nic za darmo.Te kolumny grają tylko gdy sa w 100 % sprawne .Kondensatory bezwzględnie do wymiany bo oryginalne marniutkie i nigdy nie wiadomo który padnie od 1 uF do wysokich pojemności. W przypadku padnięcia glośnika wielkie problemy z dobraniem. O ile myśl techniczna bardzo dobra to dla użytkownika poważne problemy z powodu nadmiernej komplikacji.
Tomasz
PS Osobiście unikam

Od nadmiaru nigdy głowa nie boli, pewna nuta zadrości bije z tego postu. Nie słyszałem tych kolumn niestety nigdy- ale mam sprawne 532, 544 i 587. I powiem jedno- żaden pasywny zestaw nie jest w stanie dorównac brzmieniu tych kolumn. Kto nie słyszał- ten nie wie jak wiernie mozna odwzorować dźwięk.
Naprawy tego sprzętu wcale nie są skomplikowane- układów scalonych brak, nawet wzm. operacyjnych nie ma- wszystko na tranzystorach. Trochę wiedzy elektronicznej, serwisówka z neta i wszytsko da się zdiagnozować.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 1 miesiąc ago przez aktywny philips. Powód: dopiska
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 1 miesiąc ago #6585

  • aktywny philips
  • aktywny philips Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 2
Marek-41 napisał:
Cieszę się,że poruszyłeś ten temat.W Polsce ten system jest bardzo mało znany.Powstał ,kiedy był dla nas zupełnie niedostępny.
Dla porównania ,cena pierwszej kolumny tego typu RH-532,była dwukrotnie wyższa,niż najlepsza ówcześnie produkowana kolumna pasywna.Posiadam dwa modele RH-532 i RH-544.Kolumny ogólną budową są bardzo podobne.Mają taką samą moc,układ i nawet prawie takie same wzmacniacze. Największą różnicą jest głośnik średniotonowy.W RH-532,tej wcześniejszej jest to głośnik z membraną stożkową.a w pózniejszych modelach stosowano już głośnik kopółkowy.Według mnie,stożkowy ma lepsze brzmienie.Ogólnie ta seria kolumn MBF była najlepsza,a topowy model,o którym wspominasz na początku,to najlepszą tego typu konstrukcja firmy.
Niestety dostanie tych kolumn w dobrym stanie,zwłaszcza Ich pierwszej konstrukcji i tej topowej jest już bardzo trudne.Jednak bardzo polecam poszukać kolumn z tym systemem.Bas jest zupełnie taki ,jak z kolumn co najmniej dwa razy większych i do tego wspaniale kontrolowany.Te kolumny nie dudnią,a bas jest bardzo nisko schodzący i do tego z niesłyszalnymi zniekształceniami.

Wszystko to prawda. W 544 bas schodzi jeszcze nizej niż w 532- jest więcej filtrów przed końcówką basową. Średnie w 532 rzeczywiście lepsze. Ten sprzęt wyprzedził epokę o lata świetlne. W tej chwili za dźwięk tej klasy trzeba zapłacić dziesiątki tysięcy złotych- choc nie potrafię wskazać godnego konkurenta. Klasa nad klasy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 1 miesiąc ago #6588

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
Wygrzebałem w necie że kolumna 545 była produkowana w latach 1976 -1980 r. i kosztowała krocie 480.000 jenów. Kolumny były droższe od kultowego gramofonu Marantz Tt 1000 z ramieniem SME-3009 :woohoo:

Znalazłem ciekawy filmik pokazujący miedzy innymi różnice w budowie kolumny pasywnej i aktywnej
vintage audio
Ostatnio zmieniany: 8 lata 1 miesiąc ago przez piootr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 1 miesiąc ago #6595

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Kolego aktywny.Nigdy nikomu niczego nie zazdrościłem.Od lat siedzę w audio i wiem co w trawie piszczy albo w kolumnach..Nie podniecam się skomplikowanymi wypasami bo z nimi wiążą sie b.często wielkie koszta i kłopoty .Szukanie części zamiennych trwa latami a jak już są to kieszeń boli.Podobna sprawa z egzotycznymi autami.Miałem 2 i szybko mnie wylaczyło rujnując finansowo.Teraz to co jeździ i da się tanio naprawić.
Kolumny aktywne Philipsa iak I Grundiga to Spitzen Klasse i warto ale patrz powyżej.
Pozdrawiam Tomasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny Philips MFB -Motional Feedback loudspeaker 8 lata 1 miesiąc ago #6599

  • aktywny philips
  • aktywny philips Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 2
chrzan49 napisał:
Kolego aktywny.Nigdy nikomu niczego nie zazdrościłem.Od lat siedzę w audio i wiem co w trawie piszczy albo w kolumnach..Nie podniecam się skomplikowanymi wypasami bo z nimi wiążą sie b.często wielkie koszta i kłopoty .Szukanie części zamiennych trwa latami a jak już są to kieszeń boli.Podobna sprawa z egzotycznymi autami.Miałem 2 i szybko mnie wylaczyło rujnując finansowo.Teraz to co jeździ i da się tanio naprawić.
Kolumny aktywne Philipsa iak I Grundiga to Spitzen Klasse i warto ale patrz powyżej.
Pozdrawiam Tomasz

Rozumiem że kolega pisze o szukaniu przetworników, bo jak już pisałem podzespoły są proste i dostępne- owszem jest ich dużo i układ jest skomplikowany. Obecnie remontuje i przywracam do życia trzecią parę 532 i daje radę. Przetworniki rzadko zostają uszkodzone w tych kolumnach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.