Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zestaw Grundig Box/ może jakieś inne alternatywy?

Zestaw Grundig Box/ może jakieś inne alternatywy? 3 lata 2 miesiąc ago #8671

  • BorsukPolska
  • BorsukPolska Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witam, na wstępie chciał bym zaznaczyć że będzie to mój pierwszy sprzęt audio więc nie mam za bardzo z niczym porównania.
Czy ktoś mógł by się wypowiedzieć na temat Grundig Box 860 i Grundig Box 8000? Słyszałem że boxy Grundiga to super sprzęt. Zastanawiam się nad zakupem jednych albo drugich, prosiłbym o poradę. Pod co najlepiej podłączyć takie Boxy ? Może warto pomyśleć o jakiś innych boxach od Grundiga? A może całkiem coś innego? Zainteresowały mnie te dwa modele boxów bo mam je dosyć blisko siebie. Proszę o poradę co do boxów Grundiga ewentualnie jakiejś alternatywy.
Słyszałem również o Grundig Box 650, że warto tylko nie ma aktualnie żadnych na sprzedaż na portalach aukcyjnych.
Szukam również jakiegoś amplitunera do tych boxów bądź innych ciekawych.
A może ktoś poleci jakiś zastaw?
Do całości ma być podłączony gramofon, który mam już kupiony. W przyszłości chciałbym rozbudować zestaw o odtwarzacz CD.
Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to 1000 zł, maxymalnie 1500 zł. Wielkość pokoju 20m². Muzyka jaka będzie odtwarzana to głównie rock.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 2 miesiąc ago przez BorsukPolska.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zestaw Grundig Box/ może jakieś inne alternatywy? 3 lata 2 miesiąc ago #8673

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Witaj Kolegod .do boxów Gruniga rekomenduje doskonałe receivery R 35 i R45.Uważaj przy zakupie bo często waliwe i wymagaja naprawy.Takze Telefunken TR 350 lub 550.Mozna dostac dobre w cenie około 500 zł/
Pozdrawiam Tomasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zestaw Grundig Box/ może jakieś inne alternatywy? 2 lata 1 tydzień ago #8925

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Jeżeli masz stare kolumny to najpierw je rozbierz i sprawdz jakie tam siedzą kondensatory. Jest prawie pewne że elektrolity więc od razu wszystkie wywal gdyż odparowały i na pomiarach nie maja nawet 50% wartości. Musisz wymienieć na foliowe Jensena albo innej dobrej firmy-jeżeli tego nie zrobisz to kolumny nie grają tak jak zostały wyprodukowane, są rozstrojone. Wątki na temat wymiany kondensatorów i zmian jaki zachodzą poszukasz w necie. Póki co masz pudła do remontu, dopiero po wszystkim szukaj zasilania do nich i omijaj stare szwabskie klocki które też wymagają remontu ale nawet po nim nic z nich nie zyskasz prócz tego że jakoś tam grają. Taka jest kolejność jeżeli ktoś podchodzi poważnie do tematu. Właśnie mam na wymianę kondensatorów w kolumnach HGP FUGA z 96 roku, niestety firma aby zaoszczędzić wlutowała elekrolity które mają spadki o 30% więc bas nie ma energii jest mniej kontrolowany, chwała bogu że na wysokich nie pożałowali i są foliowe. Ludzie nie doceniają albo żal im kasy na wymianę szkoda tylko że żaden z nich nie słyszał różnicy po tej robocie,praktycznie słuchają szmelcu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.