Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Pomoc w doborze wzmacniacza

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7563

  • DARUTOM
  • DARUTOM аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Репутация: 0
Panowie nie wiecie co piszecie a co gorsza wmawiacie ludziom że dobre sprzęty są złe.Zeby się wypowiadać na forach trzeba mieć wieloletnie doświadczenie i masę gotówki do wydania aby zgromadzić sprzęt do odsłuchu.Zreguły wypowiadają się osoby które kupują tanie klocki z przed lat.Budowa systemu polega na zmontowaniu całości na odpowiednim poziomie.Przykładowo jak ocenić rewelacyjnego xindaka nie dając mu dobrego zródła i kolumn na jego poziomie- n ie da się dlatego tyle bzdur się czyta.Mam 35 letnie doświadczenie w audio i nadal twierdze że stale się ucze.Mniej więcej poziom orientacji tu obecnych miałem dobre 15 lat temu i żyłem w nieświadomości. Jak ktoś porównuje xindaka do polskiego szmelcu i starych gratów niemieckich to śmiać mi się chce. Panowie macie słonia na uszach czy pojęcia budowanie sceny szczegółowość odwzorowanie instrumentów nic Wam nie mówi???Jak sprzę niemiecki który ma tradycyjnie wycofaną średnicę ma grać???To są żarty a mało tego wprowadzacie w błąd ludzi którzy nie mają doświadczenia a chcą wydać rozsądnie kasę
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7564

  • DARUTOM
  • DARUTOM аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Репутация: 0
elektron6 пишет:
No tak 45W na kanał to faktycznie mało...tylko pytanie podstawowe ile razy do roku słuchamy muzy z taką i większą mocą? Owszem może i często jak ktoś jest kawalerem i walną chatę, wolny czas i spokojną głowę... Ostatnio wypytałem kilku użytkowników audio co o tym sądzą i zdecydowana większość osób odpowiedział iż słucha muzy 2h dzienie a maksymalnie te 15-20W na kanał. Przyczyny - zmęczenie, żona, dzieci, sąsiedzi. Nie przesadzajmy z tymi watami...Czy posiadanie wzmacniacza 100W na kanał ma jaki kolwiek sens ?? Dla mnie nie.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7565

  • DARUTOM
  • DARUTOM аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Репутация: 0
ma sens nawet jak chcesz słuchać 5 minut a wzmacniacz 100 watowy to z reguły mało chyba że to elektrownia klasy electrocompaniet EC 1 lub xindak
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7566

  • DARUTOM
  • DARUTOM аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Репутация: 0
bardzo proszę kolego nie pisz bzdur, miałem kilka xindaków i wiem co potrafią. Jeżeli nie masz godnych kolumn do niego to nigdy go nie docenisz.Model XA 6950V kasuje dziękowo KRELLa KAV 300i. Już pisałem że dobry wzmak podłączony do kolumn z niższej półki nigdy nie pokaże co potrafi. Nie wmawiajcie sobie bzdur bo z reguły wewnętrzne pocieszanie się że nie trzeba wydawać kasy a mało tego za kilka stów stary niemiec niby gra lepiej.Panowie śmiech na sali a na dodatek osobom potrzebujący porady mieszacie w głowach.Naprawdę większość z piszących nieświadomie powiela bajki dlatego że nie mają wzorca do porównania. Ja mimo 35 lat doświadczenia nadal wiem że może ogarniam temat w 30%. Żeby było jasne , polski sprzęt nie gra bo i nie grał kiedyś a niemcy mają wysofaną średnicę bardzo wyeksponowany sztuczny bas i próżno szukać tam smacznków w postaci szczegółowości precyzji przekazu i budowania sceny
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7567

  • DARUTOM
  • DARUTOM аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Репутация: 0
grzegorz44 пишет:
W związku z tym,że jestem tu nowy i to mój pierwszy wpis, serdecznie pozdrawiam i witam wszystkich forumowiczów. Zanim przejdę do rzeczy, opowiem krótką moją historię audio. Miałem w swoim posiadaniu amplituner unitra ZRK AT-9100, oraz kolumny ZgC60-8-670. Dźwięk bardzo mi się podobał. ''Syczki'' fajnie syczały, a niskie tony były naprawdę dobitne i wpadające w ucho.Sprzęt miałem od szkoły średniej....Jednak urosłem trochę,zarobiłem trochę grosza i myślę sobie; ''Czas na zmiany!!".
Sprzedałem więc moją składankę i zakupiłem coś, co mi poradzono; made in Japan. Yamahę ax-900. Podłączyłem, podgłośniłem i.... czar prysł.!! Grało bo grało, z komputera z kartą muzyczną, nawet znośnie, z cd średnio, a radio to jak jarmarczne bębenki..
Żona mówi; ''wyrzuć to i kup to co było wcześniej!!''

Wielokrotne wizyty na innych forach i porady; ''zmień kable na grubsze, zmień ustawienie pokoju, zmień pokój, prąd musi być z elektrowni wiatrowej itp''. Trochę sc-fi.
Po wielkich rozmyślaniach sprzedałem moje nowe kolumny (jbl es 90) i zakupiłem za poradą dali 850. Miały być cieplejsze i bardziej ''mniamuśne''. Niestety..dalej porażka..Wzmacniacz sprzedałem, kolumny zostały..
I tu prośba do was forumowicze. Jaki dobrać wzmacniacz do nich, by dźwięk z dawnych lat powrócił, a i żeby do rozwodu nie doszło...
W różnych lekturach czytałem, że taki dźwięk ciepły i ''mniamuśny'', taki jak niektórzy określają; ''miód na uszy'' potrafi się uzyskać tylko ze sprzętu vintage. Że żaden wzmacniacz nowszej generacji nie gra tak jak sprzęt z lat 70-tych i 80-tych..Prawda to?
Sprzęt vintage jak najbardziej mi się podoba, tylko zupełnie nie wiem z jakiej strony go ugryźć...
. Z góry dzięki za podpowiedzi.
Szanowny Kolego raczej osoby na tym forum nie pomogą Tobie dlatego że z ich wpisów nie wynika że mają szerokie doświadczenie. Wszystko to schodzi do starych klocków które nawet jak grają w miarę przyjemnie to jednak nie ma tam cech wzmacniaczy audiofilskich. Przykładowo krytykowanie xindaka który jest zbudowany jak dobry hi-end a jego dzwięk też otwiera drogę do tych półek jest dowodem na totalny brak wiedzy.Niestety prawdziwi audiofile z doswiadczeniem nie udzielają się na forach gdyż sami wiedzą że polemika nie jest na ich poziomie wiedzy
Последнее редактирование: 6 года 3 мес. ago от DARUTOM.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7568

  • DARUTOM
  • DARUTOM аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Репутация: 0
Szanowny kolego, nie licz za bardzo że ktoś tu pomoże -bo jak oczekiwać pomocy od osób z małą praktyką-najczęściej zostaniesz wprowadzony w błąd co wynika z tego co czytam.Prawdziwi audiofile nie udzielają się na forach-raczej czytają je dla zabawy
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7569

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
grzegorz44 пишет:
Xindak straszny! Nie dało się tego słuchać! Drażnił ucho w całej częstotliwości. A może moje 44-letnie ucho już wypaczone? :ohmy:
Niestety, saba została zrabowana przez małżonkę do sypialni i gra z tonsil bolero, a do dali dalej poproszę o propozycje ''wzmacniaczowe''...Jak można pogodzić ładny dźwięk i głośny..super!
Jeśli podoba Ci się SABA grająca na loudnesie (prawda, że tak jej słuchasz? ;)) to nie wiele mogę jednak doradzić niestety... :/ Jeśli nie to spróbowałbym np końcówkę ONKYO M5060
Последнее редактирование: 6 года 3 мес. ago от Laslo.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7570

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
DARUTOM пишет:
Szanowny kolego, nie licz za bardzo że ktoś tu pomoże -bo jak oczekiwać pomocy od osób z małą praktyką-najczęściej zostaniesz wprowadzony w błąd co wynika z tego co czytam.Prawdziwi audiofile nie udzielają się na forach-raczej czytają je dla zabawy
Dziękuję za szereg uwag...nie wiem czy jest tu ktoś kto aspiruje do bycia "audiofilem", bo nawet Ty sam się z tego grona wykluczyłeś udzielając się na forum i to bardzo intenstywnie ;)
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7571

  • DARUTOM
  • DARUTOM аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Репутация: 0
Laslo пишет:
DARUTOM пишет:
Szanowny kolego, nie licz za bardzo że ktoś tu pomoże -bo jak oczekiwać pomocy od osób z małą praktyką-najczęściej zostaniesz wprowadzony w błąd co wynika z tego co czytam.Prawdziwi audiofile nie udzielają się na forach-raczej czytają je dla zabawy
Dziękuję za szereg uwag...nie wiem czy jest tu ktoś kto aspiruje do bycia "audiofilem", bo nawet Ty sam się z tego grona wykluczyłeś udzielając się na forum i to bardzo intenstywnie ;)
Dobrze główkujesz , ja postanowiłem raz się odezwać na prośbę znajomego który czytając wątek nie wierzył co tu wypisują.Zakładam że forum służy do pomocy a nie pogłębiania ciemnoty.Tak to już jest że osoby bez doświadczenia zapatrzone w to na co je stać wolą skrytykować dobre urządzenia bo to ich psychicznie podbudowuje.Ustalmy jedno za małe pieniądze nic nie gra tylko testować trzeba na dobrych liniowych kolumnach np Dynaudio lub audio physic żeby mieć właściwą ocenę.Trudno żeby na kolumnach tonsila szukać odpowiedzi czy coś gra dobrze czy nie.Mam nadzieję że kumuś moja wypowiedz pomożę.Nie sztuką być naiwnym i jeszcze się w tym utwierdzać.Na koniec dodam że moc ma większe znaczenie przy cichym odsłuchu bo wypełnienie pasma jest wyrównane-ja preferuje zmacniacze od 300 wat w góre nawet do małych monitorów.
Последнее редактирование: 6 года 3 мес. ago от DARUTOM.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 года 3 мес. ago #7572

  • Cellulitis
  • Cellulitis аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Спасибо получено: 1
  • Репутация: 2
Aleś się zaperzył przyjacielu.
Słuchałem ja już bardzo drogich klocków i z grzeczności nie krytykowałem. Sprzęt grał w pokoiku o powierzchni MOŻE 10 m2 i nic specjalnego (odsłuchowo) sobą nie prezentował.
Powiem Ci, że mój za 1/20 ceny tamtego w moim pomieszczeniu gra tak jakby był 20x droższy niż naprawdę kosztował ;)
Wszystko zależy od bardzo wielu czynników a Ty sprowadzasz to do piecy rzekomo z górnych półek i zasobności portfela. Ehh ile Ty masz lat???
A może tata kupuje Ci te Xindak'i???
Последнее редактирование: 6 года 3 мес. ago от Cellulitis.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа