Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Grundig R35a ożywić

Grundig R35a ożywić 7 года 1 мес. ago #7208

  • Sevenfifty
  • Sevenfifty аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 1
  • Репутация: 0
Witam wszystkich ratujących i użytkujących sprzęt z epoki.Witam się tu gdyż nie zauważyłem miejsca do powitania.Przepraszam z góry za wszelkie wtopy odnośnie forum ,gdyż to moje drugie w życiu.Do tej pory tylko motóry.Kupiłem tytułowy amplituner z rzekomo padniętą jedną stroną nagłośnienia.Po rozpakowaniu zero reakcji (brak podświetlenia ,żadna dioda nie świeci.Przejrzałem środek -sprzet ustawiony na 220v,transformator przekazuje prąd dalej ,zaś spalone 2 bezpieczniki (później wrzucę zdjęcie)Po podłączeniu żarówek w miejsce bezpiecznikow ,ożyło podświetlenie ,ale zaraz spaliła się dioda.W miejsce drugiego bezp. żarówka wywołała dym z rezystora.Pokażę to na zdjęciach znawcom bo jestem laikiem i niewiem ,czy ów bezp. są od przedwzmacniacza czy....
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Grundig R35a ożywić 7 года 1 мес. ago #7209

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Witaj
Pisząc krótko i zwięźle masz tam Panie niezły bałagan - w tym amplitunerze. Bez schematu, wiedzy i doświadczenia możesz narobić więcej szkód więc....? Raczej na odległość nikt nie wskaże usterki :unsure:
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Grundig R35a ożywić 7 года 1 мес. ago #7214

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Witam.,Mogę zrobić.Sprzęt gra wybitnie i wart grzechu ale b.trudny w naprawach.Pisz na priv Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Pozdrawiam Tomasz
PS Mieszkamw Zgierzu
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Grundig R35a ożywić 5 года 10 мес. ago #7980

  • karolmoto1
  • karolmoto1 аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
witam wszystkich a moze podpowie mi ktoś jak zdjąć obudowe i panel w R50
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Grundig R35a ożywić 5 года 10 мес. ago #7983

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Witaj.Obie konstrukcje przes...e przez niezbyt mądrych inzynierow.Rozebranie łatwiejsze niz późniejsze włozenie.W R 35 zchodzi pontonowa obbudowa wraz ze frontem i skalą a odkręca sie kilka wkretow od spodu i wywleka flaki.Galy chyba trzeba zdjąć z wyjątkiem strojenia.R 50 chyba podobnie ale robiłem z 8 lat temu i już nie pamietam .
Pozdrawiam Tomasz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Grundig R35a ożywić 5 года 9 мес. ago #8000

  • karolmoto1
  • karolmoto1 аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
potrzebuje fachowca który doprowadzi do kultury mojego r50 tzn trzeszczą nie które potencjometry moze przeczyścić ,jakaś zarówka nie świeci , ogólnie radio gra ale ma grać i wyglądać przepięknie
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Grundig R35a ożywić 5 года 9 мес. ago #8001

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Namawiam też przy okazji na pomiar wszystkich elektrolitów i wymianę tych co nie wytrzymały próby czasu. Trzy parametry: pojemność, ESR, Vloss
pojemność powinna się mieścić w granicach tolerancji +/-20%. Co ciekawe często stare, uszkodzone elektrolity wykazują na miernikach pojemność dużo większą niż mają na nadruku ;)
Ostatnio robiłem technicsa Su8080 i znalazłem kondensatory np z ESR 150ohm - tak więc naprawdę warto to zrobić - bardzo duża szansa, że brzmienie się poprawi.
W niemieckiej SABIE MI 215 kondensatory FRAKO to się okazała istna tragedia po tylu latach więc w grundigu może być podobnie.
Последнее редактирование: 5 года 9 мес. ago от Laslo.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Grundig R35a ożywić 5 года 9 мес. ago #8003

  • karolmoto1
  • karolmoto1 аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Laslo czy zajmujesz się takimi przeglądami i naprawami?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Grundig R35a ożywić 5 года 9 мес. ago #8005

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Robię dla siebie głównie i po znajomych to co umiem. Czasem robota wydaje się na pierwszy rzut oka prosta, a potem sprawy się tak komplikują, że brakuje czasu na skończenie.... dlatego raczej nie zdecydowałbym się wziąć sprzęt od kogoś i zobowiązać się, że zmieszczę się w określonym czasie i koszcie.
To jest trochę jak z tym programem "Samochód marzeń kup i zrób". Dajesz samochód fachowcom, którzy wiedzą co biorą do programu bo wcześniej mają castingi, a później i tak okazuje się, że płyną z kosztami w grube dziesiątki tysięcy bo trafili na jakąś minę :)

Druga rzecz - ja nabieram dopiero doświadczenia w tym fachu, a nie chcę się uczyć na nie swoich sprzętach :)
Последнее редактирование: 5 года 9 мес. ago от Laslo.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Grundig R35a ożywić 5 года 6 мес. ago #8080

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Czytaj kolego karolmoto1 post.Masz mój mail.
Tomasz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа