Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: kolumny do studia domowego (400 zł)

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5004

  • michalg
  • michalg аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 9
  • Репутация: 0
Nie udało się wygrać pierwszej aukcji (z poprzedniego posta). Pogrzebałem trochę na allegro i wpadły mi w oko dwa modele Marantz i jeden Saba i Yamaha.

Yamaha NS-G30mkII, MARANTZ HD 400 mają bass reflex. Starałem się znaleźć w google coś więcej o nich i parę razy przewinęło się stwierdzenie, że dźwięk jest "szczegółowy". Myślę, że właśnie o to mi chodzi...

Saba Box ultra 600, Marantz HD 66 natomiast są określane jako grające czystym i zrównoważonym dźwiękiem.

Co sądzicie o tych modelach i czy spełnią moje wymagania jako odsłuch w studio?

linki do aukcji:

allegro.pl/marantz-hd-400-i3554061228.html

allegro.pl/kolumny-marantz-hd-66-i3551673612.html

allegro.pl/kolumny-saba-box-ultra-600-vintage-i3536359248.html

allegro.pl/yamaha-ns-g30mkii-kolumny-0213-i3509393054.html

Tak przy okazji, sprawdziłem ceny na aukcjach w USA i są niższe przynajmniej 2x...
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5006

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
tutaj masz coś ciekawego - aktywne kolumny philips 22rh 544,
czyli kolumna i wzmacniacz w jednym, możesz spróbować się potargować, wydaje się wg mnie najciekawsza opcja... wydaje mi sie ze świetnie sprawdza sie jako monitory studyjne.

kolega Marek-41 posiada/ł takie kolumny i sporo wie o nich - zerknij tutaj, poczytaj i zapytaj
vintage audio
Последнее редактирование: 10 года 7 мес. ago от piootr.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5012

  • michalg
  • michalg аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 9
  • Репутация: 0
No eBay APP ID défined in Kunena configurationFajne te kolumny, nawet oglądałem ostatnio na ebayu niższy model chyba 541.
Tylko cena wywoławcza 700 zł to zdecydowanie za dużo. Marek-41 też zapłacił za nie ok 400 zł.



Dzięki piootr za zainteresowanie tematem. Narazie czytam i przeglądam serwisy aukcyjne.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5017

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
za 400 zł teraz raczej bez szans aby je kupić, ale 500-600 zł to juz bardziej realna kwota, poza tym musisz pamietać że kolega Marek-41 może zaryzykować i kupić sprzęt który może być podejżany, ponieważ w razie problemów jest w stanie sam sobie go naprawić (o ile sie nie mylę), nie wiem jak wygląda u Ciebie sytuacja czy tez możesz tak ryzykować by w razie problemów samemu go sobie naprawić, "rydzyk" fizyk jak to mawiają

spokojnie jest tego sporo i co chwile coś się pojawia ciekaweo
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5019

  • michalg
  • michalg аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 9
  • Репутация: 0
Teraz trochę poza tematem.
Nakręciłem się trochę czytając to forum i inne strony o vintage audio i postanowiłem kupić kolumny i skompletować jakiś zestaw. Piootr zarekomendował w wątku wyżej kolumny pioneer cs-100z i postanowiłem je kupić. Chciałbym dobrać teraz do nich jakiś wzmacniacz/amplituner. I tu zwracam się znowu do was o pomoc... Zależy mi też na wyglądzie, buduje sobie dom i mogą stanowić niezłą ozdobę.

ten mi się podoba:

allegro.pl/porzadny-amplituner-stereo-vi...800-i3560913948.html

A co myślicie o tym?

allegro.pl/hitachi-sr-2000-0513-i3508428544.html

wegavision.pytalhost.com/Hitachi/hitachi81/hitachi81-43.jpg
Последнее редактирование: 10 года 7 мес. ago от michalg.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5026

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
to hitachi to sobie daruj,

STR-4800, ładny amplituner cała linia jest bardzo ładna, powiem tak można kupić coś taniej co zagra sporo lepiej - niekoniecznie będzie lepiej wyglądało... z tej linii to raczej celowałbym w modele oczko wyżej 5800 lub 6800SD

jeżeli chcesz coś taniego to proponuje taki oto wynalazek, tylko nie wiem jak to technicznie wygląda, niby sprawny pisze sprzedający,
AIWA AF-3090 tu aukcja, a tu w mojej kolekcji, do poczytania

kolumny Pioneera chyba są 40W i amplituner też ma 40W(ale to do sprawdzenia, jak i impedancja aby pasowało), lepiej jakby kolumny były troszkę większej mocy, ale nie popadajmy w paranoje, przecież nie będzie heblował na pełnej mocy,

...ta Aiwa to kawał maszyny, wewnątrz ma bebechy najwyższego modelu amplitunera AX-7600,
nie wiem jak się sprawdzi z jazzem bo niestety nie słuchałem na niej jazzu ale wiem jedno że zagrało świetnie pełnym solidnym brzmienie, bardzo dobra panorama stereo, miałem porównanie z modele niższym AX-7500 i powiem że różnica w brzmieniu była mocno odczuwalna na korzyść 7600, pamiętam że grałem wtedy też Sansui QRX-7500 i Aiwa nie miała się czego wstydzić. Do tego wszystko wykonane ze świetnie spasowanych materiałów - błyszczący itp.. jedna wada - ten deck który jest razem w komplecie nie byle kaseciak, ale praktycznie w każdym modelu jaki się sprzedawał jest zepsuty, naprawa przeważnie karkołomna, choć może faktycznie wymiana pasków i po problemie, ale na 80% bym na to nie liczył, warto nabyć choćby dla samego amplitunera.
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5028

  • michalg
  • michalg аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 9
  • Репутация: 0
Własnie licytuję aiwe, może się uda. Ale mam pytanie czy da się trafić na allegro gramofon AP 2500? Czy jest w rozsądnej cenie? Ewentualnie czy gramofony z lat następnych pasują wzornictwem do AF 3090?

Post nieważny, nie udało się kupić amplitunera...
Последнее редактирование: 10 года 7 мес. ago от michalg.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5029

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Widzę, że poszła za bardzo wysoką cenę, ja jakoś rok temu kupiłem taką z również niedziałającym magnetofonem, może w nieco gorszym stanie, ale za ok. 3x mniejszą kwotę. Nie ma to jak magia opinii w internecie. Trochę zachwytów i już cena rośnie.
Co do gramofonu AIWA AP 2500 - to bym się zbytnio nie łudził, jak od jakiś kilku lat przeglądam allegro to tego modelu nie trafiłem jeszcze.

Wracając do tego combo.
AIWA AF-3090 - nie jest zła, ale za tą kasę co poszła to powinien się sprzedać egzemplarz w pełni sprawny. Doprowadzenie tego magnetofonu do działania to nie lada wyczyn o czym może poświadczyć osoba, która przejęła ode mnie odbironik, który ja miałem ;)
Biorąc pod uwagę, że dokładając ~150zł można się pokusić o zdobycie wzmacniacza AIWA AA-8700, a niedawno poszedł luxman L430 z tunerem za 560 to już w ogóle nieporozumienie.
Последнее редактирование: 10 года 7 мес. ago от Laslo.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5030

  • michalg
  • michalg аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 9
  • Репутация: 0
nie udało się wylicytować AIWY...

Wczoraj miałem okazję kupić Telefunken TR350 i skorzystałem z niej (niecałe 200zł). Myślę, że to dobry wybór, bo nie raz były chwalone tu na forum te modele. Sam amplituner jest w dobrym stanie. Przeglądając katalogi, widzę, że można zbudować też ładny zestaw.

Co prawda jeśli chodzi o wzornictwo te mnie nie powala, ale pewnie jak mi się spodoba vintage audio, to za jakiś czas będę chciał wymienić sprzęt.

Piootr pisał też o kablach. Jakie polecacie do takiego zestawu?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:kolumny do studia domowego (400 zł) 10 года 7 мес. ago #5031

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
faktycznie natłukli sporo na ta AIWĘ - się nie spodziewałem, przeważnie sprzedaje się w granicy 200-250 zł, chyba że ustawka,

choć jakby się nad tym zastanowić głębiej i porównać brzmienie do ceny to i tak cena nie jest taka zła,

z kablami nie szalej - bo w większości przypadków to zwykłe voodoo a już na pewno te kosmicznie drogie to jakieś nieporozumienie,


TR350 jak sprawny i w ładnym stanie to rozsądna cena, widziałem gdzieś model TR500 ale chyba był droższy
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа