Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

ТЕМА: Onkyo Integra opinie

Onkyo Integra opinie 8 года 5 мес. ago #6138

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Denon DCD 700ae to niski model. osobiście nie słuchałem, ale budżetówka musi grać jak budżetówka.
Ten zestaw, który kolega posiada zasługuje na dużo poważniejsze źródło... jeśli chodzi o używkę to np. klasycznie SONY CDP-X779ES.
Jaki budżet na to CD?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Onkyo Integra opinie 8 года 5 мес. ago #6139

  • jarekb
  • jarekb аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 17
  • Репутация: 0
wiem, że to niski model. dlatego szukam czegoś z wyższej półki. myślę, że w 1k powinienem się zmieścić. teoretycznie, powinien to być Onkyo :) ale wiem, że są zwolennicy składania "klocków" od różnych producentów.
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Onkyo Integra opinie 8 года 5 мес. ago #6140

  • mjmisza
  • mjmisza аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 144
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 0
jarekb пишет:
wiem, że to niski model. dlatego szukam czegoś z wyższej półki. myślę, że w 1k powinienem się zmieścić. teoretycznie, powinien to być Onkyo :) ale wiem, że są zwolennicy składania "klocków" od różnych producentów.
Najlepiej by było zaszaleć i kupić TOP model Onkyo Integra DX-G10 / Onkyo Integra DX-6990 czy Japońska Integra C-2001. Zawodnik waży jedyne 27kg :P i myślę, że jak poszukasz to w 1kEuro może się zmieścisz.
Tutaj troszkę informacji nt. przetworników w CD ONKYO INTEGRA
Ja zupełnie nie ogarniam CD-ków, ale jakbym miał już kupować to zakupiłbym jakiś wysoki model niskobudżetowy np. Kenwood DP-7090 (bo lubię tę markę) i poddał modyfikacji stopnia analogowego na wzmacniaczach operacyjnych CD w oparciu o lampy. Jak można przeczytać w necie często same przetworniki cyfrowo-analogowe w CD'kach są zazwyczaj bardzo dobre, ale tuż za nimi pojawiają się nędzne oryginalne stopnie analogowe.
Последнее редактирование: 8 года 5 мес. ago от mjmisza.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Onkyo Integra opinie 8 года 5 мес. ago #6141

  • jarekb
  • jarekb аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 17
  • Репутация: 0
EUR1k to nie wchodzi w grę. W PLN OK. Może ciut zaszaleję :) Przeglądałem CD Onkyo. Gdzieś przeczytałem, że lasery są trudne do zdobycia i b. drogie. W tej klasie sprzętu można też znaleźć sprzęty Yamaha, Pioneer i Technics. Te przeróbki lampowe są ciekawe. Nie wiem nic na ten temat, oprócz tego, że lampa jest najlepszym stabilizatorem toru audio. Mam jedynie wątpliwości, co do jakości i pewności działania takich przeróbek.

Z innej bajki - jaki pilot polecacie do mojej Grand Integry A-8990? Oryginał trudno gdzieś znaleźć. Są jakieś uniwersalne, które działają z takim starym sprzętem?
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Onkyo Integra opinie 8 года 5 мес. ago #6142

  • mjmisza
  • mjmisza аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 144
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 0
jarekb пишет:
Z innej bajki - jaki pilot polecacie do mojej Grand Integry A-8990? Oryginał trudno gdzieś znaleźć. Są jakieś uniwersalne, które działają z takim starym sprzętem?
Oryginał to paskudny jak na taką INTEGRE ONKYO RC-126A. Najlepiej napisz do firm zajmujących się sprzedażą zamienników pilotów. Do 50zł myślę że coś powinno się znaleźć. Czasem zwykłem proste zamienniki zadziała.
Tutaj mają niby oryginały w US, cena jest jeszcze przystępna gorzej z wysyłką. Warto zapytać jak interesuje Cię oryginał.
Ja z zamiennika za 25zł sterowałem kiedyś wzmacniaczem: 90% funkcji, CD: 100% funkcji, TV, Tunerem. Sprzęty przed 2000 rokiem to prawie wszystkie ogarniał.
Последнее редактирование: 8 года 5 мес. ago от mjmisza.
Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: jarekb

Onkyo Integra opinie 8 года 5 мес. ago #6144

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
mjmisza пишет:
jarekb пишет:
wiem, że to niski model. dlatego szukam czegoś z wyższej półki. myślę, że w 1k powinienem się zmieścić. teoretycznie, powinien to być Onkyo :) ale wiem, że są zwolennicy składania "klocków" od różnych producentów.
Najlepiej by było zaszaleć i kupić TOP model Onkyo Integra DX-G10 / Onkyo Integra DX-6990 czy Japońska Integra C-2001. Zawodnik waży jedyne 27kg :P i myślę, że jak poszukasz to w 1kEuro może się zmieścisz.
Tutaj troszkę informacji nt. przetworników w CD ONKYO INTEGRA
Ja zupełnie nie ogarniam CD-ków, ale jakbym miał już kupować to zakupiłbym jakiś wysoki model niskobudżetowy np. Kenwood DP-7090 (bo lubię tę markę) i poddał modyfikacji stopnia analogowego na wzmacniaczach operacyjnych CD w oparciu o lampy. Jak można przeczytać w necie często same przetworniki cyfrowo-analogowe w CD'kach są zazwyczaj bardzo dobre, ale tuż za nimi pojawiają się nędzne oryginalne stopnie analogowe.

Tuning CD mam trochę ogarnięty choć w lampy się jeszcze nie bawiłem.
Tak jak piszesz modele niskobudżetowe mają często układy DAC takie same jak te z górnych półek (ewentualnie te droższe mają lepszą selekcję co się przekłada np. na stopień zakłóceń, których i tak chyba nie usłyszymy). Trzeba jednak pamiętać tez o zasilaniu - osobne dla analogu i jakość zasilania sama w sobie, zegar . Moim zdaniem nie wystarczy popracować tylko nad poprawą sekcji analogowej. Wszystko to sprawi, że tuning może przedrożyć zakup od razu CDka z górnej półki.
Oczywiście nic nie zastąpi dobrej zabawy przy pracy i przyjemności wynikającej z efektów:)
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Onkyo Integra opinie 8 года 5 мес. ago #6145

  • jarekb
  • jarekb аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 17
  • Репутация: 0
elektronikiem, niestety, nie jestem. nie wypowiem się w tym temacie. z konieczności opieram się na opiniach. wypatrzyłem jednak takie urządzenie: www.hifiengine.com/gallery/images/sony-xa7es-cd-player.shtml
Co o nim myślicie?
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Onkyo Integra opinie 8 года 4 мес. ago #6146

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
połowa lat 90' górna półka Esptira, chwalony za brzmienie jak większość wyższych modeli serii ES ale w cenie 1k nie ma szans kupić tego CD, w budowie podobny do CDP-X707ES tylko chyba inny napęd - laser KSS-273A generalnie są to długoletnie lasery ale problematyczne w zdobyciu - jeżeli już to tylko poza Polską.
Uważaj bo jeżeli ktoś sprzedaje taki sprzęt to trzeba uważać czy laser nie jest zużyty i podciągnięty... ale osobiście sam bym taki przygarną. Choć za tą samą cenę można kupić inne modele serii ES znacznie taniej.
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Onkyo Integra opinie 8 года 4 мес. ago #6147

  • jarekb
  • jarekb аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 17
  • Репутация: 0
tak Piotrze. Spory budżet potrzebny na to cudo. Jest ich trochę na ebay, ale z USA przesyłka będzie kosmicznie droga, a ew. reklamacja prawie niemożliwa. Poszukam czegoś podobnego raczej u nas. Muszę przyjrzeć się innym markom. W cenie ok. 1-2k PLN można nabyć niezłe Technicsy, Yamahy, a nawet Onkyo. Widziałem też ciekawe Arcam'y i Luxmany. W każdym razie, gdyby u nas pojawiła się podobna ES-ka, to bym się mocno zastanawiał nad zakupem nawet przekraczając swój założony budżet. Piękny sprzęt.
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Onkyo Integra opinie 8 года 4 мес. ago #6148

  • mjmisza
  • mjmisza аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 144
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 0
Jarku a rozmawiałeś z chłopakami z NOMOS'a może oni mieli by jakieś ciekawe propozycje i doświadczenie. Ja wiele razy robiłem podejście do CD ale to były raczej budżetówki do 1000zł i po wielu testach i konfrontacjach zawsze sprzedawałem. W dodatku te poniżej lat 90-tych to niestety już słabiutko wypadały wg. mnie, nie wiem czy to przetworniki DAC, czy reszta komponentów typu elektrolity.

Tak patrzę że chyba, abym mógł dać jeszcze raz szansę na płyty CD to ciekawym i wartym uwagi rozwiązaniem jest dopasowanie takiego zestawu:
1. CD TRANSPORT - z bdb laserem (dostępnym do dziś na rynku), po przeglądzie, wymianie elektrolitów, z grubą ciężką płytą dolną antywibracyjną
2. DAC z bdb nowoczesnym przetwornikiem cyfrowo analogowym np. Burr-Brown PCM1794 i lampowym wyjściowym stopniem analogowym
3. WZMACNIACZ - oparty na zestawie dzielonym (przedwzmacniacz/końcowa) lub jakaś porządna Integra
Co nam może dać taki system (mam na myśli głównie DAC): lepszą detaliczność, przestrzeń, kontrolowany bas, poprawa skali oraz ucieczkę od męczącego wielu "cyfrowego zgrzytu"

Polecam te strony, gdzie opisane są modyfikacje odtwarzaczy CD i nie są one kosmicznie drogie i warto pogadać z doświadczonymi elektronikami.
LINK
LINK
Tutaj ciekawy ranking CD
Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: jarekb
  • Страница:
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа