Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Chcę kupić gramofon retro -

Chcę kupić gramofon retro - 3 года 1 мес. ago #8770

  • Filmowiec
  • Filmowiec аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Cześć
postanowiłem kupić dobrej jakości gramofon retro - po rewitalizacji- z pewnych rąk,
bardo podoba mi się sprzęt z fornirem i aluminium np. MARANTZ 6300, ....
W przeszłości miałem 2 gramofony - CYRYL ! EMANUEL ..... więc nie trudno dzisiaj o sprzęt lepszy ...
Ale ... oprócz jakości szukam też ponadczasowego wzornictwa dlatego szukam sprzętu z"fornirem i Alu " ....
Jaki w wzmacniacz do MARANTZ 6300 powinienem szukać ?
Czy ktoś zechciałby podzieliśc się swoim doświazczeniem i subiektywną opinią .
Dziękuję .
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Chcę kupić gramofon retro - 3 года 1 мес. ago #8771

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
cześć
Widzę, ze duży nacisk kładziesz na estetykę więc jeśli idziesz w Marantza 6300 to już chyba nie pozostaje nic innego jak pójść za ciosem i poszukać wzmacniacza również od Marantz. Ja bym celował w model np. 1150, jeśli masz mniejszy budżet to np 1070, ale na niższe modele już bym raczej nie schodził, żeby zachować poziom gramofonu. Oczywiście można jeszcze pójść wyżej jeśli budżet pozwoli 1250 lub nawet pre + końcówka. Marantz ma z tego okresu również piękne amplitunery np 2238, 2252. Naprawdę jest w czym wybierać :)
Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: Filmowiec

Chcę kupić gramofon retro - 3 года 1 мес. ago #8772

  • Filmowiec
  • Filmowiec аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Dziekuję !
Tak ... w tej chwili jedynym moim kryterium oceny sprzętu jest .... cena, bo się na tym nie znam. Czyli jak drogi to dobrrryyy... musi być . Jest wiele zagadnień, ramiona, balans, łożyskowanie , wkładka , kształt igły... Dlatego muszę zapytać kogoś o radę . Sklep z nowym sprzętem czy też 'Servis Retro" chce zwykle sprzedać sprzęt. W takiej sytuacji człowiek z gorącą głową zwykle coś kupi. Pięknie wyglądają Pionner PL1400 .
Pięknie wyglądają te forniry , aluminium. Teraz zwykle Black Piano albo drewno w połysku. Zastanawiam się jakiej szukać w kładki, MM czy MC, Wbiłem sobie do głowy że ramiona S to są te "lepsze" . A teraz 80% gramofonów ma chyba proste ?
W pracy w czasie przerwy na kawę - "chodzę" i oglądam sprzęt z retro serwisu Retrospekcja 1979 ...
I tam jest to co ty sugerujesz np Marantz 1150 do MARANTZA 6300. Wydaje mi się że cenami do Marzntz 6300 to efekt jego powodzenia i są zawyżone. Ja zwróciłem uwagę na PIONIEARa PL1400 albo PL 500S! Są tańsze również ładne... ale co mają w duszy to muszę jeszcze poczytać.
Do tego SA9800 ?? zamiast marantza ???
Jeszcze głośniki do pokoju 5/6 m. Jak w skeczu o człowieku który kupował drzwi do pokoju.
CZy typ muzyki jakiej słucham może mieć wpływ na wzmacniacz ? Czy technologia "lutowania " elektroniki z 70 80 's wydaje lepszy dźwięk niż układy scalone z 2020 ?

I czy Kupić gramofon bez przedwzmacniacza a osobno przedwzmacniacz i wzmacniacz ?
Последнее редактирование: 3 года 1 мес. ago от Filmowiec.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Chcę kupić gramofon retro - 3 года 1 мес. ago #8773

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Zasada, że droższe musi być lepsze się z reguły sprawdza, natomiast Marantz i seria blue Pioneera (SA9800) to są bardzo drogie elementy, które jeśli porównać do tańszych od nich wzmacniaczy innych producentów wcale nie są lepsze. Nie można im za to na pewno odmówić uroku...coś za coś.
Gramofon głównie gra wkładką, oczywiście jakość napędu, czyli np stabilność obrotów tez ma znaczenie, natomiast kształt ramienia jeszcze mniejsze moim zdaniem. Wg mnie gramofon to jeden z najbardziej eksponowanych elementów i musi wyglądać, resztę można schować ale gramofon z racji musi być na wierzchu więc zgadzam się z tym, że musi się prezentować. Jak już wybierzesz gramofon to potem możesz się pobawić wkładkami, MM czy MC, do woli. Natomiast wzmacniacz musi obsługiwać oba typy wkładek. Zdecydowanie polecam opcję gramofonu bez pre, tym bardziej, że praktycznie wszystkie stare wzmacniacze, a takich szukasz, mają pre gramofonowe.
Jeśli teraz mowa o "stary vs nowy wzmacniacz" to jak zwrócisz uwagę na samą konstrukcję stopni wzmacniających to budowa nic a nic się nie zmieniła, te układy scalone te w tych wzmacniaczach służą to innych rzeczy np sterowania pilotem, obsługą wyświetlacza, bluetoothy, usb, wbudowane daci i inne. W torze audio nie ma tam w zasadzie żadnego postępu od wielu lat.

Ostatnia rzecz - salony takie retrospekcja, fajnie że są, ale jak dla mnie ceny mają mocno przesadzone...
Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: Filmowiec

Chcę kupić gramofon retro - 3 года 1 мес. ago #8774

  • Filmowiec
  • Filmowiec аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Dzisiaj znowu szukam i czytam.
Wiem czego nie kupię - MARANTZA 6300.
Ale wiem czego szukam ... - Pionner PL570 - na początek "za dość ", do tego dobra wkładka (ale jaka ? ) albo PL 530.
Ale jaki Wzmacniacz do Pioneera PL570, do pokoju 4/6 :-D.
"Wkręciłem się" w ten sprzęt ......
Bardzo dziękuję za pomoc !
Последнее редактирование: 3 года 1 мес. ago от Filmowiec.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа