Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Jakie kolumny do Sony TA-F70

Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1898

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
To mój pierwszy wpis więc witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jestem posiadaczem wzmacniacza SONY TA-F70, który obecnie napędza kolumny Sony SS-G1. Z zestawu jestem zadowolony, lecz jeśli można coś poprawić to dlaczego sobie odmawiać :)
Chciałbym zacząć od kolumn. Zastanawiam się pomiędzy:
- Dali Concept 2
- JBL Studio L 830
- Mission M33
Czy ktoś z forumowiczów może poradzić czy któreś z nich dadzą znaczący skok jakościowy w stosunku do moich G1?
Z drugiej strony spać nie dają mi Sony SS-G5 :silly: (lub G4), które obecnie sa na allegro Czy któreś z tych nowych kolumn mogą się z nimi równać?
Cenowo wymienione stare i nowe kolumny wyglądają podobnie w jaki segment uderzyć. Na kilku forach naczytałem się, że technologia poszła mocno do przodu głośniki z lat 70/80 nie mają szans w porónaniu do nawet niskobudżetowych konstrukcji współczesnych. Czy to prawda?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1899

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
witaj,

nie słyszalem tych nowych kolumn, ale czesto bywam u znajomego w sklepie i słucham róznych nowych wynalazków za spore i mniej spore pieniazki tak dla zabawy, porównania sam nie wiem po prostu to lubie.

po pierwsze wydaje mi sie dziwne to zestawienie kolumn Dali Concept 2, JBL Studio L 830, Mission M33, gdzie Mission, Dali to kolumny znacznie tansze które mozesz kupci za jakies 500 600 zł, natomiast JBL 1500-2000 zł, to tak na poczatek, ja bym wybrał JBL, dodatkowo jest to kolumna 3 drozna wiec jak dla mnie raczej zagra lepiej, do tego sadzac po cenie glosniki sa lepszej klasy, ale z tym bym sie nie wyrywał bo to róznie bywa :)

zasiegne rady znajomych ze sklepu zobaczymy co powiedza na temat tych kolumn.


gratuluje Soniaczka - fajna i mocna maszynka, jezeli chodzi o moje zdanie to ja bym go nie kalał takimi nowymi kolumnami, a zdecydowanie poszedł bym w kierunku Sony SS-G5 lub G4, sony na pewno nie "pogryzie" sie z Sony. Tym bardziej ze koro mowisz ze G1 całkiem fajnie brzmia to z G5 moze byc tylko znacznie lepiej ;) - o ile wszystko oryginalne i w dobrym stanie.
poza tym odwołam sie do wypowiedzi na róznych forach odnosnie nowych kolumn które to rzekomo sa o niebo lepsze od starch kolumn, smiac mi sie chce, jak słysze takie brednie,
moge sie z ym zgodzic tylko jeszcze powiedzmy sobie o jakich pieniazkach rozmawiamy, jezeli sa to kolumny za i tak niewielkie pieniadze ok 3 tys zł jak na nowe kolumny, to beda te kolumny lepiej grały od Twoich Sony G1, ale porównaj sobie cene, tyle tylko ze ty za 1 tys zł moze kupic swietne stare kolumny, ja mam np Sansui Sp-4000A i stawiam je obok sporo drozszych nowych i nie zrobia wody,
wiadomo ze to jest tez kwestia dobrania sobie odpowiedniego "napedzacza" audio, bo jak wiesz to ze jedne kolumny z jednym sprzetem zagraja swietnie to nie oznacza ze z innym tez... ale to jest już kwestia testów,
najlepiej zabrac wzmacniacz pod pache i podpiac do konkretnych kolumn - wtedy bedziesz pewien.

reasumujac, moim zdanime JBL moga zagrac całkime fajnie, choc na pewno nie lepiej od Sony G5, na temat tych kolumn to Patrick (napisz do niego na privie) mogłby Ci pewnie wiecej napisac, bo chyba mial te kolumny i model G7 najwyzszy z tej serii, sporo miał tych klasycznych Soniaków.
I zapomniałbym o najwazniejszym - zostanie Ci w kieszeni kasa.
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1900

  • Patrick
  • Patricks Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Beiträge: 182
  • Karma: 6
Witam!

Piotr wywolal mnie skutecznie z mojej gawry wiec... :)

O kolumnach Sony z serii SS-G napisalem Koledze Laslo (nick bardzo dla mnie zabawny bo kojarzy mi sie z tym => harcerz-lazlo.kreskowka.pl/ ale to tak na marginesie :laugh: ) troche na forum Hi-Fi i Muzyka.

Za cene jaka jest wystawiona na alledrogo (800 zl) to pomylka (!) => roznica in plus w stosunku do modelu G-3 (bardzo z reszta udanego => duzy wplyw na ten stan rzeczy ma OZ) to kopolkowy przetwornik sredniotonowy ktory w oferowanych egzemplarzach i tak wymaga renowacji (kopolki byly wcisniete i sa albo wyciagniete odkurzaczem albo rozkrecane i wyciskane od srodka w tych glosnikach mozna tak zrobic). Woofer jest praktycznie taki sam a wysokotonowiec to zaden krok na przod.

Jednak biorac pod uwage cene G-3 oferowanych za 600 zl i ich stan to...heh okazja ;)

Jet tez para G-5 ale ich cena zwazywszy na ich stan to jakis zart. Biorac pod uwage koszty doprowadzenia ich do stanu uzywalnosci 1000 zl to max co mozna za nie zaplacic ( allegro.pl/sony-ss-g5-kolumny-07-i1726372814.html ) tutaj juz mozna mowic o jakosci serii SS-G.
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1902

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Tak, to ten sam Laslo co z HiFi;)
Jak widać temat mnie nurtuje dłuższy czas i jedno czego jestem już pewny to, że kierunek jest to Sony G series wyższe od 1 :)
G4 właśnie zniknęły z allegro. Szkoda, że te G3 takie zniszczone wizualnie i bez maskownic bo bym je łyknął z miejsca. Sprzedawca to ten sam, od którego kupiłem moje G1 idałem tylko nie wiele mniej :D

Co myślicie o takim wynalazku (tak z ciekawości ;)?
allegro.pl/kolumny-saba-profesional-1300...bas-i1724235935.html
Letzte Änderung: 12 Jahre 8 Monate ago von Laslo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1903

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
kolumny rewelka, firme bardzo dobrze znam, od SABY załeła sie cała moja przygoda z klasykami :)... bardzo solidne sprzety, te kolumny to chyba najlepsze co firma oferowała w "tamtych czasach", nie wiem jak sie to komponuje z Sony ale z moimi amplitunerami i wzmacniaczami firmy SABA telefunken i grundig brzmia rewelacyjnie.

jak dla mnie kolumny warte kasy, ale mozna je kupic taniej,
włąsnie miałem Ci o nich pisac kolego - bo to rewelacyjne kolumny i na pewno sporo wyzsza póła od Soniaków G1,
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1905

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
SABY są 4ohmowe. Nie wiem do końca jak to jest z podłączaniem kolumn o niższej impedancji do wzmaka. Długi czas jechałem na UNITRA ZG40C na tym Soniaku, one tez są 4 ohmowe i nic sie nie stało.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1906

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
a wzmak jest na ile ?
co na nim pisze ?
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1907

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
8-16OHM
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1908

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
wyczytałem gdzies chyba jest 8 ohmów - ja bym nie ryzykował ;( z 4 ohmowymi kolumnami, niby bedzie grało ale czasem Cie poniesie i .... scenariusz czarny
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 Jahre 8 Monate ago #1909

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Tak też myślałem, dlatego przy unitrach nigdy nie pozwolałem sobie na dużo ;)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.