Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Pomoc w doborze wzmacniacza

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 3 months ago #7654

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
1500 zł to tak na marginesie 3 razy więcej od tego za ile można kupić przysłowiową sabę czy TFK, chodzi o zwykły stosunek kasy to jakości dźwięku, wykonania i wyglądu, który też ma znaczenie dla 98% ludzi. I nie każdy skoro ma 300-400 zl to bez problemu wyda także 1500 zł.
Dopowiem jeszcze że jakiś czas temu byłem u pewnego audiofila (inżynieria dźwięku itp..pierdolety) posłuchałem wzmacniaczy w klasie "D" - w całym torze rzekomo nie było tam prawie nic co mogłoby zniekształcić dźwięk do tego kolumny za bebechy. I co ... i nic, po chwili słuchania wiało nuda, że aż strach, wróciłem do domu i stwierdziłem kolejny raz, że wole jednak stare graty.

Może przeoczyłem, ale miałeś napisać za ile zbudowałeś ten swój nowy zestaw, który gra tak wyjątkowo - i nie twierdzę, że tak nie jest, tylko interesuje mnie jakie musiałbym ponieść koszty.
Jak się nad tym zastanowisz to może zmienisz nieco swoje podejście do osób z odmiennym zdaniem w temacie.

i dodam że jeszcze wielu osobom doradzałem i zawsze były zadowolone - a każda wymieniła nowe chińskie na stare - ot i cała prawda.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 3 months ago #7655

  • grzegorz44
  • grzegorz44's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 111
  • Karma: 0
Kurcze, zobacz,jakie te telefunkeny drogie nawet w Niemczech; www.ebay-kleinanzeigen.de/s-telefunken-trx-3000/k0
Grzegorz
The administrator has disabled public write access.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 3 months ago #7657

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
TRX 3000 jest wciąz b.tani w stosunku do tego co oferuje.Inna sprawa że zawsze sprzedawany uszkodzony ale wart naprawy.
Popatrzcie jakie ceny za monster receivery innych marek ktore graja o wiele gorzej czy Marance szwance.
Tomasz
The administrator has disabled public write access.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 3 months ago #7660

  • grzegorz44
  • grzegorz44's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 111
  • Karma: 0
A jakby wypadł telefunken trx 3000 naprzeciw mojej saby 9250 ? Będzie jakaś różnica w dźwięku?
Grzegorz
The administrator has disabled public write access.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 3 months ago #7665

  • grzegorz44
  • grzegorz44's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 111
  • Karma: 0
Znalazłem telefunkena trx 3000, ale jest coś niesprawne. Po przetłumaczeniu tłumaczem google brzmi to tak;
''Urządzenie działa z jednym wyjątkiem: Kabel do ustawienia przetwornika jest zablokowany. W rezultacie nie można już wybierać stacji za pomocą przycisku strojenia, ale za pomocą przycisków stacji. ''
Może, to jakaś częsta usterka i ktoś się z nią spotkał?
Grzegorz
The administrator has disabled public write access.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 3 months ago #7668

  • drobny251
  • drobny251's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 15
  • Karma: 0
Witam
Chodzii o linke u mnie tez była luźna i tez musiałem za pomocą przycisków wybierać od zapamiętywania stacji ale nie przeszkadzało mi to zbytnio
Częsta usterka w dużej ilości amplitunerów z wiekiem linka już się zużyła
Jak to jedyna usterka to warto
Cieżko mi porównać do Pana saby bo ja używam starszego modelu saby
Mam dwa topowe amplitunery Yamahy i jednego pioneera i trx 3000 spokojnie może z nimi konkurować a może i jest lepszy ale ja lubię je wszystkie :)
The administrator has disabled public write access.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 3 months ago #7669

  • grzegorz44
  • grzegorz44's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 111
  • Karma: 0
Bardzo dzięki, trochę się martwiłem. Ale TRX 3000 już do mnie jedzie... Pieniążki przelane, paczka w drodze... :)
Grzegorz
The administrator has disabled public write access.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 2 months ago #7676

  • grzegorz44
  • grzegorz44's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 111
  • Karma: 0
Jeszcze mam pytanie. Czy można do takiego amplitunera dorobić wiatraczek chłodzący? Taki, żeby sam się włączał, jak temperatura się podniesie, a wyłączał, gdy opadnie? Chciałem do mojej saby...
Grzegorz
The administrator has disabled public write access.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 2 months ago #7678

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
grzegorz44 wrote:
Jeszcze mam pytanie. Czy można do takiego amplitunera dorobić wiatraczek chłodzący? Taki, żeby sam się włączał, jak temperatura się podniesie, a wyłączał, gdy opadnie? Chciałem do mojej saby...
Wszystko można, ale lepiej go po prostu porządnie poczyścić z kurzu i wyregulować...będzie grzał się w normie i nic mu nie będzie. Chyba, że trzymasz go gdzieś w ciasnej wnęce to wtedy trzeba by coś pomyśleć z takim chłodzeniem jak piszesz.
The administrator has disabled public write access.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 years 2 months ago #7680

  • grzegorz44
  • grzegorz44's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 111
  • Karma: 0
Chciałem wstawić zdjęcie, ale coś nie idzie...
Grzegorz
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.