Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Naprawa/serwis sprzętu RTV

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 8 months ago #6815

  • damian
  • damian's Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posts: 295
  • Karma: 0
Pewnie tak zrobię,bo nawet nie mam gdzie oddać :( ale może ktoś się kiedyś trafi za jakieś nie za duże pieniądze,choć wątpie :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 8 months ago #6816

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
hehe nie za duże pieniadze to jakie? :)
Tak modna kompleksowa wymiana kondensatorów to moim zdaniem od 500zł w górę, do tego dochodzi strojenie tunera, ustawianie prądów, czyszczenie. Takie cuda to można robić w super HI-Fi and Hi-END urządzeniach. Moim zdaniem w low and mid-endzie to jest kompletnie nieopłacalne - chyba, że się robi samemu z zamiłowania - przyjemne z pożytecznym :)
Last Edit: 7 years 8 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 8 months ago #6817

  • damian
  • damian's Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posts: 295
  • Karma: 0
500zł no dobra niech stracę :laugh: czy się opłaca no na to pytanie to każdy sam sobie odpowiada :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 8 months ago #6818

  • szejku10
  • szejku10's Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posts: 64
  • Karma: 0
Znowu ta opłacalność... tak rozumując to lepiej się zainteresować nowym sprzętem na gwarancji bo 90 proc. vintage klocków w obiegu to grzebane, zmęczone low and mid end, które trzeba naprawiać i koło się zamyka. Wydaje mi się, że większość osób siedzących w starym audio podchodzi do swojego sprzętu z pewnym sentymentem i nie zawsze opłacalność jest na pierwszym miejscu.
The administrator has disabled public write access.

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 8 months ago #6819

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Wszystko jasne, dlatego napisałem "moim zdadniem" :)
Już jakiś czas temu przestałem podchodzić do vintage audio jak do kolekcjonowania znaczków. Kilka wzmacniaczy, które mam, trzymam nie z sentymentu tylko dlatego, że dobrze grają i bronią się jakością dźwięku w stosunku do nowego sprzętu, który grając na tym samym poziomie kosztowałby mnie X razy więcej.
Dlatego jeszcze raz powtórzę - moim skromnym zdaniem - ogólnie nie opłacalne jest ładowanie kasy w coś co i tak się nie broni jakością i wcale nie mam tu na myśli Telefunkena kolegi Damiana :P w szczególności jest nie opłacalne jeśli całą robotę mamy zlecić osobie/firmie zewnętrznej. Jeśli się robi samemu, dla siebie to inna historia - sam też lubię sobie czasem podłubać :)
Last Edit: 7 years 8 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 7 months ago #6821

  • damian
  • damian's Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posts: 295
  • Karma: 0
Telefunken dla mnie to juz nawet więcej niz ten cały hi-end :laugh: i opłaca się go naprawić,bo niestety jeden kanał nie domaga,tą markę poznałem na tym forum i dla mnie wart jest włożenia trochę kasy bo nic innego tak nie gra jak to dziadostwo :laug
The administrator has disabled public write access.

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 7 months ago #6825

  • chuck4
  • chuck4's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 135
  • Karma: 0
a wiec tak NOMOS mam już przećwiczony i więcej tam nie wrócę i nikomu nie polecam. nie umieli poradzić sobie z amplitunerem Sansui ale umieli skasować 450 zł dodatkowo na wykonane naprawy nie ma żadnej gwarancji.

Natomiast z Panem Jackiem miałem krótką przygodę i niepotrzebnie się nadźwigałem gdy okazało się że za zdjęcie obudowy i zajrzenie do środka to koszt 200 zł + oczywiście ewentualne koszta naprawy.
warto nadmienić że ten Pan sprzedaje sansui 771 za 2999 zł sick!!!
The administrator has disabled public write access.

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 7 months ago #6826

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Hehe, fachowcy zaczęli się cenić (albo wręcz przeceniać :D) bo jest moda i w ogóle koniunktura dlatego trzeba zachować odrobinę zdrowego rozsądku w tym wszystkim ;)
The administrator has disabled public write access.

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 7 months ago #6832

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Naprawdę nie mamy fachowca z przystępnymi cenami w WWa ?
The administrator has disabled public write access.

Naprawa/serwis sprzętu RTV 7 years 7 months ago #6844

  • elektron6
  • elektron6's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 22
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Zadaję pytania jako osoba która przez 20 lat pracy zawodowej jak i hoobistycznie naprawiła setki jak nie tysiące klocków audio.
Ile powinien kosztować dobry serwis przy pytaniach ?;
1. Ile trzeba poświęcić roboczogodzin na przywrócenie "sztrucla" do stanu użytecznosci (diagnoza, naprawa, czyszczenie, konserwacja, kalibracja,..)?
2. Na ile wycenić 1h pracy fachowca -10 zł, 20 zł,...
3. Ile kosztują dobrej klasy części - można kupić przełącznik za 1 zł (made in china) ale można też kupić za 30 zł (produkcja oryginał Japonia)
4. Ile kosztuje sprzęt warsztatowy (dobrej klasy) - lutownica, groty. generator FM, analizator widma, generator, czy nawet dobrej klasy penseta (200-300 zł)..
5. Ile kosztują preparaty chemiczne do elektroniki?
Co do pseudo naprawiaczy. Ok sporo osób potrafi wymienić uszkodzony bezpiecznik ale przy okazji popsuje kilka innych rzeczy - dostawałem do naprawy już takie zabawki po wymianie bezpiecznika... niby proste a takie trudne... Pomijam fakt, iż generalnie bezpiecznik nie uszkadza się sam z siebie i jest jakaś tego przyczyna często nie łatwa do diagnozy...dzisiaj wymiana fusa pomaga a jutro okazuje się, iż po włączeniu jest dalej problem..
Wymiana żarówki - ok może i łatwa tylko sporo trudniej jest dostać identyczną z orginałem - trzeba zastosować coś podobnego ale tutaj przydaje się znajomośc prawa ohma - i tu jest problem - 90% "fachowców " ma z tym problem..
Last Edit: 7 years 7 months ago by elektron6.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.