Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery)

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 3 years 4 months ago #8647

  • rytmicznie
  • rytmicznie's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Pod wpływem tego wątku spróbowałem i stałem się fanem niemieckiego grania. Opierając się na doświadczeniu autora nabyłem okazyjnie telefunken trx 2000 i do niego monitory Tlx 33 profesional. Jetem bardzo zadowolony. Chciałem się najpierw upewnić, czy mój telefunken jest zbliżony do oryginalnego brzmienia dlatego poniżej zamieszczam parę zdj może ktoś jest w stanie zweryfikować. Zabrałem ten amplituner do znajomego który słucha metal i jak usłyszał to wymienił swój nowy zestaw bo uważał, że przy trx gra " skapcianiało jak dla dziadków" , a była to nowa yamaha r n803. Dlatego uważam, że jest to bardzo dobry sprzęt. Czy ktoś miał jeszcze jakieś dobre połączenie między trx i jakimiś kolumnami ?
Bardzo dziękuje za wątek Piootr
Attachments:
The administrator has disabled public write access.

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 3 years 4 months ago #8650

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
wygląda całkiem dobrze, ale może tomek coś więcej się przyglądnie :),
zauważyłem że ostatnio ceny niemieckich klocków trochę się zmniejszyły - niekoniecznie kolumn
ale trxy można kupić jeszcze w dobrej cenie, kolumny za to poszybowały w górę
kompecik zacny a TLXy to na prawdę bardzo fajne kolumny z nieco uwypukloną górą :) świetnie brzmią z niemieckimi sprzętami tfk, grundig, saba itp
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 3 years 4 months ago #8651

  • rytmicznie
  • rytmicznie's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Ceny trx spadły bo większość nie ma oryginalnych głównych tranzystorów. Poza tym serwis jest bardzo kosztowny. Co do brzmienia tlx33 dla mnie to mocno uwypuklony ma środek. Teraz po wymianie wełny odżył bas bo był mocno wycofany. Na wielu niemieckich forach ludzie pisali o dużej synergii trx i tlx33 i naprawdę jest to super połączenie. Nie bawiłem się z tuning bo uważam, że może zatracić ich mocne strony. Jednak z tego co wielu zauważa na poprawę ma wpływ zmiana kabli tj wstawienie gniazd i wymiana najmniejszego kondensatora na zwrotnicy. Czy uważasz, ze warto ?
Poza tym czy ustawienie jakie mam na trx jest ok tj wymusza najlepszą jakość dla dwóch kolumn ? zdj dodaje w załączniku. Pytam bo nie jestem pewny czy dobrze podpięte mam.
Czy jak miałeś trx 3000 poza mocą był lepszy w czymś od trx2000 ? Bardzo się różnią ?
Attachments:
The administrator has disabled public write access.

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 3 years 4 months ago #8654

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
TRX 2000 to nieco uproszczony o mniej mocy w porównaniu do 3000.I bardzo dobrze bo wszystkie 3000 maja poważne problemy po latach.Kupiłes swietny zestaw i sie go trzymaj bo Yamaszka to kubeł w porownaniu.Dla mego starego ale doswiadczonego ucha TFK gra najlepiej!!
Tomasz
PS skad Kolega czerpie wiedze o wyższosci oryginalnych tranzystorow nad zamiennikami?W konc owce mocy zagra wszystko obrze aby miało te 3 nogi i spelniało parametry prądowe i napieciowe /Mówie o bipolarnych.Spotkalem jyuz maniaków ktorzy szukali tranzystorów z jednej jedynej serii ale kto glupkowi zabroni?Inna sprawa z tranzystorami przedwzmacniacza czy żródla prądowego.Obecnie maja lepsze szumowe parametry niz te sprzed 40 lat.
2000 to doskonałe stereo a 3000 to quqdro obenie nie mahjące zastosowania z braku nośnika.Tylko plyty winylowe z dawnych lat i to nagrane z opowiednim kodowaniem.
Last Edit: 3 years 4 months ago by chrzan49.
The administrator has disabled public write access.

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 3 years 3 months ago #8658

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Ja wiem, że fajnie jest mieć sprzęt w oryginale, ale w tym niemieckich sprzętach z tej epoki kondensatory FRAKO (szczególnie te mniejsze pojemności) to słaba strona. Z reguły są do wymiany i to warto sprawdzić plus oczywiście regulacja prądów spoczynkowych i tym podobne podstawowe rzeczy.
The administrator has disabled public write access.

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 3 years 2 months ago #8672

  • rytmicznie
  • rytmicznie's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
tak to prawda jednak lata robią swoje zwłaszcza na słabszych podzespołach. Aktualnie sprzedałem trx jednak zbyt agresywne brzmienie. Czy ktoś poleci mi jakiś wzmacniacz vintage który ma równie piękną barwę i ciepła z mocną średnica lub jaki s inny wart przesłuchania. Aktualnie myślę o saba opus lub kirksaeter.
Kolumny też sprzedałem chce coś z serii TL kupić, choć ceny bardzo wysokie :/
The administrator has disabled public write access.

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 3 years 2 months ago #8677

  • oxygen
  • oxygen's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 14
  • Karma: 0
Witam.Za namowa,Piootra zreszta,po X latach-DZIEKI;)zakupilem amplituner Grundig R45a z ktorego jestem bardzo zadowolony.Natomiast nadal jestem glodny niemieckiego audio i teraz kilka pytan do bardziej obeznanych w tym klimacie.Planuje zakup Telefunken TRX,pytanie ktory?Czy warto sie pchac w dekodery( z ktorych nie bede korzystal) trx 3000 itd czy do stereo wystarczy absolutnie TRX2000?Wiem ze 3000 ma wieksza moc,poza tym mozna mostkowac..kolumny sa ciezkie do napedzenia maja 82dB skutecznosci,25W czyli to Rogers ls 3/5a.Grundig ma swietna barwe,lecz troche wiecej mocy by sie przydalo,,,Jak z awaryjnoscia tych urzadzen?Rozwazam tez Sabe 9250:) Wiec rodzi sie tez kolejne pytanie,ktory brzmieniowo zagra odmiennie(czytaj-lepiej:) ?Bylbym wdzieczny za odpowiedzi wszelkie,pozdrawiam:))
Last Edit: 3 years 2 months ago by oxygen.
The administrator has disabled public write access.

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 3 years 1 month ago #8754

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
TRX 3000 gra wybitnie i mocarny ale nie radzilbym mostowania bo łatwo go uwalić.TRX 2000 teź godny uwagi a mniej skomplikowany.Niestety to sa sprzety awaryjne i wg mojej oceny zakup od niewiarygodnego sprzedawcy zawsze ryzkowny.Grundigi serii R 35 R45 zawsze polecAm choc mocowo nie blyszczą..Saby 9250 niezbyt polecam za to 9140 jak najbardziej.WG mnie to najlepsza z Sab.Wyzsze liczbowo modele były zbyt przekombinowane zwlaszcza te z dispplayem.
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: oxygen

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 2 years 11 months ago #8783

  • oxygen
  • oxygen's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 14
  • Karma: 0
Saba 9140 zakupiona przechodzi testy w towarzystwie Grundig R45a oraz Marantz 2265b.Dzieki Tomasz:)
Attachments:
Last Edit: 2 years 11 months ago by oxygen.
The administrator has disabled public write access.

japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 2 years 11 months ago #8788

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
oxygen wrote:
Saba 9140 zakupiona przechodzi testy w towarzystwie Grundig R45a oraz Marantz 2265b.Dzieki Tomasz:)
No muszę powiedzieć że Grundig wypaśnie ma podświetlone gałeczki, tylko może inny kolorem albo to już kwestia gustu... Ale fajnie to wygląda.
vintage audio
Last Edit: 2 years 11 months ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.