Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Pioneer sx 890

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2683

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Ten tuner nie wymaga przestrojenia bo juz obsługuje pasmo jakie ma być. Zobacz czy nie masz włączonego jakiegoś "FM muting'u" i czy masz jakąś antene albo chociaz drut podpięty?
The administrator has disabled public write access.

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2685

  • ironialosu
  • ironialosu's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 26
  • Karma: 0
Jest podpięta antena, FM muting'u też nie ma załączonego, także cos musiało być majstrowane, są dwa przecięte kabelki widać je na zdjęciu. Podam może skąd wychodzą - żółty wychodzi spod oznaczenia BAL, a niebieski od tego wejścia po lewej. dołączam fotkę.
Druga sprawa: z góry proszę sie nie śmiać gdyż jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o te sprawy. Do sedna: czy wskaźniki wychyłowe, te od watów powinny działać równomiernie? Wydaje mi się że wcześniej tak właśnie działały, teraz jednak lewy jest jakby żywszy od prawego. jak podkręcę na maksa potencjometr od basu to wtedy zaczynają działać równo. O co kaman?
The administrator has disabled public write access.

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2687

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
wskazniki powinny działac równomiernie... czasem zalezy to troche od nagrania... w Twoim przypadku jest jakas dolegliwosc - starosc nie radosc a wskazniki to czesto delikatny organ
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2691

  • ironialosu
  • ironialosu's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 26
  • Karma: 0
Proszę o opinie: jakie kolumienki pod ten amplituner można by podłączyć. Mam pokój 14m2 , słucham różnej muzyki, od czarnych dźwięków, rocka, jazzu, chillout'u, techniawa raczej odpada. Przydałoby się jednak trochę fajnego ciepłego basiku, no i żeby można było wykorzystać moc wzmacniacza od czasu do czasu. Teraz wykorzystuję 3 stopień głośności a jest 10, To nie znaczy że jest cicho, po prostu moje kolumienki niewiele więcej zniosą. Co do kwoty jaką jestem gotowy przeznaczyć na zakup to powiedzmy 500 zł, mogą być używane.
Proszę o opinie i rady. A jeszcze żeby było jasne nie szukam kolumn do burzenia ścian tylko do słuchania muzyki, ale z werwą.
The administrator has disabled public write access.

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2692

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Jak tak piszesz o ciepłym basie to mnie od razu na myśl przychodzą jakoś polskie UNITRA ZG-40C :)
The administrator has disabled public write access.

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2693

  • ironialosu
  • ironialosu's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 26
  • Karma: 0
Nie bardzo mogę się wypowiadać o moich oczekiwaniach co do kolumn, ponieważ nie mam porównania z czymkolwiek. No może raz słuchałem u kolegi jakiś kolumn wysoko watowych, wrażenia dźwiękowe żadne ale wciskało w oparcie wersalki. Jednak dźwięk to same drgania i podmuchy z basu, fajne nawet to było ale sami rozumiecie w słuchaniu muzy nie o to chodzi. Chciałbym "chyba, żeby żadne pasmo nie dominowało miażdżąco nad innymi, żeby to grało jakoś w miarę naturalnie.
Problem z używanymi kolumnami sprzed dekady i dalej jest taki że nie ma gdzie tego odsłuchać.
Co do UNITRA ZG-40C jest czasami na allegro trochę tego sprzętu, za ile opłaca się je kupić?
The administrator has disabled public write access.

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2694

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Tymi obecnie dostępnymi na allegro to bym sobie głowy nie zawracał chyba, że chcesz pobawić w remontowanie.
Te są też ciekawe tylko to jest już okaz kolekcjonerski i cena nie mała:
allegro.pl/zg60c-kobalt-legenda-tonsilu-i2071822351.html

Osobiście nie słuchałem ale koledzy tu na forum często chwalą TFK, z obecnych na all np też dobre na początek i mniejsze niż UNITRY więc mniej zajmą miejsca w nieduzym pokoju
allegro.pl/telefunken-professional-tlx11...ory-i2088563732.html

Z tym, że spotkałem się z opinią że niemieckie kolumny nie do końca współgrają z japońcami - może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy z tych co słuchali takie kombinacje:)
Last Edit: 12 years 2 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2695

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
faktycznie z mojego doswiadczenia wynika ze dobór odpowienich kolumn do "napędzacza" i odwrotnie to testowanie i jeszcze raz testowanie.
z tymi telefunkenami TLX/11 dał bym sobie spokój to niski model... z tej linii TLX/33 to dopiero coś... no ale te kolumny jak na lekarstwo.

Przyznam że nigdy nie miałem Twojego Pioneera, tylko niższy model słuchałem i całkiem przyzwoicie grał z kolumnami Heco.
poza tym Heco mają dobry bas .. zainteresowałbym sie
B&O S75 - tylko warto popytac o to wczesniej bo wejscia w kolumnach niestandardowe.

Bang Olufsen B&O BeoVox M70, tych nie słyszałem - ale pewnie zagraja na podobnym poziomie

kolumny Grundig box 860 lub 660 to równiez warto szukac.

pamietac nalezy ze najlepiej to podłaczyc i przetestowac bo inaczej to pewnosci nigdy nie ma. czasem cos kupisz i nawet nie bedziesz wiedzial ze było cos grzebane bo moze nawet sprzedajacy sam tego nie wie i sie okaze ze kolumna proponowana przez kogokolwiek nie zabrzmi nawet miernie.. ale to juz "rydzyk" fizyk ;)

zagladne tu i ówdzie jakby wpadło mi cos jeszcze w oko to dam znac...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2713

  • ironialosu
  • ironialosu's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 26
  • Karma: 0
Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
Co sądzicie o tych kolumnach?
PIONEER cs-989 - za 200 z przesyłką? Warto się tym zainteresować?
Lub takie kolumny: daje całe ogłoszenie ponieważ są opisane głośniki jakie były wymienione. Cena to 550zł - warto?

Kolumny głośnikowe trójdrożne Tonsil LG 90 B na zwrotnicach. Wymienione w obu kolumnach na nowe głośniki GDM 10/60 60w, GDN 25/60/8 60 w na gwarancji. Wartość samych głośników 300 zł. Obudowa w stanie dobrym widoczne ślady użytkowania. Grają wspaniale są unikatowe i rzadko spotykane bo to produkt na eksport do Włoch. Do odbioru na terenie Szczecina. Wysyłka wg cennika poczty polskiej

Moc: 90 w

Nominalna impedancja: 8 Ohm
Pasmo przenoszenia

: 40 - 20 000 Hz

Wymiary:

Wys 68 cm

Dł. 34 cm

Gł. 29 cm

Głośniki:

Wysokotonowy: GDWK 10/80/19

Średniotonowy: GDM 10/60 60w

Niskotonowy: GDN 25/60/8 60w
Last Edit: 12 years 2 months ago by ironialosu.
The administrator has disabled public write access.

O:Pioneer sx 890 12 years 2 months ago #2714

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Hmm 200 z przesyłką niby nie dużo żeby coś grało, ale efektów bym się nie spodziewał...Już chyba Unitry lepsze ;)
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.