Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Gramofon+wzmacniacz/amplituner+kolumny na początek

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4473

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
Strasznie dziwny facet, przysięgał się że w kwestii gramofonu zagada go dziecko. A nagle taki cwany się zrobił, kawał skurwysyna muszę przyznać. Zapewne sam sobie skrzywiłeś ośkę, i rozregulowałeś śrubkami żeby później bawić się w zwroty, gratuluję toku myślenia tego faceta, i jest mi wstyd że poleciłem Ci coś takiego, ale nie miałem pojęcia że taki z niego "handlarz".
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4475

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
jak kręciłem talerzem, ośka chyba nie biła... no cóż, trafiliśmy na prawdziwego człowieka babilonu.. pozostaje chyba mi go wyczyścić, w wakacje sobie go naprawię.

Btw czy można kogoś w jakiś sposób uwalić, że handluje z konta na inną osobę?? Bo jeśli tak to musimy zwrócić uwagę Panu ""handlarzowi" Marcinowi sprzedającemu z konta Pani Anny... :)
Last Edit: 11 years 1 month ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4476

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Śmieszy mnie Pana zachowanie, niestety jednocześnie żenuje.. Jestem człowiekiem uczciwym, inny dobry człowiek chcąc mi pomóc poleca mi pana aukcję, kupuję gramofon w nadzieji, że wystarczy kupić igłę i pasek tak jak napisał Pan w aukcji, niestety dostaje gramofon, który by go uruchomić potrzebuje kilka godzin pracy, następnie okazuje się ze automatyka nie działa i chce go zareklamować, a pan czuje się pokrzywdzony, że pana oskarżam o oszustwo?? Proszę przeczytać to na głos.. to jest
niedorzeczne, cyniczne i dziecinne. Fakty są takie, że nie zaznaczył pan w opisie, że inne elementy mogą być zniszczone, a dostarczono gramofon zepsuty. Chyba Pan kpi, że miałem zatrzymywać kuriera na pare godzin by najpierw naprawić rozwaloną i niekompletną! wtyczkę DIN (o czym nie pisał pan w opisie) a następnie przesłuchać 12" płytę i singla na trybie manualnym i automatycznym by sprawdzić czy wszystko działa i ewentualne wady zgłosić..?? i po tym rozczarowaniu jeszcze mam być 60 zł do tyłu
przez to, że pan sprzedał mi przedmiot niezgodny z opisem?

odp:
Szanowny Panie
Niestety z przykrością stwierdzam, że nie ma Pan zielonego pojęcia na temat tego, czym jest przestępstwo oszustwa... I jak wiekszośc polskiego społeczeństwa bezpodstawnie, nie tylko czyni Pan zarzuty, a wręcz z góry wydaje wyroki... Smutne to jest proszę Pana.
Jeżeli chce Pan kogokolwiek przestraszyc Policją lub sądem, to się Panu nie uda. Otóż właścicielką konta jest osoba z wykształceniem prawniczym, doskonale zdająca sobie sprawę z tego, na czym oszustwo polega, więc tematu przestępstwa oszustwa radzę nie kontynuowac... Czym innym jest proszę Pana istnienie wadu ukrytej przedmiotu, a czym innym oszustwo...
Jeżeli to Panu sprawi przyjemnosc, proszę iśc na tą Policję. Byc może będzie to dla Pana miła odmiana, jakaś odskocznia o dnia codziennego. A byc może po prostu Pan lubi mścic się na niewinnych ludziach za własne niedopatrzenia i brak staranności w dokonywaniu zakupów - nie dociekam...
Proszę Pana- zanim Pan dokonał zakupu, nie zapytał Pan o żadną kwestię techniczną... Kupował Pan niejako przez posrednika - Pana kolegę z forum, który prowadząc ze mną obszerną korespondencję również nie wypytał o kwestie techniczne, które okazały się kluczowe... Nie ukrywałem przed nim od początku, że jestem zielony w temacie gramofonów - mam na dowód powyższego korespondencję na mailu...
Czy w Pana ocenie naprawdę mogłem sobie zdawac sprawę z wad gramofonu, bez jego uruchomienia- co było niemożliwe z uwagi na zerwany pasek... No proszę się zastanowic... Sprzedaję na allegro dużo rzeczy i nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji. I niech mi Pan wierzy, dla 200 złotych nigdy bym nikogo w błąd nie wprowadzał i nikogo nie oszukiwał.
W mojej ocenie wina leży po obu stronach - Pan dosc pochopnie dokonał zakupu, wiedząc że gramofon nie był uruchamiany (no chyba, że kolega tego Panu nie powiedział...), zaś ja z uwagi na zerwany pasek nie byłem w stanie wykryc usterek, o których Pan pisze... szczerze mówic wierzę Panu na słowo, że usterki te istniały od początku, nie zaś zostały przez Pana spowodowane...
Z tego też powodu proponuję dalej polubowne załatwienie sporu, tj. odesłanie do mnie gramofonu - za zwrotem kwoty powiedzmy 215 złotych.
Chciałbym też wiedziec, na jaką kwotę wycenia Pan obecnie naprawę gramofonu?
Ile odpowiedzieć? Może Pan Marek się orientuje,
może w jutrzejszą noc go rozbiorę i popatrzę do środka choć nie wiem czy to coś da
Last Edit: 11 years 1 month ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4479

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
No ciężko powiedzieć na ile, bo to by trzeba rozebrać zobaczyć. Mógł by się tu Pan Tomasz wypowiedzieć, bo ja to nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa tu automatyka. I co do ośki też musisz zobaczyć. No ale możliwe że nigdy się nie uda zrobić tego jak fabryka dała.
I to nawet nie chodzi o koszt naprawy, chodzi o kogoś to się tym zajmie.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4480

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Panowie wywołany wypowiaam się.
Mym zdaniem szkoda piany.
Gross sprzedawanego na All sprzętu pochodzi od ludzi przypadkowych i jest z wystawek.Cudów nie ma.Sprzedajacy chca zrobic a wiedzy n ie maja i czesto fachowe pytamnia pozostaja be odpowiedzi albo uzyskujemy wykręty :nie wiem ,nie znam sie ..

Gramofon jest deilkatna konstrukcja i czesto pomimo starnnego zapakowania (umocowany lub zdjety talerz,zamocowne ramie i podparta pokrywa dochodzi w stanie uszkodzonym przez przewoźnika.
Pomijam sprawe ubezpieczenia i dojscia do odpowiedzialności oraz wyegzekwowania strat bo to droga przez mekę i czestopomimo oczywistych racji nic nie uzyskamy.
Oszukano ale ioszukano mnie na All kilka razy i zacisnałem zęby.Oszust niech sie udławi.Jedyną pociechą było pozamykanie kont nieuczciwym za grzeszki..

Mym zdaniem sprzedający zachowuje sie uczciwie i należy rozważyc słowa o oszustwie bo to poważne i cięzkie oskarżenie.I nie było go w omawianym przypadku
Kupujacy mam 2 wyjscia:
a.zwrócić gramofon i ponieść stosunkowo niewielkie straty
b.naprawic

Podjałbym sie takiej naprawy bo to b.ładny model Philipsa ale to też koszt i ryzyko transportu oraz samej naprawy o ile mozliwa.To ładny i wysoki model i mym zdaniem wart ryzyka.

Wybór jest stosunkowo prosty.
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4483

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Zakupy tego typu sprzętu na allegro to zawsze był "ryzyk fizyk"... Jestem obecnie w identycznej sytuacji... zakupiłemgramofon JVC L-A55. Miał być całkowicie sprawny, super stan, wizualnie bardzo dobry jedyny mankament brak igły - stan rzeczywisty okazał się niestety nie tak kolorowy. Kabel sygnałowy będzie do wymiany, ramię lekko zwichrowane, z wkładki nic nie będzie - do wymiany, pokrywa popękana - tego na zdjęciach nie widać więc pewnie w transporcie oberwała. taki to już nasz allegrowy KLOPS :)
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4484

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
Ja za pośrednictwem poczty i kuriera dostałem dwa gramofony. W obu wypadkach doszły w stanie takim jak na allegro. Z czego jeden to Philips 802 gdzie pokrywa ma jakieś 50cm na 20. I żadnego pęknięcia, jak samo w SONY.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4486

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Laslo napisał:
Zakupy tego typu sprzętu na allegro to zawsze był "ryzyk fizyk"... Jestem obecnie w identycznej sytuacji... zakupiłemgramofon JVC L-A55. Miał być całkowicie sprawny, super stan, wizualnie bardzo dobry jedyny mankament brak igły - stan rzeczywisty okazał się niestety nie tak kolorowy. Kabel sygnałowy będzie do wymiany, ramię lekko zwichrowane, z wkładki nic nie będzie - do wymiany, pokrywa popękana - tego na zdjęciach nie widać więc pewnie w transporcie oberwała. taki to już nasz allegrowy KLOPS :)

negatywa bym wpier...ł takiego ze by sie Pan handlarz nie pozbierał
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4501

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Witajcie, jutro powinien przybyć do mnie kurier z telefunkenem CS 20, firma która go sprzedaje napisała bym przy odbiorze poprosił kuriera by zaczekał i sprawdził czy wszystko jest w porządku by w razie uszkodzeń sporządzić z kurierem raport, (napisali też, że ze względu na naszą zimową temperaturę nie włączać gramofonu wcześniej niż 2 godziny po ustawieniu go w temp pokojowej, więc oględziny przy kurierze mają być raczej wizualne)

Na co zwrócić uwagę by nie przeoczyć czegoś oczywistego?? :) ...

Dzięki
Last Edit: 11 years 1 month ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 1 month ago #4502

  • WoleMerce
  • WoleMerce's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 138
  • Karma: 0
No to kurier Cie znienawidzi, bo zabierasz jego czas na "głupoty". Ale właśnie zastanawiałem się jak sytuacja na froncie. Boś dawno nie chwalił się.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.