Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Jakie kolumny do Sony TA-F70

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 6 months ago #2194

  • Patrick
  • Patrick's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Karma: 6
Najbardziej sensowne wydaja sie G-3 z oststniego linka. Tylko nakladka p.pylowa na wooferze wydaje sie do roboty => zaproponuj 400 zl w tym wysylka ;)

PS. G-5 maja pouszkadzane woofery do tego nieoryginalne wysokotonowce... :(
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Last Edit: 12 years 6 months ago by Patrick.
The administrator has disabled public write access.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 6 months ago #2195

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Heh proponowałem juz właśnie 400 z przesyłką, sprzedawca aż tyle nie opuści. Powiedzmy, że negocjacje stanęły gdzieś w połowie ;-) Jakby te G3 miały maskownice... brałbym z miejsca. Tak to się trochę waham. Licytuję jeszcze te G4 z pierwszego linka - zobaczę na jakiej kwocie się skończy aukcja wtedy zdecyduję, no chyba że ktoś mi świśnie sprzed nosa te G3 w tym czasie. Ale cóż "no risk no fun" :D
The administrator has disabled public write access.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 6 months ago #2197

  • Patrick
  • Patrick's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Karma: 6
Bez maskownic te kolumny nie sa warte wiecej niz 400 zl (!)
Poza tym bedziesz musial jeszcze popracowac nad obudowami a to tez kosztuje itd...
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
The administrator has disabled public write access.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 6 months ago #2204

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Panowie...
Z racji, że powoli zaczynam się irytować- licytowane przeze mnie G4 poszły za ponad 6 stów + przesyłka :angry:
jestem skłonny zainteresować się tez innymi klockami.
Znalazłem coś takiego:

allegro.pl/sansui-lm-330-linear-motion-s...age-i1856021616.html

allegro.pl/audiofilskie-kolumny-kenwood-...kat-i1865836295.html

allegro.pl/fisher-sp-7000bx-tw-kolumny-i1880365134.html


Czy któres z nich będą lepsze od tych Sonych G3/G4, słabsze mnie nie interesują ;)
Last Edit: 12 years 6 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 6 months ago #2208

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
raczej nie !
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 6 months ago #2212

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Lipencja :(
The administrator has disabled public write access.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 6 months ago #2216

  • Patrick
  • Patrick's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Karma: 6
Laslo napisał:
Panowie...
Z racji, że powoli zaczynam się irytować- licytowane przeze mnie G4 poszły za ponad 6 stów + przesyłka :angry:
jestem skłonny zainteresować się tez innymi klockami.
Znalazłem coś takiego:

allegro.pl/sansui-lm-330-linear-motion-s...age-i1856021616.html

allegro.pl/audiofilskie-kolumny-kenwood-...kat-i1865836295.html

allegro.pl/fisher-sp-7000bx-tw-kolumny-i1880365134.html


Czy któres z nich będą lepsze od tych Sonych G3/G4, słabsze mnie nie interesują ;)

Coz Kolego , ludzie juz zalapali ze lepiej wydac 6 stow za "stare sony" niz ta sama kwote np. na pudelka po butach Tannoy M2 tak mocno obcmokiwane w sieci...

Jesli chodzi o Twoje nowe typy to...proponuje znow zmienic kierunek i racej nie patrzyc w ta strone. Poprzeczke postawiles sobie dosc wysoko i ciezko bedzie Ci sie tanio opedzic czyms w zamian chociazby na podobnym poziomie.

Pozdrawiam Paddy.

PS. Mam pewna propozycje => PW ;)
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
The administrator has disabled public write access.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 5 months ago #2218

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Witam po dłuższej przerwie spowodowanej chyba głównie awarią forum :)
W tym czasie jednak nie próżnowałem i kupiłem kolumny :D
Modelu nie znam ale są produkcji Goodmansa i tu już się można domyślić (patrząc także na posta wyżej i wcześniejsze różne wpisy na forum) od kogo te cacka zakupiłem ;)

Dzięki Patrick za udaną transackję! Kolumienki śmigają że aż miło. W porównaniu do poprzednich G1 różnica jest duża szczególnie w dynamice, w oddaniu detali, średnicy i górze czyli praktycznie we wszystkim.
Co jeszcze ważne - na tych kolumnach słyszę różnicę w kablach :blink: na kablach od Patricka jest kurcze bardziej melodyjnie - nie sądziłem, że kiedyś dołącze do grona wyznawców kabli, a jednak:]

Teraz to mam praktycznie temat modernizacji zamknięty na jakiś czas bo pewnie za małe pieniądze nie kupię dużo lepszego wzmaka...

Pozdrawiam!
Last Edit: 12 years 5 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 5 months ago #2219

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
tez tak mowiłem ale szybko chciaem miec cos nowego... to jak nieuleczalna choroba -ale co mi tam niechce sie z niej wyleczyć ;)..
fajny zestawik - tego mozna juz posłuchac...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jakie kolumny do Sony TA-F70 12 years 5 months ago #2224

  • Patrick
  • Patrick's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Karma: 6
Laslo napisał:
Witam po dłuższej przerwie spowodowanej chyba głównie awarią forum :)
W tym czasie jednak nie próżnowałem i kupiłem kolumny :D
Modelu nie znam ale są produkcji Goodmansa i tu już się można domyślić (patrząc także na posta wyżej i wcześniejsze różne wpisy na forum) od kogo te cacka zakupiłem ;)

Dzięki Patrick za udaną transackję! Kolumienki śmigają że aż miło. W porównaniu do poprzednich G1 różnica jest duża szczególnie w dynamice, w oddaniu detali, średnicy i górze czyli praktycznie we wszystkim.
Co jeszcze ważne - na tych kolumnach słyszę różnicę w kablach :blink: na kablach od Patricka jest kurcze bardziej melodyjnie - nie sądziłem, że kiedyś dołącze do grona wyznawców kabli, a jednak:]

Teraz to mam praktycznie temat modernizacji zamknięty na jakiś czas bo pewnie za małe pieniądze nie kupię dużo lepszego wzmaka...

Pozdrawiam!

Witaj!

Kłopoty z działaniem strony również mnie zaniepokoiły w końcu ten projekt to jedyna w PL sensowna próba stworzenia miejsca dla ludzi o innym poczuciu estetyki dźwięku i wykonania oraz kulturze technicznej niż zewsząd serwowana i obcmokiwana przez zawodowych "fachowców" chińska tandeta w kosmicznych cenach.

Cieszę się ze "uwierzyłeś" i zdecydowałeś się zweryfikować moją ocenę tych kolumn. Cóż szczerze mówiąc nie jestem wynikiem oceny zaskoczony B) To kolumny , które raczej nie są spotykane w każdym komisie czy na Allegro więc raczej trudno (i bardzo dobrze ! ) pójść na łatwiznę i zdecydować o zakupie za sprawą "głosu ludu" tylko trzeba samemu dokonać oceny i zdecydować o tym czy to klamot dla osoby zainteresowanej czy tez nie. Nawet gdybyś się na nie nie zdecydował to powiększyłbyś swój bagaż doświadczeń a to bezcenne ;)
Cieszę się ze jesteś zadowolony. Myślę że następnym krokiem logicznie rozwijającym Ciebie i Twoje hobby będzie dobranie dla tych kolumn wzmacniacza korespondującego z ich możliwościami czego Ci z całego serca życzę bo dopiero wówczas będziesz zaskoczony tym co te kolumny potrafią...

Pozdrawiam Paddy!
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.