Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #4997

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
własnie zauwazyłem ze niedawno sie pojawiły, swietne kolumny, zgadzam sie z Sonixem, kawał kolumny Grundig Box 850a
nie zastanawiaj sie tylko bierz - moze uda sie cos z ceny obciąć ale jak nie to i tak cena jest rozsądna,

nie wiem jaką Luxman ma impedancje ale z tego co pamietam to chyba od 4 ohmów (nie jestem pewien), jezeli impedancja od 4 ohmow to pasuje i moc także może być, bedzie ok, tyle tylko ze nie napalaj sie az tak na tego luxmana mozesz go kupic taniej - moim zdaniem do 500 zł max,

Grundiga R-2000 nie słyszałem,
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #4998

  • matdarecki
  • matdarecki's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 16
  • Karma: 0
Ok. Napisałem do sprzedających, proponując po 500 zł. Teraz czekam na ich odpowiedzi. W końcu jestem z Krakowa, więc mam prawo się targować. :) A i nie pali mi się, ważne, że już wiem, czego szukam.
Last Edit: 10 years 6 months ago by matdarecki.
The administrator has disabled public write access.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #5007

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
a tu prosze pojawił sie w bardzo rozsadnej cenie, tylko warto zapytac co zostało wymienione, widze ze niektóre kondensatory wymieniono, ale to nie ma tragedii wrecz to dobrze, tylko czy koncówki oryginalne ?

tylko jeszcze porównaj impedancje do tych kolumn grundiga.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #5008

  • matdarecki
  • matdarecki's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 16
  • Karma: 0
Masz pewnie na myśli L-410..?
Niestety, srebro zniszczyłoby mi koncepcję, chciałbym, aby mi się ten sprzęt też podobał wizualnie i miał w sobie trochę ze starego ducha. Wierzę, że ta 410-tka gra świetnie, ale obawiam się, że ja i tak tego mogę nie usłyszeć, a jest brzydki. :) Wolałbym czarny, a najlepiej w drewnie, tak jak ten amplituner 1050. Będę na niego czekał, na razie brak odpowiedzi od człowieka, być może jak aukcja będzie się miała ku końcowi, odezwie się i nieco zejdzie z ceny.

Piootr, a jeszcze małe pytanie. Znalazłem na jednym z forów opinię o młodszym bracie tego amplitunera - R-1030. Opinia fantastyczna, tylko wady: Ograniczenia to niezbyt duża moc, nie lubi 4 ohm-owych kolumn.

Czy to, że "nie lubi 4-omowych kolumn" odnosi się do jego niskiej mocy, czy w ogóle do tej serii amplitunerów Luxmana? Czy w 1050-tce, jako że ma nieco więcej mocy, nie będzie już tego problemu z "nielubieniem 4-omowych kolumn", skoro takie chcę kupić?
Last Edit: 10 years 6 months ago by matdarecki.
The administrator has disabled public write access.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #5009

  • Sonix
  • Sonix's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 143
  • Karma: 1
Zapoznaj się np. z amplitunerem SABA 9260.... w razie czego mam 2 czarne sztuki i mogę przemyśleć żeby jedną odsprzedać ale to już temat na priv'a :)

To oczywiście tylko taka delikatna sugestia :lol:
The administrator has disabled public write access.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #5010

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
piootr napisał:
a tu prosze pojawił sie w bardzo rozsadnej cenie, tylko warto zapytac co zostało wymienione, widze ze niektóre kondensatory wymieniono, ale to nie ma tragedii wrecz to dobrze, tylko czy koncówki oryginalne ?

tylko jeszcze porównaj impedancje do tych kolumn grundiga.

Ten L-410 to sporo ryzykowny, jakoś nie wierze w śpiewki że ktoś sprzedaje za pół ceny bo mu się spieszy. Co jak co ale nie na allegro. Jakby to powiedział sąsiadowi to ok :)
The administrator has disabled public write access.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #5011

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
W sumie to chyba Laslo ma racje z tym L-410, pewnie cos z nim jest nie tak..

Sonix zaproponował SABA 9260, ja bym się zdecydował - amplituner wybitny,
moja cała przygoda z audio vintage zaczęła się od tej firmy, mam prawie wszystko warte uwagi z SABA, a model 9260 to jedna z najlepszych pozycji nie tylko tej firmy,

przyznam, że nie słuchałem na nim jazzu ale w zestawieniu Grundig Prof Box 850a + SABA 9260 - orgazm audio-wizualny murowany ;), i do tego czarna tak jak chciałeś - niestety te modele nie produkowano w drzewie - a szkoda,

to może i nie jest typowy zestaw do jazzu - będzie bardziej uniwersalny, ale gwarantuje że jazz też będzie brzmiał bardzo dobrze jeżeli nie świetnie.

Luxman R-1030 to chyba najniższy model z tel linii wiec raczej 1050 to będzie inna bajka, bliżej mu do mojego 1070 jak do 1030 to raczej pewne, ale jakbym miał wybierać miedzy Luxmanem R-1050 a SABA 9260 to wybrałbym bez wahania SABA, ot i moja skromna opinia,
weź tez pod uwagę że kupując z allegro możesz trafić na grającego kota w worku,
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #5014

  • matdarecki
  • matdarecki's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 16
  • Karma: 0
Z Sonixem zagadnę, ładny sprzęt.

Znalazłem taki zestaw Grundiga na tablicy: http://tablica.pl/oferta/kolumny-grundig-box-850-amplituner-rarytas-ID3ePsd.html?requestFromAd=1. 850 zł. Cena do negocjacji. Być może udałoby się kupić same kolumny za 500 zł, bo gadałem z gościem i zaproponował 550 zł za same kolumny. Całość być może udałoby się wziąć za 7 stów. Kolumny są oryginalne, mają tylko leciutko odklejoną okleinę w jednym bocznym rogu. To drugi właściciel tego sprzętu (choć tu raczej ufać nigdy nie można). Gość twierdzi, że sprzęt gra tak, że powala z nóg. Co sądzicie o tym amplitunerze?
Last Edit: 10 years 6 months ago by matdarecki.
The administrator has disabled public write access.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #5016

  • Sonix
  • Sonix's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 143
  • Karma: 1
Grundig R35 z Boxami 850a zagra pewnie dobrze choć przyznam że nigdy R35 do tych Boxów nigdy nie podłączałem.
W sumie 30W to trochę mało żeby porządnie rozruszać niektóre kolumny, ale źle nie jest.
The administrator has disabled public write access.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 years 6 months ago #5018

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
matdarecki napisał:
Z Sonixem zagadnę, ładny sprzęt.

Znalazłem taki zestaw Grundiga na tablicy: http://tablica.pl/oferta/kolumny-grundig-box-850-amplituner-rarytas-ID3ePsd.html?requestFromAd=1. 850 zł. Cena do negocjacji. Być może udałoby się kupić same kolumny za 500 zł, bo gadałem z gościem i zaproponował 550 zł za same kolumny. Całość być może udałoby się wziąć za 7 stów. Kolumny są oryginalne, mają tylko leciutko odklejoną okleinę w jednym bocznym rogu. To drugi właściciel tego sprzętu (choć tu raczej ufać nigdy nie można). Gość twierdzi, że sprzęt gra tak, że powala z nóg. Co sądzicie o tym amplitunerze?

cena dobra, mam tego Grundiga R35, i kilka innych z tej linii, sprzęt bardzo niedoceniany - ale to gra, z tego co pamiętam to ma chyba automatyczne podbicie loudness, wgra mocny i pewnym dźwiękiem, choć do SABA 9260 troszkę mu brakuje - naprzeciw tej SABY można postawić wyższy model Grundig R45, choć SABA piękniejsza to miałbym spory problem, który amplituner brzmieniowo lepiej gra,

R35 na pewno tymi kolumnami także zagra świetnie,lecz w pierwszej kolejności 9260,
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.