Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: HITACHI HA 6800

HITACHI HA 6800 7 years 5 months ago #6965

  • mareks
  • mareks's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 603
  • Karma: 7
onkyo graja ale odseparowane (koncówka i oddzielny pre) ale tak, że majty spadają niestety ceny bycze.
The administrator has disabled public write access.

HITACHI HA 6800 7 years 4 months ago #6977

  • damian
  • damian's Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posts: 295
  • Karma: 0
Poczytaj a najlepiej posłuchać by trzeba Nada 3020 i za grosze można kupić
The administrator has disabled public write access.

HITACHI HA 6800 7 years 3 weeks ago #7281

  • Carmazine
  • Carmazine's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 15
  • Karma: 0
Witam ponownie. Przez dosyć długi okres posiałem luxmana l400 ale mi się nie zgrał z dualami kompletnie i tak wzlekałem z jego zmianą. Dziś postanowiłem ponowić poszukiwania.

Luxman wydawał się być wspaniałym wyborem a wyszedł klops na całej linii... Nie ta charakterystyka.
Ten wzmacniacz zrobił niezłą kluchę :) słyszałem wszystko jakby za pierzyną. Zero otwartości dźwięku, brak oddechu.
Spowodowane to jest tym że jak się okazuje moje Duale CL730 nie są arcy chłodne. Jednak na pewno są ciemne (schowane) na górze i płasko grające pomiędzy średnicą a basem. Nie wiem Jak to wytłumaczyć prościej...
Cóż, generalnie dzięki tym kilku klockom (onkyo,scott,luxman) które miałem dobrze poznałem granie tych głośników. I teraz poszukuje czegoś nieco innego niż przedtem na to wychodzi...

Tym razem na wzmacniacz nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 350/400zl. Myślę iż starczy w zupełności.
Czego poszukuje?
Opierając się na tym co miałem potrzebuje bardziej charakterystyki Scotta niż Luxmana.
Ma grać ciepło ale nie za bardzo... Jasno prezentować tony wysokie z racji ciemno grających kolumn. Bass ma być dociążony, schodzący z podkreśleniem. Mimo wrażenia pełnego basu w l400, Scott bardziej dawał radę przez niżej postawiony bass. Bardziej pasował do skrzyń zamkniętych i tak nie męczył. Oczywiście nie poszukuje skrajności niskich i wysokich żeby nie było :)
Brnąc głębiej do opisu potrzeb już bardziej mile widzianych to lubię otwartość na detale. A potrzebuję na pewno też fajnej dynamiki.

Po głowie mi chodzą amerykańce z racji "prawie" trafionego wcześniej H.H Scott ale z tym to bywa różnie jak się można przekonać... Mam w zanadrzu ciekawego kandydata, pochodnego dla pewnego modelu marki SHERWOOD. Ale dokładnie nie chciałbym tego ujawniać bo wiem że handlarze czytają forum i robią jakieś niesmieszne akcje z cenami "znanych i lubianych" na forach marek. Ostatnio sam sobie tym zaszkodziłem szukając luxmana i za nic nie pojawiały się normalnie wycenione egzemplarze. Luxmany 410 sięgały granic 1300zł nawet... Dziękuję za takie akcje.

Dlatego też oczekuje pisania o konkretnych modelach na prywatnych wiadomościach. Tak by Google nie ujawniało zbyt wiele...
Logicznie rzecz biorąc wszyscy chcący mi pomóc i dowiedzieć się więcej o krewnej konstrukcji SHERWOODA z wczesnych 80s zapraszam PW. Potrzebuje opinni.
Poza tym luźna i jawna dyskusja wskazana. :D

Pozdrawiam.
Last Edit: 7 years 3 weeks ago by Carmazine.
The administrator has disabled public write access.

HITACHI HA 6800 7 years 3 weeks ago #7282

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Hej

Wydaje mi się, że brniesz trochę w ślepy zaułek z tymi kolumnami. Starasz się poprawić dźwięk poprzez zmianę wzmacniacza, a dużo lepszy rezultat dałaby zmiana kolumn. Dokładając te 400zł do kasy jaką uzyskasz ze sprzedaży duali, mógłbyś już nabyć kolumny, które zagrają lepiej już z tym wzmacniaczem co masz.
Last Edit: 7 years 3 weeks ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

HITACHI HA 6800 7 years 3 weeks ago #7283

  • Carmazine
  • Carmazine's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 15
  • Karma: 0
Aktualnie nie mam żadnego wzmacniacza, kolumny zbierają tylko kurz. Luxmana sprzedałem kilka tygodni temu. Kolumn nie chcę sprzedawać mimo iż mam na nie kilku chętnych. No bo przecież co w nich takiego przekreślającego?
Nie chcę poprawiać dźwięku bo niczego mu nie brakuje tylko bardziej przemyślenie dobrać wzmaka.
Czy to tannoy czy quadrall czy dual to zawsze trzeba kombinować ze wzmacniaczem. Duale potrafią powodować ciary swoim dźwiękiem tylko trzeba im dobrego kompana który odsłoni górę, dociąży niskie itd... Choć wiem że to trochę bardziej skomplikowane jeżeli szuka się strzału w dyche. Jednak mam już się do czego odnosić i moim zdaniem kilku osłuchanych użytkowników powinno mi pomóc to rozgryźć. Czuję że to już ostatnia prosta. Datego też nie chcę tworzyć zestawu na nowo bo to ponownie dużo myślenia nad tym jak pokój wpłynie na brzmienie kolumn itd...
Last Edit: 7 years 3 weeks ago by Carmazine.
The administrator has disabled public write access.

HITACHI HA 6800 7 years 3 weeks ago #7284

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Podzielam zdanie Laslo, ale skoro musisz mieć Duale i skoro twierdzisz, że scott się z nimi lepiej zgrywa to ja ze scotta mogę śmiało polecić amplituner stereomaster 3141 lub 342, miałem i grał wyśmienicie - po dziś dzień żałuję, że już nie jest w moim posiadaniu, na pewno tez fajnie zagra wzmacniacz stereomaster 299T., ale proponuję założyć nowy wątek bo się wszystko wymiesza.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

HITACHI HA 6800 7 years 3 weeks ago #7286

  • Carmazine
  • Carmazine's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 15
  • Karma: 0
Dobra nie będę owijał w bawełnę, ktory z niżej wymienionych gra najbliżej temu co szukam?
Frey 9303
GoldStar GSA-8500
Yamacha A720

Wszystkie w granicach 350zł z tym że A720 to jest w paskudnym stanie zewnętrznym.
Last Edit: 7 years 3 weeks ago by Carmazine.
The administrator has disabled public write access.

HITACHI HA 6800 7 years 3 weeks ago #7287

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Moim zdaniem najbliżej tego co szukasz to Goldstar - to samo co Univesrum 2500 - oczywiście pod warunkiem, że rozumiem czego szukasz :)
Yamaha to dobry wzmacniacz, ale pod tymi dualami może być "sucho"
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Carmazine

HITACHI HA 6800 7 years 3 weeks ago #7288

  • Carmazine
  • Carmazine's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 15
  • Karma: 0
Jeżeli coś jest nie oczywiste to chętnie doprecyzuje. Być może da się ująć jaśniej.

Ujmę to jeszcze tak, gdy miałem Luxmana L400 to zgrał się on w sposób, że na kolumnach potencjimetrami miałem zbite sekcje tonów bass i mid o -6db lecz nadal brakowało wysokich. Średnie powodowały ze damskie wokale brzmiały bardziej jak Tomasz Knapik, a bass nie potrafił zejść.
Last Edit: 7 years 3 weeks ago by Carmazine.
The administrator has disabled public write access.

HITACHI HA 6800 7 years 3 weeks ago #7289

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Osobiście nie słuchałem L400 ale dziwi mnie, że mógłby zagrać aż tak kiepsko.Albo coś ze wzmacniaczem było nie tak, albo wyjątkowo źle się zgrał z Dualami :blink:
Kupiłeś juz coś?
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.