Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 8 miesiąc ago #659

  • Arkadiusz
  • Arkadiusz Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
HARMAN/KARDON 430 Twin Powered + HECO Precision 200







Amplituner jest w stanie dobrym, lekkie wgniecenia aluminiowego panela od strony włącznika, technicznie bez zastrzeżeń.
Dźwięk bardzo czysty i ciepły, niskie tony rozlewają się po mieszkaniu a wysokie nie drażnią, średnie idealne przy spokojnej muzyce z kobiecymi głosami ogólnie wszystko w doskonałej harmonii.
Moc, hmmm, w pokoju 20m2 więcej nie trzeba, słucham w przedziale pierwszej połowy potencjometra i już jest naprawdę głośno. Jakość dźwięku ze stacji radiowych, bardzo dobra, minimalne szumienie przy dźwięku stereo. Przy zastosowaniu kabelka miedzianego jako anteny, siła sygnału 10(max).
Kolumny po prostu graja bardzo dobrze. Zamierzam dokupić podkładki z korka aby odseparować je od podłogi i zmniejszyć niesienie się dźwięku po bloku.

Jakość dźwięku z komputera (pewnie kogoś zezłoszczę ale myślę ze warto napisać):
- przy MP3 wysokie i środek bardzo dobrze, bas jakby wybrakowany, brakuje dołu.
- przy płytach audio idealnie.
Teraz zamierzam dokupić H/K DVD 22 - wyczytałem ze bardzo dobre do muzyki stereo - wtedy zestaw będzie kompletny.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Arkadiusz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 8 miesiąc ago #660

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
gratuluje,
za te pieniazki raczej nie kupiłbys lepiej brzmiacego zestawu.
wiadomo zawsze mozna trafic na jakiegos dobrego wujka który chce wywalic cos na smieci i nie wie co to jest, ale trzeba miec duzo szczescia.
ze nie wspomne o tym ze jakbys chciał kupic cos nowego to nawe za 3 razy tyle nie kupisz nic co zabrzmi lepiej od Twojego zestawu a do tego ten klimat retro ;)

pozdrawiam i zycze owocnego słuchanai - nie z MP3 :S ;)
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 6 miesiąc ago #765

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Drodzy Koledzy.Z zainteresowaniem poczytałem merytoryczne uwagi bez wodolejstwa i ałdiofiilii.Z praktyki wiem ,że doradzanie jest bardzo trudne bo KAZDY ma inne ucho i innej muzy słucha.Całkiem budżetow sprzęty a takie też zbieram potrafia nacieszyć ucho ale tunerem bo wzmak w nich niestety słabawe.każdy sprzet gra inaczej a do tego dochodzi serce systemu czyli kolumny.Tu dobór tylko empiryczny bo :
a.nie zawsze dobrze współpracuja z danym wzmacniaczem
b.nawet najlepsze w komorze echowej zagraja źle w pomieszczeniu o złej akustyce.
Wsio dobieramy empirycznie.
Najlepsze jakie w zyciu słyszałem to były wyrwane od kolegi z garażu starutenkie JBL.Grały rewelacyjnie z KAŻDYM sprzętem a nie dalibyście za nie złamanego grosika.Niestety skradzine.Niech sie złodziej nimi udławi!!!

Reasumując TYLKO EMPIRIA czyli dobieramy metoda prób i błędów.Reszta to marketing czyli szukamy jelenia(z forsą).
Pozdrawiam miłosników dziadków Tomasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.