Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł

Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 11 miesiąc ago #537

  • Arkadiusz
  • Arkadiusz Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Witam Wszystkich

Na wstępie gratuluje naprawdę pięknych sprzętów i kolekcji - wiedzy na temat sprzętu i zapału w hobby.

Nazywam się Arkadiusz i chciałbym delikatnie rozpocząć przygodę z klasycznym sprzętem stereo.
Chciałbym zakupić klasyczny amplituner stereo i pare głośników.
Sprzęt docelowo będzie grał w pokoju 4mx5mx2,6m.
Muzyka dobiegałaby z radia, ale chciałbym również podłączyć laptopa i z niego odtwarzać muzykę - niekoniecznie mp3.
Na co dzień towarzyszy mi Jazz, muzyka filmowa, Soul, R&B,...
Na ten cel mogę przeznaczyć niewielki budżet - 500-600zł.

Zastanawiałem sie nad firmami: Marantz, NAD, Sensui, Nikko, Pioneer, H/K, Yamaha, Denon,...
Natknąłem się na takowy sklep:
audio-vintage.pl/ - może coś stad??

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 10 miesiąc ago #538

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
co do sklepu audio-vintage to ceny niestety maja tam zaporowe i nie są to kwoty na Polskę.
Generalnie można takie same sprzęty tylko nieco bardziej zabrudzone -choć nie zawsze- kupić prawie o połowę taniej :).
Choć nie twierdze, że niektóre nie są warte tamtej ceny.

Przeglądnę co ciekawego na allegro i napisze ci na co warto zwrócić uwagę...

pozdrawiam

p.s.
dobrze ze nie wywaliłes pieniędzy na jakąś nowa mini wieżę.
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 10 miesiąc ago #540

  • Arkadiusz
  • Arkadiusz Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem i czekam na przykłady sprzętu.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 10 miesiąc ago #542

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
a wiec...
po pierwsze to pokoik nie jest zbyt dużu - przynajmniej na sprzet który bede ci polecał, spokojnie wystarczy na wiele wieksze pomieszczenia - wiec mozna go potraktowac przyszłosciowo.

Jezeli miałbym wybierac to w pierwszej kolejnosci zainteresowałbym sie Harmanem/Kardonem 430, niestety cena jest dość wysoka 350 zł + koszty (nie twierdze ze nie jest wart tej ceny ale mozna go kupic taniej, niedawno sprzedał sie za 200 zł + koszty i to była bardzo dobra).
Na Twoim miejscu potargowałbym sie troszke a na pewno kupiłbys go taniej moze w granicach 250 zł + koszty uda sie kupic byłoby super. Do tego wiecej pieniazków przeznaczyłbym na kolumny.
Jeżeli codzi o kolumny to nie mam takiego doswiadczenia jak w amplitunerach których słyszałem juz sporo, ale na pewno zainteresowałbym sie kolumnami firmy Bank & Olufsen BEOVOX S-75 a jak nie te to moze choć S-60.
Może udałoby Ci sie kupic te kolumny i zmieścić w swojej kwocie. Z tych kolumn będziesz na pewno zadowolony.

Z tańszych kolumn to poleciłbym HECO PRECISION 200, Kolumny Visonik Ambassador 80 wygladaja dość ciekawie choc nie słyszałem. Dość dobrze brzmią również DUAL CL-730. To jest to na co ja bym zwrócił uwagę. Może ktoś kto ma większe doświadczenie w kolumnach poradzi coś jeszcze.
Nie czytałem dokładnie opisów i nie wiem czy polecane sprzęty są sprawne najlepiej dzwonić do właściciela i rozmawiać konkretnie, a jeszcze lepiej mieć to na mailu żeby potem się nie wyparł :). Nie trudno dzisiaj trafić na naciągaczy.

Wracając do amplitunerów to z Harmana jeżeli zależy Ci na ładnym ciepłym brzmieniu (powiedziałbym zbliżonym do lampy) to za te pieniążki myślę najlepsza propozycja. Może design nie każdemu odpowiadać choć ja bardzo lubię ten klimat.

Jeżeli zdecydujesz sie na Harmana + B&O to masz dodatkowy atut, kiedys jakbys kupic coś lepszego to sprzedasz bez problemu. Ale myślę że spokojnie zadowoli Twoje wymagania ...

dodatkowo z amplitunerów polecam Nad 7030 również ciekawa opcja lub NAD 140 który dodatkowo bardzo ładnie wygląda (jakby na to nie patrzec w kwestii designu ma sporo wspólnego z Marantzem a może to raczej Marantz z NADem :).
Kenwood KR-7200 - jest to najwyższy model z tej linii. Mam i moge powiedzieć że cena jest bardzo dobra - brzmi przyzwoicie i znacznie lepiej wygląda (panel przedni to mistrzostwo swiata i piekne metne podswietlenie, prawdopodobnie musiałbys dac do przeglada każdy sprzet zeby uzupełnic braki żarówkowe itp.).

Nieźle również brzmią Yamacha CR 440 oraz CR 800,
z tańszych propozycji to na pewno Toshiba SA 400, mnie osobiscie bardzo zaskoczył ten amplituner. Mozna go kupic za bardzo małe pieniażli i przeznaczyc wiecej na kolumny co jest zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem, podobnie jak Merkury polski amplituner. Z polskich to jeszcze poleciłbym RADMOR 5102 TE - choc modele z 5 wskaznikami wygladają znacznie ładniej tak model TE brzmi troszkę lepiej.
Nie słyszałem, ale bardzo ładnie prezentuje się i pewnie brzmi Pioneer LX 450.
Moze ktos wie jak brzmi LUXMAN R-2040 którego tez widziałem na aucji - warto sie zainteresowac ze wzgledu chocby na samą firme, ja osobiście ze starych amplitunerów nie słyszałem źle brzmiacego LUXMANA, zawsze było to bardzo wysokiej jakości brzmienie.

Opcji jak widzisz jest wiele ale ja bym wybrał zdecydowanie pierwszą czyli Harman + B&O i powiększył trochę pomieszczenie ;).

Przyznam że sprzęt który proponuję bardziej sprawdzi się w większym pomieszczeniu - ale skoro masz 600 zł to trzeba je zagospodarować w całości i jak najlepiej.

mam nadzieję że trochę pomogłem...
pozdrawiam i gratuluje kierunku w którym podążasz...
Piootr
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 10 miesiąc ago #555

  • Arkadiusz
  • Arkadiusz Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Dziękuje za odpowiedź.

Wysłałem zapytanie odnośnie negocjacji ceny H/K 430 bo myślę ze 350zł + kurier to lekka przesada.

Z amplitunerów które zaproponowałeś spodobały mi się:
- PIONEER LX-450,
- Yamaha CR-440,

Który z tych dwóch powinien grać lepiej?
Jeśli się nie dogadam ze Sprzedawcą odnośnie H/K430 to wybiorę zapewne jednego z nich.

Poza nimi wizualnie bardzo mi się spodobały
- JAMATO JR-5075
- Toshiba SA-735
W ale najważniejszy jest przecież dźwięk:) wiec wybór nie jest łatwy.

Odnośnie kolumn:)
B&O chyba znacznie przekroczą 300-400zł a a Duale i Heco wyglądają bardzo dobrze.
Mi rzuciły się w oczy:
- Onkyo M55II'
- TEHNICS SB-3150,
- PIONEER CS-363,
- PIONEER CS-797,
- PIONEER CS-787,
- JBL TLX 5000??

Czy nie ma dużego niebezpieczeństwa ze 20-30letnie kolumny (głosniki, zwrotnice) szybko sie zepsują??

Czy lepiej zakupić tańszy amplituner ok 200zł a droższe kolumny za 400zł (czy też odwrotnie)?

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 10 miesiąc ago #556

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
B&O niekoniecznie musza sie sprzedac znacznie drożej...

Niestety Pioniera LX 450 nie słyszałem - wiec nie poradzę zbytnio ale design bardzo ładny.
Mimo wszystko skłaniałbym się w kierunku HK 430 :) będziesz zadowolony. Ma podstawowe funkcje - ale tam na prawdę nie trzeba manipulować przy brzmieniu -wiem co mowie.

Mam nadzieje ze negocjacje się powiodą!
kolumny które wymieniłes niestety nie miałem z nimi do czynienia wiec nie bede w ciemno doradzał...
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 10 miesiąc ago #562

  • Arkadiusz
  • Arkadiusz Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
H/K 430 kupiony, czekam na przesyłkę.
Teraz "tylko" pozostają kolumny.
B&O przegapiłem i w sumie wizualnie nie do konca mi podchodzą.

Zainteresowały mnie proponowane DUAL CL-730 oraz HECO PRECISION 200 z przewagą dla Dual :)

Ciekawie wyglądają również:
- HECO INTERIOR REFLEX 25H,
- Technics SB-F44,
- BANG OLUFSEN BEOVOX 2400,
- GRUNDIG HIFI BOX 600,
- AUDIOSCAN 6090,
- Visonik Ambassador 80 doczytałem ze sa produkcji HECO,
- JBL TLX 3 GL,
- HECO PPS 20,
- MITSUBISHI SS-20
- JVC SP-X440,
- HECO PSM 600,
- Power One - www.allegro.pl/item1048647881_power_one_...ak_tonsil_altus.html

Trochę się wypisałem ale może słuchaliście :) ??

Tak na boku jakiej impedancji powinny być głośniki i jakiej mocy do Harmana/Kardona 430??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 10 miesiąc ago #566

  • artek2102
  • artek2102 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 42
  • Oklaski: 1
jeżeli mogę coś poradzić....
JBL z serii RADIANCE
Kenwood z serii KL*** (popularne katedry) np 555
bose z serii *01 np 501
B&O(popieram tezę piootra)
możesz coś wybrać ze starych modeli Sansui-to chyba byłby najlepszy wybór...

amplitunerek... HK... fajny sprzęt ale wolałbym za takie pieniądze kupić B&O 4400 tańszy i lepszy sprzęt. Tylko ten wygląd... sam mam takiego i szczerze to używam na codzień z kolumnami JBL RADIANCE... idealny komplet to ROCK'A, house i disco... nawet i klasyczną bardzo ładnie odegrają.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 10 miesiąc ago #567

  • artek2102
  • artek2102 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 42
  • Oklaski: 1
kolego powiem tak...
www.allegro.pl/item1047515074_kolumny_bose_model_501.html
to jest sprzęt godny uwagi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 lata 10 miesiąc ago #568

  • Arkadiusz
  • Arkadiusz Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Bose, hmm ciekawe, tylko ze uszkodzone a ja chciałbym tylko i wyłącznie sprawne kolumny.

Obecnie czekam na koniec aukcji Dual CL730i B&O C45, S45- zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Poważnie finalnie rozważam również Elac el 80:
www.allegro.pl/item1052047794_elac_el_80...we_stan_b_dobry.html

Heco PSM 600
www.allegro.pl/item1046818053_rewelacyjn...90_watt_rzeszow.html

oraz
MITSUBISHI SS-20
www.allegro.pl/item1050266766_mitsubishi_ss_20.html


Co Wy na to??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.