Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE?

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #5986

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Hej witajcie audiofilki,
Chciałem się poradzić szukam kolumn podstawkowych do swojego systemu stereo. Pokój odsłuchowy o wielkości ~10m2, wzmacniacz vintage Kenwood 2x70W RMS przy 8Ohm.
Budżet jakim dysponuje to 500zł, może troszkę więcej.
Moimi typami są głównie monitory:
CANTON QUINTO 530
CANTON KARAT 300
JAMO J-121 STUDIO MONITOR
Zależy mi na jak najcieplejszym dźwięku klasyków lat 70'tych. System będzie niebawem rozbudowywany m.in. o gramofon.
Nie pytajcie co obiecałem żonie jak negocjowałem ten męski kątek heheh
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #5987

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Witaj!
Co to za wzmacniacz Kenwood'a - jaki model?
Niestety nic wiem o kolumnach podałeś więc się nie wypowiem.
Tak na szybkości z allegro - para pewniaków"
allegro.pl/kolumny-rogers-ls2-1p-kultowe...ory-i5461765719.html
allegro.pl/tannoy-mercury-m2-b-eye-czarn...mny-i5683214850.html
Zawsze należy negocjować cenę i oczywiście samemu obiektywnie ocenić stan :)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #5988

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Te tańoye już się sprzedały...możesz jeszcze poszukać monitorów grundiga z serii Professional lub Heco
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #5991

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Laslo napisał:
Te tańoye już się sprzedały...możesz jeszcze poszukać monitorów grundiga z serii Professional lub Heco
Tanoy sprzedany, niestety na Grundiga nie lubię patrzeć, a o Heco nic nie wiem, może masz jakieś pewniaki?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #5993

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
poszukaj Heco z serii Professional lub Precision, powinno coś być na alle - mi tu gdzie jestem teraz allegro nie działa więc konkretnych aukcji nie podam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #5995

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Laslo napisał:
poszukaj Heco z serii Professional lub Precision, powinno coś być na alle - mi tu gdzie jestem teraz allegro nie działa więc konkretnych aukcji nie podam :)
LASLO dzięki za propozycje.
HECO PRECISION 400 allegro.pl/heco-precision-400-i5671457120.html obecnie aukcja jeszcze kilka dni, ale paskudne
HECO PRECISION 200 allegro.pl/heco-precision-200-porzadne-m...mny-i5684244668.html całkiem niezłe i prawie jedyne rozsądne, spora kopułka średnio tonowa, co może wróżyć mocną średnicę, ale 530zł
HECO PRECISION 200 allegro.pl/legendarne-kolumny-heco-preci...200-i5680785095.html cena przystępna 400zł, ale 1 kopułka uszkodzona w niskotonowym, obudowy słabe, siatki także chociaż zawsze można je poprawić
HECO PRECISION 300 brak ciekawych propozycji
HECO Professional zbyt słaba moc obecnie oferowanych na allegro
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc ago przez mjmisza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #5996

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
oto kilka moich obserwacji i propozycji (kolejność przypadkowa)
- kolumny corona b9271 kolumna gra przyzwoicie - basu nie brakuje pozostałosć także ładnie zbalansowana, choc może uroda nie grzeszy - zależy co kto lubi - przyzwoita cena w stosunku do brzmienia - niekoniecznie wyglądu
- Pioneer CS-E530 - troche spora paka jak na taki mały pokoik :), ale wpisałem bo kolumna ciekawa i gra świetnie
- PN Sound BR2/100 Peter Neubacher - to mało znana manufaktura - ale rewelacyjna, mam osobiscie model BR3/100 chyba najwyższy oparty o 5 głośników w jednej kolumnie, (głosniki nisko i wysokotonowy to to samo co umnie) - ta kolumna na pewno zagra świetnie - moje BR3 powaliły np takie kolumny jak sansuje model SP-4500 czy model SP4000A - tylko tez spore paczki za duze do Twego pokoju... ale na pewno warte uwagi.
- Sony SS-7300 - świetna kolumna ale to paczka raczej nie na twój pokoik :) - osobiscie nie miałem ale wiele dobrego czytałem o tej serii kolumn
- Grundig Box 850a professional , widziałem chyba dwie aukcje (tu drug)z tymi kolumnami - ciemne i drewniane - zastanów sie kolego bo do bardzo dobre kolumny - a te ciemne może udałoby Ci sie kupic w cenie około 500 zł - warto warto !!! mam to wiem co pisze model 650 taże wart uwagi niektórzy twierdzo ze bas gra lepiej (mniej rozlazły) jak w modelu 850a , ale to już trzeby było sopie posłuchać, widziałem też model 450 ale cena moim zdaniem troszke zbyt wysoka do stanu itd.
- Heco Precission 300 - widziałem bardzo przyzwoita cena 350 zł ale chyba do licytacji - fajna kolumna bedziesz zadowolony - bo i wygląda bardzo ładnie, mam model 400 ale to juz wilki kloc,
- od siebei jeżeli chodzi o brzmienie szczerze polecę kolumny telefunkena model TL 700 oraz 710 - wielkie brzmienie za niewielkie pieniądze - wyzsze modele są bardzo poszukiwane 800 czy 810, te kolumny moze nie wyglądają ale grają bardzo dobrze - poczytak sobie w opisach aukcji - piszą szczerą prawdę - nie na wyrost,
- B&O S60 - szkoda że mają nieoryginalne niskotonowy - chociaż może niekoniecznie zły, jakbys miał blisko warto byłoby przetestować, kolega ma model S75 w zestawie z Onkyo TX3000 oraz TX2500 i 4500 gra to wyśmienicie, 60 sa nieco mniejsze dlatego ale także na 4 głośnikach - - poza tym można by było z ceny sporo uwalic bo mają nieorygilane niskotonowe
- JAMO J-121 - osobiscie nie miałem, ale wyglądaja ciekawie i stan ładny
- fisher ste-195 - bardzo fajna kolumna - niedoceniona- za te pieniądze cieżko szukać coś co będzie grało lepiej, zanajomy ma w komplecie z Onky tx-2500 - i swietnie się sprawdzają, widze ze miały robioną pianke w niskotonowych głośnikach , co jest zrozumiałe ze wzglądu na wiek - pytanie tylko czy ktoś to zrobił rzetelnie czy spartolił ?!?
- Widziałem też kolumny Optonica 2525H (zagadaja do kolegi PUMCAT na audiofilku on Ci powie wiecej o tych kolumnach ;)

tak tylko poglądowo wrzuciłem coś od siebie - pamietakj aby sprawdzic sobie czy impedancja się zgadza i w miare moc, najlepiej jets pojechac i samemu przetestowac - ale dobrze wiemy że to nie jest możliwe a przynajmniej nie wszystki zaprezentowane podele kolumn
vintage audio
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc ago przez piootr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #5997

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Piotrze wielkie dzięki za szerokie propozycje i info.
Corona b9271 - rzeczywiście paskudy i za słabe, minimum to te 70-80W RMS muszą mieć
Pioneer CS-E530 - ładna linia, podobają mi się, ale zbyt mała moc i są podniszczone, sporo roboty bym musiał w nie włożyć zanim bym mógł na nie patrzeć
PN Sound BR2/100 Peter Neubacher - ciekawa konstrukcja, ale zbyt duże jak na monitory do pokoju o pow. 10m2
SONY SS-7300 - licytacja i już jest 700zł, poza budżetem
B&O S60 - niestety odpadają
CANTON QUINTO 530 - ostro negocjowałem i niestety sprzedały się
JAMO J-121 STUDIO MONITOR - niby się z gościem dogadałem, ale chyba coś kręci
OPTONICA 2525H - poza zasięgiem budżetu w dodatku słaba moc RMS, PS. PUMCAT akurat widzę że wystawił je na alledrogo
Pozostają chyba teraz tylko te FISHER STE-195 oraz Grundig box 850a professional. Martwi mnie tylko według Twojego opisu na stronie "Fisher\'y zabrzmiały dopiero na 1/4 mocy amplitunera, słuchanie muzyki cicho to raczej pomyłka, dźwięk był taki mdły i zbasowany".
Chciałbym czasem usiąść sobie wieczorem z drinkiem i posłuchać starych klimatów bez nadmiernych decybeli.
Co myślisz jeszcze o produktach marki PILOT? Wczoraj poszły PILOT V 200CD ponoć bdb konstrukcje.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc ago przez mjmisza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #5999

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Temat uważam za zamknięty wybór padł jednak na CANTON QUINTO 530
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 lata 7 miesiąc ago #6000

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Pewnie będzie dobrze z Cantonami....
Apropo mocy, której podobno mało w Coronach czy Pioneerach... "Średnia moc głosu ludzkiego w trakcie normalej rozmowy to około 0,00002 do 0,00003 wata, a śpiewak basowy jest w stanie wydobyć z siebie maksymalnie 0,03W"
Daj znać, jak osiągniesz chociaż 10W ze swoich Cantonów, jak się ma słuch - tym bardziej, że w 10m2 ;)
pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.