Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dual CS 731q

Dual CS 731q 7 lata 5 miesiąc ago #6919

  • marosmaro
  • marosmaro Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 35
  • Oklaski: 0
Witam ponownie wszystkich.
Potrzebuję porady odnośnie gramofonu. Jakiś czas temu czyli przed wakacjami postanowiłem poszukać Duala CS 731q ale teraz widzę że to nie takie proste strasznie ich mało.
Dlaczego właśnie taki mam wzmacniacz Dual CV 1700 i magnetofon Dual C 839 RC w kolorze brązowym do tego patrzę za tunerem Dual CT 1740 ale wcześniej bym chciał gramofon. Niestety już się zastanawiam nad innym fajnym grajkiem bo Duala trzeba będzie szukać pewnie z rok a to dla mnie za długo. Miałem dwa gramofony które sprzedałem żeby mnie było stać na dokładkę do Duala i teraz nie mam na czym słuchać. Jeśli mogę prosić o jakieś typy innych gramofonów do 1100zł i na co zwrócić uwagę przy oglądaniu zdjęć. Na jaką wkładkę patrzyć. No chyba że jest ktoś na forum dysponujący fajnym gramofonem który by chciał odsprzedać. Bo na allegro prawie wszystkie są w super stanie a potem się okazuje że jednak nie są takie piękne.
Mam nadzieję że coś podpowiecie.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dual CS 731q 7 lata 5 miesiąc ago #6920

  • Charakterny
  • Charakterny Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Oklaski: 0
Mi osoba, którą poznałem na wyprzedaży garażowej na Królikarni, która zajmuję się naprawą i sprzedażą gramofonów ( jako hobby i dodatkowe $$$$ ) powiedziała, że gra igła, nie gramofon wiadomo im cięższy i lepiej wykonany tym lepiej ale większość sukcesu to Igła. Facet wydaję się bardzo uczciwy i wie co mówi. Jak chcesz moge ci dać nr albo mail do niego. Miał na sprzedaż thorensa, 2x Saba, igły i systemy też ma. Same gramofony w rozsądnych cenach. Muszę się do niego wybrać bo też ciągle szukam ale wszsytko co licytowałem przegrałem bo się kończyło w okolicach 900 zł.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 5 miesiąc ago przez Charakterny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dual CS 731q 7 lata 5 miesiąc ago #6921

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Co powiecie na to ?
allegro.pl/telefunken-ts-850-direct-driv...tan-i6578968852.html

kurcze, sam się nad nim zastanawiam :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dual CS 731q 7 lata 5 miesiąc ago #6922

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
jest kilka moim zdaniem ciekawych gramofonów:
SHERWOOD PM 1270
SIEMENS RW-777
SONAB 85S
YAMAHA P-750
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dual CS 731q 7 lata 5 miesiąc ago #6923

  • Charakterny
  • Charakterny Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Oklaski: 0
Ja kupiłem wczoraj Saba 910 z wkładką EXCEL ES-70S i nową igłą. Stan oceniam na 5+ jeszcze miałem przyjemność odsłuchać 4 wkładki i wybrać to co mi najbardziej odpowiada. Pan Marek widać, że ma pierdolca na punkcie gramofonów i nie idzie na kompromisy bo jak coś naprawia to tylko na oryginalnych częściach często kupując zepsute gramofony tylko po to żeby części przełożyć. Ma teraz prawie nowego Duala 621Q i jeszcze kilka gramofonów na sprzedaż. No i świetne źródło, bo nie kupuje na żadnych aukcjach tylko znajomy ze Szwecji ma firmę budowlaną i jak robią remonty to ludzię oddają albo sprzedają nieużywany sprzęt z domu. Trochę reklama ale kupienie gramofonu zajęło mi prawie 2 h gadania i słuchania muzyki więc mam bardzo pozytywne wrażenie plus sprzęt w super stanie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dual CS 731q 7 lata 5 miesiąc ago #6924

  • marosmaro
  • marosmaro Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 35
  • Oklaski: 0
Oczywiście patrzę co piszecie ale nie miałem czasu żeby przeglądnąć temat. Może jutro siądę i coś odpiszę. Na razie dziękuję za podpowiedzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dual CS 731q 7 lata 4 miesiąc ago #6925

  • marosmaro
  • marosmaro Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 35
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich.
"Laslo" fajny wygląd tego Telefunkena ostatnio były dwa 860 w niższej cenie. Jednak nie postawię chyba na niego. Ale dzięki za sugestie.
"Piotruś" żaden z tych typów mi nie podchodzi na wygląd wiem że to się słucha a nie ogląda ale chciał bym kupić coś co mnie będzie cieszyło bo podejrzewam że ciężko będzie sprzedać i wymienić na inny bez straty tak że jeszcze poczekam i może coś się pojawi fajnego.
"Charakterny" nie jestem z Warszawy i chyba by mi się nie opłacało tam jechać bo za daleko ale podoba mi się pomysł z panem Markiem. Ten opis mnie przekonał jak mogę prosić jakiś kontakt to był bym wdzięczny. Może coś wymyślimy na wysyłkę. A przede wszystkim coś mi podpowie i pomoże w kwestii wkładki. Ta Saba 910 co kupiłeś wygląda nieźle jak na mój gust. Myślałem też o Thorensie tak jak pisałeś podobają mi się tylko którego wybrać i z jaką wkładką. Chciał bym żeby była na dwie śruby a nie jak w Dualu na jedną wtedy jest więcej kombinacji. Co myślicie o tym allegro.pl/gramofon-thorens-td-280-mk-iv...sek-i6579508421.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dual CS 731q 7 lata 4 miesiąc ago #6926

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
za thorensa spodziewałbym się raczej większych pieniążków :(
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dual CS 731q 7 lata 4 miesiąc ago #6927

  • marosmaro
  • marosmaro Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 35
  • Oklaski: 0
Właśnie kupiłem coś taniego dzisiaj dostałem przesyłkę mam nadzieję że ruszy po podłączeniu i teraz mi się tak nie spieszy poczekam może coś fajnego się pojawi w dobrej cenie. A może jakiś Thorens jest kilka aukcji które się nie długo kończą będę obserwował. Jakby co to proszę o jakieś fajne typy chętnie skorzystam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.