Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: SABA MI 215 vs 9240

SABA MI 215 vs 9240 6 lata 5 miesiąc ago #7487

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Cześć!
Chciałbym się poradzić w jednym temacie. Kiedyś posiadałem amplituner SABA 9240 ale sprzedałem...Podobało mi się jak grał, ale niestety sposób obsługi był dla mnie nieakceptowalny. Czy SABA MI 215 to podobna szkoła grania co 9240, czy zupełnie inna bajka? Chętnie bym wrócił do SABA, a sam wzmacniacz jest dla mnie najlepszym wyborem jeśli gra tak jak amplituner :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

SABA MI 215 vs 9240 6 lata 5 miesiąc ago #7490

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
porównałem dane techniczne MI-215 i amplitunera 9240 - są w zakresie wzmacniacza praktycznie identyczne... schematy końcówki są podobne, tranzystory mocy te same... jakby ktoś dorzucił z praktyki parę słów byłbym wdzięczny :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

SABA MI 215 vs 9240 6 lata 5 miesiąc ago #7492

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Dobra... trochę sam ze sobą ale odkopałem stary wątek :http://audiofilek.pl/pl/component/kunena/21-rekomendowane/3070-saba-mi-215#3109
i kupiłem już tę SABINĘ, za parę dni sam się przekonam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

SABA MI 215 vs 9240 6 lata 5 miesiąc ago #7515

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Oba klocki b.dobrze graja ale jakbym wolał starszawą.
Tomasz
PS wlasnie zdobyłem archaiczną 8080.Piekny kloc i gra piyknie Ponie k..a co cud jak mawiaja pod Tatrami.
Łukaszu zanosi się ze po kilku latach Twoje Grundigi SCF 6100 podarowane odzyskają zycie.Nareszcie po latach poszukiwań zdobylem komplet trybów!Ne było lekko i tanio.Oj nie.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc ago przez chrzan49.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

SABA MI 215 vs 9240 6 lata 5 miesiąc ago #7516

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
chrzan49 napisał:
Oba klocki b.dobrze graja ale jakbym wolał starszawą.
Tomasz
PS wlasnie zdobyłem archaiczną 8080.Piekny kloc i gra piyknie Ponie k..a co cud jak mawiaja pod Tatrami.
Łukaszu zanosi się ze po kilku latach Twoje Grundigi SCF 6100 podarowane odzyskają zycie.Nareszcie po latach poszukiwań zdobylem komplet trybów!Ne było lekko i tanio.Oj nie.

Panie Tomaszu,
Cieszę się, że grundigi odżyją, u mnie pewnie miałyby dożywocie w piwnicy, albo bym je wybebeszył na jakieś części w międzyczasie, a tak jeszcze posłużą :) trzeba przyznać, że wytrwałości to Panu to nie brakuje:)
Sabe MI 215 mam od wczoraj no i do KEF CALINDA to mi ta saba nie podpasowała, czegoś mi tu brakuje w takim zestawieniu. Natomiast podłączyłem ją w sypialni pod małe kolumienki - dwudrożny system własnej roboty na głośnikach SIARE i muszę przyznać, że tam daje sobie radę doskonale.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chrzan49

SABA MI 215 vs 9240 6 lata 5 miesiąc ago #7520

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Czylii jak zwykle.Empiria.Niemniej 215 zacny klocek.Prosta końcowka a gra b.dobrze,Zawsze mnie zadziwiały sprzety Klein+Hummel .Upraszczali do bólu a to wielka sztuka.W monsterreceiverach zas odwrotnie.Aby toto sie nie sfajczylo po 5 minutach rozbudowywali japońce nad podziw.Grało zawsze marnawo ale b.drogo.Zaś serwisowo koszmar .Za to cenowo poezja.Placiles krocie za te wszystkie bajery i milion gał z hebelkami.A dobremu wystarczy jedna(Volume)
Pozdrawiam Tomasz
PS Łukaszu .Uparciuszek jestem ale czasu coraz mniej.Poza tym doceniam walory techniczne konstrukcji choc Grundig pod koniec życia sporo spaprał niestety.,wiem że naprawa nieopłacalna ale warto!
Doceniam Twą wiedzę i rozsądek w komentarzach.Ostatnio na winylnet wypowiedzialem sie w sprawie nadcuda gramofonu co tylko krawatów nie wiązał.Szaleńcza konstrukcja macgajbverska f-my Gyrofon dla mądrych naczej.Wsadzilem tylek w gniazdo szerszeni ale za to mialem frajdę.Oczywiście dowiedzialem sie żem cham i matoł i znam sie na Mister Hit only a jak ja to lubię.My tu też kilku trolli mieliśmy ale jakoś wyzdychali na szczęscie.
T
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc ago przez chrzan49.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Laslo

SABA MI 215 vs 9240 6 lata 5 miesiąc ago #7527

  • Pavel
  • Pavel Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Mam bardzo duzy sentyment i uznanie do Saba...zreszta to moj pierwszy amplituner i to od tej marki zaczela sie moja pasja.
Uratowalem ze zlomu, doslownie przed rozjechaniem przez gasienice koparki.. tzw.Dziadek-pilnujacy placu wskazal mi Saba Hi Fi Studio 8100 abym sobie zabral bo takie cos ma w domu i pieknie gra..Na zlom facet przywiozl calego busa klockow z tzw.wystawki (notabene niedaleko slynnego Czacza :) ) wowczas- w 2004 roku nikt nie kupowal ,,starego,, sprzetu rtv u zajmujacych sie przywozeniem z Niemiec roznych uzywanych rzeczy- poza DVD. Jak dotad mam 21 szt amplitunerow i 3 Wieze Saby..w miedzyczasie zostalem oszukany na OLX przy zakupie Saba V 100 i T100..ale czasem i tak bywa. Dlugi czas bylem pod wrazeniem japonskich cudow techniki-vintage..ale od ok 2 lat zwrocilem sie w strone niemieckich amplitunerow-dlaczego? sporo powodow ktore czesto sa wymieniane na tym forum.Ostatnio kompletuje linie Grundig RTV :) :)
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc ago przez Pavel.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

SABA MI 215 vs 9240 6 lata 4 miesiąc ago #7529

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Witaj Pavle.Gratuluję pasji.Mam prawie wszystkie Saby od serii 80xx do 9260.8100 dobry receiver.W Grundigach RTB warto takie modele:400 /600/1020/1-40 Quadro.Oraz 901.Pozostałe miłe ale z reguły małe moce bo na germanach.Typoe uszkodzenia Grundigów z tego okresu to didody Zenera przykręcane w metalowych obudowaćh,zasniedziałe styki obejmek bezpieczników i zakorodowane przelączniki zakresów.Często pada wylacznik sieciowy i trzeba się napocic jaki zastosować bo nie zdobędziesz..W Sabach serii 80xx uważaj bo niektóre modele mialy latwo zmywalne skale! Około lat 80-ych gdy wielkie firmy padały jak muchy często flaki były juz japońskie i tylko logo pozostało.Grundig kooperowal z Sanyo.Robił wtedy paskudztwa tandentne ale brzmiały doskonale.Świetna seria to amplitunery R 20/35/45 zawsze uszkodozzone i trudne w naprawie oraz seria tunerow i wzmacniaczy T1000/3000/5000 i V 1000/2000/5000 oraz receiverówopartych na tych modelach..Dosknonałe były plaskie SX oraz seroa Midi.
Saba około 1983 wypuściła serie ale juz japońskie mniejszych mocowo i gabarytowo klockow takze dobrze grających ale to juz nie Saba.Ciekawa jest kooperacja Saby z Klein+Hummel gdy ich wyroby sprzedawali jako Telewatt i Saba V 80/100 oraz tuner T 80/100 sa przykladowe.
Pozdrawiam Tomasz
PS Laslo ma rację.Mi też obsługa Sab z serii 92xx niezbyt odpowiada.Ale mam kombajn Noremende SC 8500 świetnie grający za to zorientowanie sie ktory hebelek wlączyć doprowadza do szewskiej pasji.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 4 miesiąc ago przez chrzan49.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.