Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO?

ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 9 miesiąc ago #663

  • TOMASZ
  • TOMASZ Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 26
  • Oklaski: 0
Zazwyczaj do tej pory tylko kupowałem na allegro, ale ostatnimi czasy przed wakacjami postanowiłem zrobić porządek i sprzedać kilka rzeczy na popularnym portalu. Co mnie najbardziej zaskoczyło to prowizja, jaka byłem zmuszony zapłacić za możliwość ogłoszenia i sprzedaży przedmiotów? Dziwi mnie to ze przy wystawianiu jesteśmy tylko informowania automatycznie o koszcie wystawienia aukcji (relatywnie niskim w porównaniu z prowizja. Co może wprowadzać w błąd) a nie ma żadnej informacji na temat jak duża będzie pobrana prowizja w przypadku sprzedaży przedmiotu? Taka informacja powinna się ukazywać przy próbie wystawienia aukcji tak, aby każdy wiedział przed ile będzie musiał zapłacić a nie dopiero po sprzedaży(chodzi oczywiście o aukcje typu „kup teraz”!!
Ponadto zacząłem się zastanawiać ile średnio może miesięcznie zarabiać allegro na wystawionych przedmiotach. Według informacji znalezionych w Internecie i informacjami, którymi chwali się allegro ma ok. ponad 2 miliony aukcji. Przedmioty SA wystawiane zazwyczaj na 10 bądź 14 dni(dopłata 20 gr.!) i jeśli uśrednimy ze koszt wystawienia 1 aukcji wynosi 1 zł miesięczny przychód portalu to 4 miliony złotych!!!! Jeśli do tego dodamy opłaty bezzwrotne jak opłata za wyróżnienie, podświetlenie, pogrubienie itp. sumując od tego prowizje pobierane od sprzedanych przedmiotów spokojnie można założyć, że jest to kolejne 3 do 4 milionów złotych!!!!!

A wiec łączny uśredniony zysk portalu wacha się średnio od 6 do 8 milionów polskich złotych!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 9 miesiąc ago #665

  • mareks
  • mareks Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 603
  • Oklaski: 7
to jest tak jakbym palna co miesiac totka i to dobra kumulacje :)

kwoty z kosmosu...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 9 miesiąc ago #666

  • TOMASZ
  • TOMASZ Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 26
  • Oklaski: 0
Właściciel allegro QXL Polnad w 2008 roku zanotował 470 mln zł przychodów. taka informacje znalazłem ostatnio w necie- jedna druga trzecia aukcja i sumuja sie w mln.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 9 miesiąc ago #668

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
ze jeszcze im nikt konkurencji nie zrobił ??? to sie dziwie
to przeciez prawdziwa żyła złota
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 9 miesiąc ago #698

  • hitachi
  • hitachi Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 16
  • Oklaski: 0
konkurencja jest ebay ,i z tego co zrozumiałem czytając komentarze na allegro,to jeżeli ktoś nas wy......, to allegro sie umywa ,a na ebayu przez system paypal czy cos takiego ,oni gwarantują zwrot kasy jeżeli coś pójdzie nie tak , tylko do rejestracji potrzebny fon stacjonarny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 9 miesiąc ago #699

  • mareks
  • mareks Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 603
  • Oklaski: 7
jak im ktos jeszcze zrobi konkurencje to moze zaczna sie przejmowac bardziej klientem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 8 miesiąc ago #701

  • TOMASZ
  • TOMASZ Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 26
  • Oklaski: 0
niech mi ktoś to szybko podliczy bo ja liczę ale coś mi dużo wychodzi
według tej strony na chwile obecna maja 11 182 291 aukcji

aukcjostat.pl/?

czyli zakładając Średniego koszt wystawienia jednej aukcji na 1 zł(pomijając słoną prowizje)

11 182 291 x 1zł =
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 8 miesiąc ago #722

  • kooh
  • kooh Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 39
  • Oklaski: 0
Nie wiem dlaczego liczycie ile zarabia Allegro... Mieli pomysł, zrealizowali go i zarabiają. A konkurencja to praktycznie się ich nie ima. Ebay rządzi... ale nie w Polsce. U nas ma ledwo 3% rynku. Allegro atakuje u naszych sąsiadów. Cieszcie się że nasza myśl przekracza granice
Ostatnio zmieniany: 13 lata 8 miesiąc ago przez kooh.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 8 miesiąc ago #723

  • mareks
  • mareks Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 603
  • Oklaski: 7
Zgadza się tylko dlaczego nie mają konkurencji, przecież zrobić taki portal to nie jest nic takiego strasznego...
nie jest to nic dobrego ze maja taki monopol na to bo ceny będą rosły - moim zdaniem już są za wysokie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:ILE MIESIECZNIE ZARABIA ALLEGRO? 13 lata 8 miesiąc ago #724

  • TOMASZ
  • TOMASZ Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 26
  • Oklaski: 0
Ceny już maja fatalne w porównaniu z ebay a o świstaku już nie wspominając bo jest totalnie darmowy. Druga sprawo to jest to że totalnie "leja" na swoich użytkowników wprowadzając zmiany nikomu nie potrzebne a przede wszystkim utrudniające użytkowanie portalu a wszystkie te działania maja jedynie na celu zwiększenie zysku. Prędzej czy później jeśli będą tak postępować ktoś sie weźmie do roboty i zrobi im porządną konkurencje. Teraz na przykład Wszystkimi na MAXA wciskają te płace z allegro które w sumie nie wiadomo do czego służy i niby jak to ma chronić kupującego?! Każdy wie że przelewy kosztują i sprawą oczywista jest że wcześniej czy później usługa ta będzie płatna tylko wcześniej musi zrobić się popularna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.