Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium)

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 8 lata 9 miesiąc ago #5891

  • Anton
  • Anton Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Dzień dobry
Czy ma ktoś doświadczenie z usuwaniem takich żółtych przebarwień? Nie wiem czy to sprawa powierzchniowa czy może siedzi już w strukturze. Niestety nie mam możliwości zweryfikowania tego bo to sprzedaż na daleką odległość
Dziękuję, będę bardzo wdzięczny za pomoc

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 8 lata 9 miesiąc ago #5892

  • Pumcat
  • Pumcat Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Posty: 189
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Panel widzę nawet w dobrym stanie.Najgorzej jest na gałkach ale spoko z gałeczek powinien zejść ten cały syf.Ja używam specyfiku o nazwie BRUDPUR VC 242 do kupienia w sklepach chemicznych ale nie w marketach.Moczysz miękką gąbkę ty specyfikiem i czyścisz gałeczki i od razy spłukujesz porządnie wodą,wycierasz do sucha ręcznikiem papierowym.Z panelem jest gorzej nie zawsze to się udaje a czasem może wyjść gorzej,od czego to zależy nie wiem,czasami mogą polecieć napisy więc tu trzeba bardzo ostrożnie do tego pochodzić.Jeśli cena jest okazyjna to śmiało możesz brać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 8 lata 9 miesiąc ago #5893

  • Anton
  • Anton Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Pumcat, dzięki za odpowiedz. Niestety brak zdecydowania przy zakupie za skutkował tym, że ktoś sprzątnął mi z przed nosa sprzęcik. Oczywiście Twoja rada jest bardzo cenna dla mnie a i pewno wielce użyteczna p przyszłości bo w końcu sprzęt vinatagowy ma swoje obciążenia.
Tak w ogóle to piękną masz kolekcję, zachwyca mnie. Gratuluję!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 8 lata 9 miesiąc ago #5894

  • Pumcat
  • Pumcat Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Posty: 189
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Dzięki wielkie :) ale to nie wszystko ,mam jeszcze sporo ciekawych sprzęcików do pokazania :)
Powiedz czego szukasz to może koledzy lub ja podrzucą ci jakiś link i coś trafisz.
Co do tematu to nie mam jeszcze 100% patentu na czyszczenie panela ale raz mi się udało wyczyścić dziwne plamy,użyłem trzech specyfików i efekt był nadzwyczajny, tylko jest jeden kłopot nie pamiętam jakich użyłem i w jakiej kolejności :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 8 lata 9 miesiąc ago #5895

  • szejku10
  • szejku10 Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 64
  • Oklaski: 0
Witam, Koledzy mogę wam polecić środek o mazwie stal błysk. Jest to mleczko do czyszczenia stali nierdzewnej i chromowanej. Powiem tak za jej pomocą czyściłem panele i efekt jest rewelacyjny, trzeba tylko uważać przy napisach ale wszelkie przebarwienia, osady , naloty itp schodzą pięknie. Nawet przyciski platstikowe ale pochromowane, które straciły blask zaczeły się świecić jak nowe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 8 lata 9 miesiąc ago #5896

  • Anton
  • Anton Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Pumcat- marzy mi się Yamaha CR- 800 lub 600 tak, że jak co, to chętnie z linka skorzystam ;) Ta seria jakoś do mnie bardziej przemawia niż z końcówką 20.
Myślę, że w niedalekiej przyszłości też coś fajnego pokażę, jak np Bang Olufsen CDX, którego ostatnio uruchomiłem, oraz Dual 601, gramofon, który zachwyca dźwiękiem, ale i wyglądem. Mam też Sugden'a a48 mk2, ale sporo mam jeszcze przy nim do zrobienia, szczególnie zewnętrznie mocno niedomaga.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 8 lata 7 miesiąc ago #5928

  • Pumcat
  • Pumcat Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Posty: 189
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Siemanko,tu masz YAMAHE CR-800 o której marzysz ;)
allegro.pl/amplituner-yamaha-cr-800-100-...nal-i5580640658.html



Sprzedana 350 zł .Warto było ją kupić.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 7 miesiąc ago przez Pumcat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 7 lata 10 miesiąc ago #6704

  • Monacor
  • Monacor Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
Ja używam izopropanolu. Jednak znacznie lepszy jest kontakt PR. Wprawdzie jest tłusty i służy zupełnie od czego innego. Jednak raz spróbowałem i powiem tyle: rewelacja. Po pierwsze jeszcze lepiej czyści od izoprop. stare palmy a do tego pozostawia specyficzny nalot smaru (w końcu jest do czyszczeni i smarowania potencjometrów) . Jak użyjemy go w odp. ilościach i na koniec (najważniejsze przetrzemy suchą szmatką polerując efekt rewelacja. Natomiast mocno zabrudzone pokrętła albo całe panele frontowe - pod wodę i albo pastą do srebra albo pastą do zębów. Może prymitywne ale skuteczne. Jeśli pokrętła są mocno matowe, albo ze specyficzną fakturą to nawet cifem można.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 7 lata 10 miesiąc ago #6710

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Od kiedy kolego Monacor jest tłusty?Z chemia na panelach bardzo ostroznie.Może zmywac napisy!Najbezpieczniej uzyc wody i plynu do naczyć .Z reguły nikotyna osadza sie najbardziej na gałkach.Cif jest srodkiem inwazyjnym i rysuje powierzchnie więc NIE UŻYWAMY!
Panele szczotkowane lepiej zostawić w spokoju i tylko dobrze umyć i wypłukac.Naprawa niefachowa rysek tylko pogorszy stan!
Można panel restaurowac ale koszt b.wysoki!
Pozdrawiam tomasz
PS panele były eloksalowane czyli barwione elektrolitycznie na kolor i na wiele rodzajów i odcieni.Potem nakladano napisy i zabezpieczano bezbarwnym .Miejscowa renowacja w zasadzie niemożliwa!
Pozdrawiam Tomasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Usuwanie plam z frontu amplitunera (aluminium) 7 lata 10 miesiąc ago #6711

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
chrzan49 napisał:
Od kiedy kolego Monacor isopropanol jest tłusty?Z chemią na panelach bardzo ostrożnie.Może zmywac napisy!Najbezpieczniej uzyc wody i plynu do naczyć .Z reguły nikotyna osadza sie najbardziej na gałkach.Cif jest srodkiem inwazyjnym i rysuje powierzchnie więc NIE UŻYWAMY!
Panele szczotkowane lepiej zostawić w spokoju i tylko dobrze umyć i wypłukac.Naprawa niefachowa rysek tylko pogorszy stan!
Można panel restaurowac ale koszt b.wysoki!
Pozdrawiam Tomasz
PS najgorsze do usunięcia sa osady oleju z frytownicy gdy sprzet stał w barze.Resztki polimeryzuja tworzac skorupe nbardzo trudno rozpuszczalna.Najlepsza metoda parownicą.
Wnetrze gdy zasyfione mozna zmyc woda z płynem ciepłą ale trzeba uważać aby nie zamoczyc transformatorów i co najmnie 2 dni suszyc na słońcu.Mozna wstawic do piekarnika w temperaturze nie wiekszej niz 50-60 stopni na kilka godzin.Sprzet jak nowy,;
PS panele były eloksalowane czyli barwione elektrolitycznie na kolor i na wiele rodzajów i odcieni.Potem nakladano napisy i zabezpieczano bezbarwnym .Miejscowa renowacja w zasadzie niemożliwa!
Pozdrawiam Tomasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.