Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: gramofon

gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #924

  • intoksykator
  • intoksykator Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 12
  • Oklaski: 0
Proszę o pomoc w wyborze gramofonu. Będzie to pierwszy gramofon i budżet nie przekracza 200 zł. Wiem że to mało ale na początek musi wystarczyć. Proszę o ocenę tego z allegro
allegro.pl/item1330083867.html
allegro.pl/item1338751181.html
allegro.pl/gramofon-unitra-fonica-gs-431...kla-i1324244939.html
allegro.pl/gramofon-bernard-434-unitra-i1333105659.html
allegro.pl/gramofon-technics-sl-b31-i1330009779.html
Proszę też o Wasze typy
Z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniany: 13 lata 4 miesiąc ago przez intoksykator.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #925

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
szczerze to oscylowałbym w przedziale G8010 i ADAMa, jak dla mnie zdecydowanie ADAM - mam obydwa i powiem ze faktycznie ADAM to jeden o ile nie najładniejszy jaki w Polsce zrobiono gramofon, choć talerz lekki ramie przecietne - technicznie przecietny, ale myślę ze na poczatek spokojnie wystarczy, do tego watpie zeby udało sie go kupic za 200 zł - bo to dobra cena.

jestem zdecydowanie za ADAMem
a poza tym jak bedziesz chciał kiedys sprzedać to na pewno na nim nie stracisz i bez problemu znajdziesz nabywce

zapytaj jeszcze o wkładke czy jest w dobrym stanie bo nic nie pisze
vintage audio
Ostatnio zmieniany: 13 lata 4 miesiąc ago przez piootr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #926

  • intoksykator
  • intoksykator Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 12
  • Oklaski: 0
Wiem, że będzie ciężko w tej cenie ale może się uda. O wkładkę zapytam sprzedawcę. Jaka wkładka była by dobra i nie za droga do tego gramofonu. Nie napisałeś nic o tym gramofonie bernard z linku allegro. Jeszcze jedno jaki niedrogi wzmacniacz do tego byłby potrzebny. Może znacie kogoś kto chce sprzedać taki sprzęt.
A to: www.swistak.pl/a7929401,Gramofon-Technic...0-Made-In-Japan.html
Ostatnio zmieniany: 13 lata 4 miesiąc ago przez intoksykator.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #927

  • Dziku
  • Dziku Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 67
  • Oklaski: 0
Przed zakupem gramofonu przez internet osobiście doradzam najpierw zorientować się czy wkładka / igła do tego modelu jest dostępna w sprzedaży i w jakiej cenie...

Niestety wielu jest takich, którzy piszą na aukcji, że wszystko jest tip top, a potem, gdy przychodzi paczka czeka nas niespodzianka igła zużyta do granic możliwości, albo złamana.

Już raz tak miałem, oczywiście sprzedający "obwinił" pocztę, że niby uszkodziła gramofon w transporcie, wkładkę musiałem wymienić na własny koszt ( cena 1,5 gramofonu )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #928

  • intoksykator
  • intoksykator Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 12
  • Oklaski: 0
Dzięki za sugestię.
Mam prośbę czy mogli byście zaproponować jakiś gramofon oczywiście używany konkretną aukcję np. allegro.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #929

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Fonomaster'em
Fonomaster WG 610f
lub
Fonomaster 76
tylko te które podałem nie sa do konca sprawne, ale pojawiaja sie co chwile i mozna trafic w idealnym stanie i masz problem z głowy bo masz przy tym wzmacniacz.

polecam jeszcze kombajn AIWA Music center AF-5080
ma swietny amplituner, wiem bo mam bez gramofon, choc przyznam ze gramofonu nie słyszałem to domyslam że skoro amplitunery AIWA robiła w tamtych czasach na wysokim poziomie to i gramofon nie bedzie odstawał...
popytałbytm o wkładkę, magnetofon podobno niesprawny i do tego jaki masz ładny design.
Z reka na sercu powiem ze sprzet jest wykonany bardzo solidnie i brzmi na prawde świetnie z wystarczającą moca.

Jezeli chodzi o cos co napedzi sam gramofon - polecam wysoki model (drugi od góry) zaraz po 881 Sansui 771 - no ale kasa wieksza - choc wart swojej ceny - mozna trafic za 250 zł
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #930

  • intoksykator
  • intoksykator Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 12
  • Oklaski: 0
Dzięki to już trzy kroki na przód. Powiedzcie jeszcze ile może kosztować przyzwoita wkładka z igłą do fonomastera i aiwy i czy są to typowe produkty z których kupnem nie ma problemu. Jeszcze jedna sprawa to czy adam ,bernard i daniel są porównywalne z fonomasterem czy aiwa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #931

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
wydaje mi sie ze do Fonomastera nie powinno byc problemów, AIWA nie mam pojecia - trzeba dzwonic do sprzedawców i pytac co tam jest zamontowane moze bedzie wiedział.
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #942

  • intoksykator
  • intoksykator Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 12
  • Oklaski: 0
A co myślicie o tym gramofonie?
allegro.pl/klasyczny-dual-1236-i1340166316.html albo
allegro.pl/gramofondual-cs-415-1-przedwz...gla-i1332593877.html czy allegro.pl/gramofon-dual-cs-627q-igla-wk...fon-i1332594113.html i jeszcze allegro.pl/dual-1254-ciezki-i-duzy-wysok...nio-i1343684382.html
Jest jeszcze Bernard oto opis:
Gramofon sprzedaję bez wkładki - bo sama wkładka i igła jest droższa niż on sam. Chyba że chcesz żebym zostawił nową wkładkę z igłą AT95.. Obroty ma stabilne ale trzeba zrobić z nimi porządek w tym sensie że jak napisałem w opisie na 45 przy dolnym progu regulacji są zbyt szybkie i na odwrót przy 33 przy górnym delikatnie za wolne - to wymaga jakichś działań. Ogólnie jest w ładnym stanie. Ma drewniany chasis. Zwróć uwagę że tył pokrywy podklejałem. Nie widać tego bo tył jest jednolicie czarny no i jest z tyłu - ale ingerencja była.Kupiony jakieś 14 lat temu w komisie
Jeśli bez wkładki to 55 zł.
Za nową wkładkę z igłą doliczam równowartość mojej za nią zapłaty - czyli w granicach 80.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 4 miesiąc ago przez intoksykator.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:gramofon 13 lata 4 miesiąc ago #945

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Kolego Podtruwaczu.
Nasz Guru i przyjaciel Piootr prosił abym odpowiedział co niniejszym czynię.
To co oferuje Allegro to loteria gdzie niewielu wygranych.Z reguły sprzęt odstał swoje i był obsługiwany przez niesprawne i niefachowe łapki.Gramofon to precyzyjny sprzęt i wymaga właściwego ustawienia oraz serwisu.
Oferowane egzemplarze wygladaja na złomowe od handlarzy starzyzną i opis maja nader "oszczędny".Może i lepiej bo bywaja bardzo"barokowe"
Na odległośc nie można doradzić bo nie mamy szklanej kuli.Jednak z linków to jedyny wart zainteresowania Dual 1236.
Jeżeli szukasz dalej to daj głos na priv.mam obecnie na sprzedaz kilka gramofonów po przeglądzie z NOWYMI paskami I igłami.Sprawdzone ,bardzo dobrze grajace i trzymajace obroty.
Najlepszy gramofon to prosty gramofon dobrego producenta.Wszelkie automatyczne cuda pogarszaja dźwięk i sa żródłem kłopotów.Moim zdaniem żaden z tych oferowanych nie zagra dobrzei wymaga kosztownego serwisu a na poczatek wymiany igły i paska a to już około 120-150 zł do ceny.

Jak jesteś zainteresowany to prosze na priv: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel 781 404 111.
Pozdrawiam Tomasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.