Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 lata 8 miesiąc ago #7349

  • kret8551
  • kret8551 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
Witam Serdecznie, jako że forum ostatnimi laty ucichło - postanowiłem założyć w/w temat ponieważ stoję już na rozdrożu i odnośnie kolumn potrzebuję pomocy.
Moje typy:
JBL 240TI
JBL L100
SONY SS-G5
PIONEER HPM 110
PIONEER CS-995
DALI GRAND DIVA
KENWOOD LS770 MK ?
Wiem, że rozrzut cenowy jest spory ale jak wiadomo nie jest to główny wyznacznik zwłaszcza w dzisiejszym pokręconym świecie gdzie sprzęt nierzadko kosztuje więcej jak nowy :).
Obecnie używam HPM 700 i szczerze mówiąc nie narzekam ale już dawno powinienem pójść trochę wyżej :)
Zbieram, zbieram i zbieram :)>
Ostatnio zmieniany: 6 lata 8 miesiąc ago przez kret8551.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 lata 8 miesiąc ago #7350

  • chrzan49
  • chrzan49 Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 654
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 10
Witam.Od lat piszę że cena kolumn nie stanowi o jakości.W zasadzie to tylko empiria.Odbiór dźwieku jest subiektywny a zalezy także od"
a.osobistych freferencji
b.rodzaju muzyki
c.warunków akustycznych pomieszczenia.
Osobiście wolę kolumny z lat 70 do 1984 roku około a nowszych 'wypasów" unikam.
Nie polecam kolumn skomplikowanych wielodroznych bo w przypadku spalenia głosnika duuuże i kosztowne kłopoty..
Nawet katalogowo najlepsze konstrukcje potrafią zagrać marnawo jak sie nie spasują ze wzmacniaczem i akustyką ..
Tylko empiria niestety.
Wzmacniacz świetny ale czuły na odpowiedni dobór kolumn.
Pozdrawiam Tomasz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 lata 8 miesiąc ago #7351

  • kret8551
  • kret8551 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
Właśnie dlatego szukam tzw. pewniaka. Wiem, że swoją uwagę mogę skupić na SS-G5 i ns1000 ale tej drugiej raczej wolę unikać. Nie jestem fanem brzmienia yamahy jest dla mnie za sterylne. Szukam połączenia dobrych niskich tonów takich jak w hpm gdzie bass jest wyczuwalny i rozróżnialny oraz jednocześnie większej przestrzeni która jak mam nadzieję zbuduję szerszą scenę oraz odda większą dynamikę. Co do pomieszczenia jak w większości nie jest to studio tylko zwykły pokój dzienny w kształcie prostokąta, kolumny na krótszej ścianie.
Odnośnie preferencji muzycznych, słucham wszystkiego - najmniej rock'a, przeważa muzyka elektroniczna i wokalna.
Odnośnie F7B nie uważam, że jest wybredny raczej ma na tyle dobre parametry aby obnażyć słabe kolumny :)
Odnośnie G5 wiem, że mogę czekać sto lat albo i dwa miesiące dlatego może są kolumny które mi umknęły. Na alle są JBL L100 ale cena też jest "odpowiednia" sprzedawca nie chce zejść więc chyba sobie odpuszczę.
Zbieram, zbieram i zbieram :)>
Ostatnio zmieniany: 6 lata 8 miesiąc ago przez kret8551.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 lata 8 miesiąc ago #7352

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Kurcze, gdzie dorwałeś tego wzmaka?
G5 będą pewniakiem tak samo jak NS1000 oraz HPM-1XX - ale szukać można długo. G5 w dobrym stanie ostatnio widziałem chyba w lutym, nie pamiętam za ile poszły (chyba ~2k)
Mi osobiście bardzo odpowiada, jeśli chodzi o kolumny, angielska szkoła - KEF i Goodmans.
Przykładowo:
allegro.pl/kef-cantata-angielskie-hi-end...5168031.html#thumb/5
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 lata 8 miesiąc ago #7353

  • kret8551
  • kret8551 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
Tak naprawdę, sam wzmacniacz dorwać nie było trudno. W 2011 trafiłem na popularnym portalu aukcyjnym. Problemem było wyserwisowanie tego potwora. W sensie jest cała masa niepoprawnych informacji w które ludzie ślepo wierzą jak na przykład jeżdżący prąd końcówek i jej śmierć. Problemem jest seria tej diody która powoduje brak stabilności termicznej przez co mamy lawinowy wzrost temperatury, następnie stopień na tranzystorach bipolarnych który ma chronić bramki SIT-ów też do wymiany bo tranzystory z oryginałem pracują na granicy możliwości, następnie uzwojenia końcówek mocy oraz zasilanie obwodu sterującego/odwracającego , również oczywiście elektrolity bo niektóre potrafią mieć sporą upływność. Po tych wszystkich zabiegach mamy dopiero sprawny egzemplarz, odsiew informacji zajął mi kilka lat :)
Teraz nic nie jeździ, nic nie skacze a końcówka może mieć i 80st i nic jej nie jest :)>
Zbieram, zbieram i zbieram :)>
Ostatnio zmieniany: 6 lata 8 miesiąc ago przez kret8551.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 lata 7 miesiąc ago #7356

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
Celowalbym w hpmy albo goodmans k2 lub jbl 100 .. nie wiem jak z tym wzmacniaczem ale tandbergi system 17 chetnie bym potestowal. Mozesz podpytac jednego uzytkownika w bazie klasykow zamiescil film i zdjecia podobno koluma super.
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 6 lata 7 miesiąc ago #7366

  • Patrick
  • Patrick Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 182
  • Oklaski: 6
SSG-5 to idealne kolumny do tego wzmacniacza to moja subiektywna ocena ale z doświadczenia wiem że G7 są za duże a G3 za małe :)
Długi czas taki wzmacniacz grał mi do snu w sypialni.
Taj jak zauważył Kolega Goodmans to poza systemowym rozwiązaniem Sony dobry kierunek.
Yamaha NS-1000 odradzam podobnie jak G7 ze względu na to że to nie partner do napędzenia tej wielkości i klasy kolumn (na marginesie nie wiem w jakim stanie słuchałeś NS-1000 ale to że są sterylne to ostatnie co można o nich powiedzieć ;) )
JBL 240 Ti... może być ciekawie bo to odpowiednik G5 , niezłą skuteczność i bezpieczne 8 Ohm impedancji , natomiast L-100 tutaj sprawa jest prosta => nie dasz rady tym wzmacniaczem B) to kolumny do TA-N 900.
Pozdrawiam Patrick.
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kolumny głośnikowe do 3,5-4k do Sony TA-F7 5 lata 10 miesiąc ago #7970

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Po piersze zmień wzmacniacz. Po drugie masz racje że trzeba iść wyżej ale to co wymieniłes najwyżej uwsteczni odsłuch. Miałem możliwość odsłuchu prawie wszystkiego z wymienionych -szkoda kasy bo nie wielkość przetworników czy skrzynek wpływa na całość. Mówiąc wprost to na kolan nikogo nie zwali. Odpuść japonskie wzmaki kup sobie coś z usa. Do 5 tysięcy szukałbym tylko dynaudio lub audio physic- wtedy zapukasz do drzwi hi -endu i będziesz oczarowany
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.