Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 4 дн. ago #5796

  • marosmaro
  • marosmaro аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 35
  • Репутация: 0
Witam wszystkich. Obecnie posiadam wzmacniacz Unitry pw 8040 który jak dla mnie super chodzi. Jakiś czas temu chciałem kupić ws 503 pojechałem na odsłuch okazało się że gość miał około 80-siąt innych wzmacniaczy. Odpalił mi Cyberneta CA 110 ale nie chciał go sprzedać. Zacząłem go szukać i znalazłem jeszcze inne trzy tonowce nawet byłem posłuchać ale niestety nie grały dobrze (może były nie oryginalne). Właśnie na tym forum wyczytałem o ITT 8041. I teraz prośba gdzie szukać takich wzmacniaczy Cybernet CA 110 lub 60, ITT 8041 lub 8045. Jeśli ktoś by miał jakąś informację bardzo proszę o jakiś namiar.
Последнее редактирование: 9 года 4 дн. ago от marosmaro.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 4 дн. ago #5797

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Witaj!
Poszukujesz wzmacniacza z możliwością kontroli średnich tonów?
To, że wzmacniacz zagrał u kogoś dobrze nie znaczy, że tak samo będzie u Ciebie. Żeby grało cały system musi zostać "dopasowany", a trzy kluczowe podmioty to wzmacniacz, kolumny i pomieszczenie. Tego zgrania mogło zabraknąć u innych, u których słuchałeś takiego samego wzmacniacza.
Moim zdaniem wcale nie potrzebujesz regulacji średnich tonów, to nie jest tak, że to dodatkowe pokrętło świadczy o lepszej o jakości urządzenia. Przy dobrze zgranym systemie tak naprawdę w ogóle się tych regulacji nie używa.
Wzmacniaczy szukaj wszędzie: allegro, olx, lokalne giełdy staroci itp... wszędzie można coś ciekawego znaleźć.
ITT to bardzo dobre wzmacniacze - na pewno się nie zawiedziesz.

pozdrawiam!
Администратор запретил публиковать записи гостям.

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 4 дн. ago #5798

  • marosmaro
  • marosmaro аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 35
  • Репутация: 0
Witaj "Laslo". Może źle to opisałem. Jak jechałem na sprawdzenie sprzętu zawsze miałem swojego małego wzmacniaczyka bo po testach na nieznanych mi kolumnach nie mogłem stwierdzić czy tamte idą dobrze. Ten Cybernet miał jak dla mnie super brzmienie więc dla tego na niego stawiam a i wygląd mi bardzo pasuje. Kolega nie dawno kupił Telefunkena RA-200 miałem go w domu gra fajnie ale jak dla mnie troszkę ma mało wysokich tonów. Za to ITT wygląda na taki który może lepiej zagrać biorąc pod uwagę ilość filtrów. Jeszcze jedna istotna sprawa mam ograniczenia finansowe mogę na ten cel przeznaczyć jakieś 500zł. Jest obecnie na allegro jeden ITT 8041 ale gość tam pisze o jakimś dziwnym serwisie (PRZESZEDŁ PRZEGLĄD W POSTACI CZYSZCZENIA POTENCJOMETRÓW WYMIANY ŻARÓWEK ITP. ) allegro.pl/super-wzmacniacz-itt-8041-hig...-zl-i5184178390.html Trochę się obawiam kupowania na odległość zwłaszcza po takim opisie. Jeśli mogę prosić o oglądnięcie aukcji i napisanie czy warto go licytować to bym był bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Marek z Wieliczki
Администратор запретил публиковать записи гостям.

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 3 дн. ago #5800

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Odpowiem tak: ja bym się nie bał tych "poprawek", o których pisze sprzedający. Decyzja należy do Ciebie :)
PS. nie widzę związku między liczbą filtrów a jakością wzmacniacza - to nie jest żaden wyznacznik
Администратор запретил публиковать записи гостям.

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 1 день ago #5806

  • marosmaro
  • marosmaro аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 35
  • Репутация: 0
Wzmacniacz ITT 8041 z allegro został sprzedany ale nie ja jestem szczęśliwym posiadaczem sprzętu. Zostałem przelicytowany o 2zł. 50groszy totalna porażka. I teraz znowu nie wiem na co postawić. Może napiszę co ja chcę od wzmacniacza którego szukam. Lubię dużo wysokich i niskich tonów to ma właśnie mój mały wzmacniacz unitry pw 8040. Chciałbym żeby ktoś podpowiedział co szukać. Bardzo mi się podobają stare sprzęty i chciałbym mięć coś znacznie lepszego od tego co posiadam. Nie musi być koniecznie z potencjometrem średnich tonów jak pisałem na początku. Bardzo proszę o pomoc w wybraniu wzmacniacz dodam że mam altusy 300.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 1 день ago #5807

  • Pumcat
  • Pumcat аватар
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Сообщений: 189
  • Спасибо получено: 3
  • Репутация: 0
Z tego co widziałem na allegro to straszna lipa na tą chwilę.Może zwróć uwagę na te wzmacniacze.
allegro.pl/toshiba-sb-420-piekny-wzmacni...syk-i5207649952.html


allegro.pl/pioneer-sa-7500-wzmacniacz-st...syk-i5211841276.html


allegro.pl/bwzmacniacz-philips-594-klasa...nie-i5193440499.html




Czy te wzmacniacze spełnią twoje oczekiwania ,nie umiem odpowiedzieć na to pytanie,za szybko zmieniasz zdanie,zatrzymaj się chwilę i przemyśl co tak naprawdę chcesz kupić(wygląd zewnętrzny,moc,jakie urządzenia chcesz podłączyć-gramofon itp.). Widzę że jesteś trochę napalony i przez to możesz popełnić te same błędy co my więc dobrze że tu trafiłeś ,na pewno koledzy jeszcze coś podpowiedzą.Przeczytaj uważnie to co napisał Laslo to są bardzo fajne przemyślane odpowiedzi na twoje pytania.
Последнее редактирование: 9 года 1 день ago от Pumcat.
Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: Laslo

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 1 день ago #5808

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Marosmaro - fajnie, że się przyznałeś jakie masz kolumny - to dużo wyjaśnia, bo już wiem co lubisz :) Twoja Unitra jest stanowczo za słaba do tych kolumn i pewnie się poci strasznie. Kiedyś miałem taki sam wzmacniacz i grał z Unitra ZG40C - po dłuższym, głośnym graniu końcówki powiedziały PAPA.
Propozycje kolegi Pumcata są bardzo ciekawe (szczególnie Toshiba :))...jeszcze nie napisałeś jaki masz budżet?
Nie dawno wystawiłem na alle NIKKO TRM-750 - jest w mojej kolekcji. Zwycięzca aukcji się jednak nie odzywa i będę musiał go wystawić ponownie, a już leży spakowany, gotowy do wysyłki.
Co prawda uważam, że do Altusów będzie za dużo wysokich i niskich (bo IMHO gra trochę loudnessem) ale jakbyś chciał spróbować to możemy się dogadać. Od Unitry jest ze 4X mocniejszy no i w bezpośrednim porównaniu może być tylko lepiej :)
Администратор запретил публиковать записи гостям.

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 23 ч. ago #5810

  • marosmaro
  • marosmaro аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 35
  • Репутация: 0
"Witaj Pumcat" wzmacniacz unitra pw 8040, gramofon unitra Hi-Fi Stereo G 8010, magnetofon Technics RS-B 565, kompakt Technics SL-PG 590, kolumny Altus 300 oto mój cały sprzęt. Chciałbym dodać że jestem pierwszym właścicielem oprócz kolumn kupiłem je nie dawno od gościa który miał fioła na ich punkcie i są bez jednej ryski dotąd miałem altusy 110 kupiłem w 1991 roku i nie dawno poszły do innego właściciela (strasznie mi było szkoda bo też je szanowałem). Magnetofonu nie słucham wcale jest bo jest, gramofon wczoraj kupiłem wkładkę AT 95 E dzisiaj założona wcześniej była unitra MF 104 ale różnica jest jak dla mnie okropna jakby się odmulił. Bardzo mi się podoba dźwięk z gramofonu. Masz rację jestem napalony jak zobaczyłem WASZE zdjęcia w galerii to trudno się nie napalać ale nie chcę wiedzieć ile niektóre mogą kosztować to za wysoka półka jak dla mnie. Co do wyglądu to jeśli coś kupię musi mi się podobać ale jednocześnie chciałbym żeby dobrze grało (jak na mój gust). Podoba mi się np. Universum 2500 jest masywny i ma dużo hebli, Saba VS 2160 potężny wygląd i piękne wskaźniki, ITT 8045 śliczna grzeczna linia. Mam więcej typów ale jak to zrobić żeby je wszystkie posłuchać i wybrać właśnie ten jeden. Na to forum trafiłem właśnie przez ITT był jeden wpis na który mnie skierowało i tak się zaczęło. :) :) :) Może jeszcze powiem że najbardziej lubię słuchać muzyki Italo Disco bo na tym się wychowałem ale polski rok też jest fajny muzyka instrumentalna (Jarre, Marek Biliński, Edward Simoni itp.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 22 ч. ago #5811

  • marosmaro
  • marosmaro аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 35
  • Репутация: 0
"Laslo" Od 1984 roku mam wzmacniacz grał na jakichś 60-ach w 1991 udało mi się zdobyć Altusy 110 przez tyle lat dawałem nim radę ale przy 300 daję potencjometr na jakieś trzy bas sopran do końca i wszystko się trzęsie to mi się podoba. Tylko ten wygląd jakiś ubogi czegoś mi brakuje dla tego szukam jakiegoś dynamicznego wielkoluda z potężnym basem i sopranem lubię jak się wszystko trzęsie i cyka aż miło. Toshiba jest najładniejsza również moim zdaniem ale ja jednak będę dążył do posłuchania tego co kupuję. Będzie to trudne bo nie wszędzie można podjechać żeby to sprawdzić. Ale tak jak napisał kolega "Pumcat" trzeba być ostrożnym żeby nie popełnić błędu bo potem może być trudno odsprzedać bez straty. Chciałbym kupić coś do 500zł ale jakby mi się spodobał jakiś sprzęt wyjątkowo to jestem w stanie dorzucić coś jeszcze. NIKKO TRM 750 fajna propozycja oglądnąłem i nawet mi podchodzi ale jak go mogę posłuchać tu jest problem bo do Warszawy jest trochę daleko. :(
Администратор запретил публиковать записи гостям.

poszukuję wzmacniacza z średnimi tonami 9 года 1 ч. ago #5818

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Zawsze najlepiej jest posłuchać przed kupnem, ale niestety bardzo rzadko jest taka możliwość. Dlatego ja kupuję często w ciemno - wystarczy się pilnować żeby nie przepłacić i wtedy praktycznie odsprzedaje je dalej bez straty. Nic nie zastąpi Ci odsłuchów kilku różnych wzmacniaczy u siebie w domu ;)
Администратор запретил публиковать записи гостям.
  • Страница:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа