Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: CD player

CD player 8 года 6 мес. ago #6026

  • Charakterny
  • Charakterny аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 102
  • Репутация: 0
Cześć,
Dokupiłbym do swojego zestawu Harman Kardon 990 vxi + Magnat Ribbon 6 nie drogiego cd playera. Nie wiem ile kosztuję coś fajnego ale chyba nie chciałbym przekroczyć 300 zł.
Fajnie jakby odtwarzał nagrywane płyty ;)
Polecicie coś ?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

CD player 8 года 6 мес. ago #6030

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
ja bym poleciał Onkyo DX-6550, akurat jest kilka na all i myślę że spokojnie cena do zbicia na 350 zł
to na prawdę bardzo fajnie brzmiące CD, jedyny mankament to laser - jak padnie to praktycznie nie do kupienia, dlatego warto zrobić dobry wywiad przed zakupem,
z tej linii polecam jeszcze 6540 albo 6570 ale ten drugi jest już znacznie droższy
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: Charakterny

CD player 8 года 6 мес. ago #6032

  • Charakterny
  • Charakterny аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 102
  • Репутация: 0
Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście jest tego trochę na allegro. Dam znać jak dokonam zakupu.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

CD player 8 года 6 мес. ago #6034

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
fajnie graja także soniaki serii ES
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

CD player 8 года 5 мес. ago #6048

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
akurat obecnie poluję na Onkyo DX-6570/50 bo zakupiłem wzmacniacz A8670 chcąc wybadać jak grają topowe integry z przełomu lat 80/90 ;)
Последнее редактирование: 8 года 5 мес. ago от Laslo.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

CD player 8 года 5 мес. ago #6049

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Jeśli chodzi o CDki godne polecenia to z kolei mogę właściwie w ślepo polecić DENONy z czterocyfrowym oznaczeniem modelu. Praktycznie wszystkie na tanich laserach Sonego i doskonale grają na bardzo popularnych przetwornikach od PCM53 do PCM63.
Kiedyś miałem Technicsa SL-P3 na PCM53, zamiast tranzystorów mutujących były tam przekaźniki, piękna maszyna, świetnie grała ale krótko... padł laser i oddałem komuś na części. Tak więc warto mieć świadomość tego w co się ładujemy kupując CDka z niedostępnym albo cholernie drogim laserem.
Последнее редактирование: 8 года 5 мес. ago от Laslo.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

CD player 8 года 5 мес. ago #6050

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Laslo , co do Integry to tez buduję swój zestaw, ale to może w nowym temacie - z tym laserem to faktycznie - ale ja jakoś trafiłem chyba całkie mnieźle bo model 6540 i 6570 grają świetnie a ich cena jest dlatego taka niska ze wzgledu na to że jak laser padnie to kaplica - chociaż ostatnio rozmawiałem z człowiekiem- że jeżeli laser nie był grzebany to praktycznie w 99% przypadków jest w stanie przywrócić go do życia :) - chcę mu wysłać na próbę jede model 6550 bo kupiłem z padniętym laserem ale oczywiście świadomie - zobaczymy co zrobi - dam znać. a teraz otwieram nowy tema o Integrze sobie pogadamy.
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

CD player 8 года 2 мес. ago #6457

  • Charakterny
  • Charakterny аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 102
  • Репутация: 0
Wtedy odpuściłem ale teraz wraca temat CD'ka. Poczytałem i trochę się obawiam Onkyo ze względu na laser a raczej jego braku dostępności jak coś padnie. Jakieś pomysły na cd player do 200 zł zastanawiam się nad tym olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-yamaha-cdx-3...4bK7.html#f920ee06e4 albo allegro.pl/sony-cdp-791-cdp-x111es-z-pilotem-i5909197646.html lub allegro.pl/cd-marantz-cd-53-i5913341374.html albo Sony z serii ES, o której tu wspomniano allegro.pl/sony-odtwarzacz-cd-cdp-x222es-i5908976393.html ten jest też spoko z pilotem allegro.pl/sony-cdp-791-cdp-x111es-z-pilotem-i5909197646.html albo Technics allegro.pl/odtwarzacz-cd-technics-sl-pg5...gon-i5922711273.html
Последнее редактирование: 8 года 2 мес. ago от Charakterny.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

CD player 8 года 2 мес. ago #6460

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Przy okazji wątku CD niskobudżetowych (cena około 400 zł), ostatnio postanowiłem porównać dwa modele Onkyo DX-6550 integra oraz Denon DCD-1500





Obydwa CD podłączone były do kolumn Dynaudio P-31 oraz amplitunera marantz 2252B i Haraman KArdona HK 505
wykonanie oceniam bardzo dobrze - nie ma się do czego przyczepić, wiem że to taki "chłyt martetingowy" ale obydwa mają pozłacane wyjścia na tyle :),
jeżeli chodzi o design to chyba Denon zrobił nieco lepsze wrażenie - jak dla mnie - taki cukiereczkowaty jak marantz - nawet fajnie spasował :) -błękitne podświetlenie w marantzu jak i Denonie.
Co do brzmienia - obydwa graja na bardzo podobnym poziomie, denon grał nieco bardziej szczegółowo ale onkyo chyba bardziej ciepło i analogowo, ale rożnice bardzo nieznaczne. Wydaje mi się że denon lepiej jeszcze zabrzmiałby ze wzmacniaczem, który lepiej przenosi niskie tony, ten model marantza brzmi bardzo przyzwoicie - jest ot juz jeden z topowych modeli serii 22xx, onkyo chyba bardziej mi sie spodobało w tym zestawieniu. Postanowiłem zmienić wzmacniacz na Harman Kardo HK 505 i sytuacja nieco się zmieniła jak przypuszczałem na korzyść Denona(wzmacniacz Harmana gra bardziej basowo jak amplituner marantza) tutaj chyba denon zabrzmiał wystarczająco ciepło. Bas w denonie brzmiał bardziej kontrolowany i wszystko było lekko bardziej przejrzyste jak w Onkyo w którym to lekko chyba stereo lepiej zabrzmiało.
Jakbym miał wybrać to byłoby mi bardzo ciężko i w zasadzie w zależności czego słuchałem to moje zdanie ulegało zmianie z utworu na utwór.
Ostatecznie brzmieniowo chyba lekko skłaniałem sie w kierunku Onkyo. Jeżeli brac pod uwagę wygląd to nieco bardziej szala przechylała się na korzyść Denona.
Ostateczna ocena - najlepiej kupić obydwa ;)
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

CD player 8 года 2 мес. ago #6462

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Dzięki Piotrze za to porównanie. Mam DCD 1500 i rozglądam się właśnie za CD Onkyo do mojego zestawu Integra. Po Twoim wpisie jednak 6550 sobie odpuszczę i postaram się upolować 6570 :evil:
Niskobudżetowe to te CDki są teraz ;) , pamiętajmy, że są to jednak wysokie modele w odniesieniu do czasów ich premiery.
Denon'a używam obecnie na co dzień. Zgodzę się, że gra dobrze, szczególnie właśnie niskie tony zasługują na pochwałę. Jeśli Onkyo DX 6550 gra na podobnym poziomie to dla mnie właśnie Denon jest zwycięzcą porównania, a to dlatego, że:
- na rynku wtórnym jest ok 2x tańszy
- laser KSS123 - był montowany w wielu, często też niskich modelach np. Sony i można się pokusić o kupno dawcy i przekładkę.
Администратор запретил публиковать записи гостям.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа