Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju?

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 года 11 мес. ago #8785

  • Ratan
  • Ratan аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 4
  • Репутация: 0
Witam serdecznie wszystkich to czytających.
Na tym forum jestem nowy, ale poglądy na temat wiekowego, dobrego sprzętu mamy wspólne. Od jakiegoś czasu rośnie we mnie chęć powrotu do sprzętu z przed lat, zwłaszcza że pamiętam, że grał on dużo lepiej niż ten, który mam obecnie.Chciałbym skompletować całą wieże z dobrymi kolumnami, ale tak żeby nie "przestrzelić".
Pamiętam, dawno temu, kolega zaprosił mnie, żeby zademonstrować sprzęt , który właśnie skończył kompletować. Zasiadłem między dwoma kolumnami mojej wysokości i pierwsze uderzenie dźwięku wypchnęło okno z futrynki. Pokój miał kilka m2, a sprzęt był chyba estradowy (najgłośniejszy w okolicy!). No więc, nie o to mi chodzi.
Z jednej strony, nie jestem audiofilem i nie umiem usłyszeć kabli (może kiedyś?), ale z drugiej strony, muzyka jest dla mnie bardzo ważna.
Teraz, kiedy znalazłem to forum, pomyślałem, że zapytam Was, Szanowne Grono o radę (a może uda się trochę dłużej o tym pogadać), jak dobrać sprzęt do niewielkiego pokoju (kilkanaście m2), tak żeby muzyka sprawiała przyjemność, zwłaszcza, kiedy zaczyna być podmiotem a nie tłem. Nie wiem, czy w ogóle jest coś takiego możliwe bez słuchawek? Z drugiej strony, mój samochód jest troszkę mniejszy niż pokój, a muzyka brzmi tam całkiem fajnie. Powiedzcie co o tym myślicie?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 года 11 мес. ago #8786

  • Ratan
  • Ratan аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 4
  • Репутация: 0
Może Yamaha R300 i kolumny PIONEER CS-767. Co o tym myślicie?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 года 11 мес. ago #8789

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Polecam Ci kolumny Grundiga professional 850 lub 650 .. bardzo fajne brzmienie i można jeszcze kupić do tys zł... Pytanie zasadnicze to ile chcesz nab to wydać pieniążków?
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 года 11 мес. ago #8790

  • Ratan
  • Ratan аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 4
  • Репутация: 0
Dzięki. Zaraz poczytam o tych kolumnach. Wczoraj kupiłem Yamahę RX-V730RD. Jeszcze nie doszła. Teraz będzie trzeba do niej dokupić resztę. Na razie myślę o małych (gabarytowo) ale przyzwoitych jakościowo głośniczkach kina domowego. Do tej Yamachy można podłączyć kino lub stereo. Jak pisałem sprzęt będzie stał w niedużym pokoju, więc dobre ustawienie przyzwoitych kolumn odpada, z braku miejsca. Dobre kino to już bardziej do zrobienia. Co o tym myślicie?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 года 11 мес. ago #8791

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Nie znam tej yamachy, ale warto się kierować jedna zasada... Albo kupujemy sprzęt do oglądania filmów z dolby itp bajerami subufery itd... albo do słuchania muzyki :) ot moja drobna rada.
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 года 11 мес. ago #8794

  • Ratan
  • Ratan аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 4
  • Репутация: 0
Piootr, oczywiście masz rację. Albo jedno, albo drugie, ale stąd właśnie wziął się ten wątek. Mam mały pokój, i obawiam się, że przyzwoite kolumny nie zagrają w nim przyzwoicie. Chyba że się mylę? Odległość między dłuższymi ścianami (szerokość pokoju) to 3,8 m, a o ile wiem, kolumny powinno się odsunąć od ścian (ok. 60 cm od każdej). Ciężko będzie się zmieścić. Zdaje się że przegrałem i zostają słuchawki.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 года 11 мес. ago #8796

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Yamahę R-300 odradzam, miałem dwie i obydwie leżą w piwnicy po padnięciu kostek STK jako dawcy części :P
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 года 11 мес. ago #8799

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Ja jakos nie mogę przekonac sie do słuchawek i słucham tylko i wyłacznie na kolumnach. a co do pokoju faktycznie troszke mały ale delikatnie pewnie jakies małe kolumienki też by sie sprawdziły, a z tymi 60 cm to bym nie przesadzał ;).
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Jak dopasować sprzęt do wielkości pokoju? 2 года 3 мес. ago #8910

  • Cellulitis
  • Cellulitis аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Спасибо получено: 1
  • Репутация: 2
Moim zdaniem (znaczy ktoś to już mówił i ja się z tym zgadzam) słuchawki są do dupy. Słyszysz wszystko w głowie. W środku. Nie ma sceny...
Jeśli to tylko tam gdzie jest taka konieczność np. na ulicy.
Co do grania w pomieszczeniu to co byś powiedział na zestawy mini od AIWA (ew. WEGA, BASF to jest to samo).
Gra to świetnie. Gabarytowo do wciśnięcie wszędzie. Sam mam ten zestaw i wiem, że jest on w stanie "pociągnąć" konkretne kolumny bez zadyszki.
Zresztą koledzy też coś powiedzą. Popatrz w necie. Może Ci podpasują
Konkretnie chodzi mi o coś takiego. Taki mam. Kolumny w moim salo0nie za małe albo po prostu nie wytrzymują konkurencji z tymi, które mam ale do mniejszego wystarczą. Nie do sprzedania oczywiście :)
Link nie mój. Zresztą nie aktualny

sprzedajemy.pl/mini-wieza-aiwa-vintage-m...-2-0010c9-nr64854918
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа