Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery)

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 14 года 2 нед. ago #457

  • Patrick
  • Patrick аватар
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Сообщений: 182
  • Репутация: 6
dodam ze bez żadnej regeneracji panela, co w przypadku czarnego jest dzisiaj praktycznie niemozliwe,

Czy znasz jakies miejsce gdzie regeneruja aluminiowe obudowy?
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 14 года 2 нед. ago #458

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
tak przypuszczałem :(, a mieli oni jakąś swoja ciekawa markę której warto poświęcić chwilke ?
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 14 года 2 нед. ago #459

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Patrick napisał:
Czy znasz jakies miejsce gdzie regeneruja aluminiowe obudowy?

słyszałem że podobno można wysłać zjechany Panel radmora do firmy i odstawia jak nowy za 150 zł :),
a ogólnie to sam szukam kogoś lub czego kto regenerowałby takie Panele,
rozmawiałem z jednym kolegą na ten temat, podobno znał kogoś komu wystarczyło podesłac zrobiony projekt panela w corelu i sam panel, a on reszte juz zrobił, całośćkosztowała 50 zł :), ale niestety numer telefonu zaginą :(

musze sie wybrac do drukarni - juz planuje od dawna - i popytac czy nie daliby rady czegos nakiego naskrobac sitodrukiem jakims... i jaka cena
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 14 года 2 нед. ago #460

  • Patrick
  • Patrick аватар
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Сообщений: 182
  • Репутация: 6
Wiesz , ja jestem polkrwi Irolem i gwarantuje Ci => "eksportowe" maja pastwiska :laugh:
Moze ktos cos struga w garazu ale swiatla dziennego to jeszcze nie ujzalo ;)
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 14 года 1 нед. ago #469

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Kontynuując temat (j vs n) ostatni mój nabytek to Sanyo DCX 3300 KB - bardzo rzadki model quadrofoniczny, piekny design 5 zegarczków (identyczne jak w radmorku), ale nie wygląda mnie zaskoczył mimo ze zasługuje na 5+ a własnie brzmienie, amplituner jest małej mocy i wazy około 10 kg, czyli niezbyt wiele, wykonany z przyzwoitych materiałów, stan tego który mam oceniam na bardzo dobry (niedługo pojawi sie w bazie klasyków). Amplituner jest bardzo selektywny swietnie łapie stareo prawie na kazdej stacji, do tego ma niesamowita dynamike jaka przewaznie towarzyszy sprzętom klasowym o duzej mocy, całość uzupełnia swietna panorama stereo.

Musze powiedziec że jak na "nietypowego" Japońca Sanyo DCX 3300 KB brzmi na prawde świetnie i plasuje sie spokojnie w pierszej 10 amplitunerów które posiadam - a dlaczego nietypowego Japońca, moze dlatego ze główna siedziba firmy juz od jakiegoś czasu znajduje się w Niemczech :P

Generalnie duży ukłon w kierunku Japończyków!
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 13 года 10 мес. ago #500

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
ostatnio postanowiłem trochę poszperać w firmie Dual.

i tak ...kolejno na warsztat idą Duale:

CV 1400 + CT 1440 (cena ok. 300-500 zł zaleznie od stanu)
przyznaje ze bardzo mi sie podoba ten design i nietypowe przyciski w formie łopatek - bardzo oryginalne.
tuner chyba najładniejszy ze w szystkich tunerków,
co do brzmienia - gra przyzwoicie ale na kolana nie powala.
no ale za pieniazki za jakie mozna anbyc ten sprzet to calkiem ładnie prezentujace sie klasyki.
Wazne ze nie trudno spotkac modele w bardzo dobrym stanie, troszke czasu ze szmatkami i sprzet wyglada znowu jak ze sklepu.

kolejne w kolejce czekają wzmacniacz CV 1460 + CT 1160, (sporej mocy wzmacniacz za małe pieniadze ok. 300 zł + tuner 80 zł)
wybrałem ten tuner poniewaz z tej linii chyba jako jedyny posiada analogowa skale,
niestety jeszcze nie bylo czasu na testowanie brzmienia - ale jezeli chodzi o wyglad to ładny nieco nowoczesniejszy design (2 duze ładne zegary) i spora moc max 800 W,
spodziewam sie czegos lepszego - no ale zobaczymy,
mam jeszcze drugi taki wzmacniacz wiec moze dodatkowo uda sie coś pokombinować,

na koniec jeszcze nie testowany ale dla mnie najbardziej interesujący zestaw wśród duali

CV 121 + CT 19 + MV 61 (cena ok. 300 zł kupujac oddzielnie - w komlecie bardzo rzadki widok wiec pewnie wiecej -rowniez zalezne od stanu)
pod wzgledem designu niewiele łaczy ich z poprzednikami - jest to nieco starszy sprzęt od poprzedników

marteriały z jakich wykonane sa Duale są dobrej jakosci a usterki wywołane przez nieunikniony upływ czasu raczej drobne.
niedługo napisze coś odnośnie brzmienia.

Ma ktos moze jakies doswiadczenie z audio tej firmy ?
vintage audio
Последнее редактирование: 13 года 7 мес. ago от piootr.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 13 года 9 мес. ago #619

  • TOMASZ
  • TOMASZ аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 26
  • Репутация: 0
skoro mowa o cenach to przypadkowo zaobserwowane zjawisko na all.

www.allegro.pl/item1035822364_1035822364.html

and the winner is
www.allegro.pl/item1060870503_dynaudio_p...age_w_wa_zobacz.html
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 13 года 7 мес. ago #738

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
wracam do Duali..

jak już wcześniej pisałem ostatnio testowałem Duale CV-1460 oraz CT-1160 (tuner z racji skali analogowej, jako jedyny szczęśliwy posiadacz)... i tak sobie pięknie grały i grały że się sklonowały i teraz grają dwa takie komplety tyle tylko, że w drugim jest tunerek CT-1460 bezpośrednio dedykowany dla CV-1460.
wzmacniacz oraz tuner serii 1460 to na pewno jedne z flagowych klasyków firmy Dual z "tamtych lat" o mocy 2x80W ciągła oraz 2x100W muzyczna

Wcześniej gdy oglądałem to audio na zdjęciach to wydawało mi się troszkę plastikowe jakieś takie sztuczne , nic bardziej mylnego, sprzęt jest bardzo dopracowany i na żywo prezentuje się znacznie lepiej, nie ma się wrażenia, że jest to jakaś plastikowa wieżyczka.

Design:
ten model Duala ma dwa przepiękne duże zegary i co mnie osobiście urzekło - podświetlane logo... Wszystkie przyciski na mikrostyki (w odróżnieniu od tuner 1160). Dodatkowo jakbym miał się do czegoś przyczepić to tylko do braku analogowej skali w tunerku 1460, jest taki troszke zbyt kolorowy jak dla mnie w stosunku do niemalże perfekcyjnego wzmacniacza. Nizsze modele niestety nie prezentują się tak okazale jak ten.

Zaskoczeniem było dla mnie brzmienie i spory pobór prądu (max 800VA) które są niewątpliwie efektem komplementarnych 4 tranzystorów mocy- ten wzmacniacz można kupić za ok.300 zł wiec nie spodziewałem sie niczego szczególnego, ale to na prawde dobrze brzmi, spora regulacja wysokich i niskich tonów ,jak dla mnie zepsuto podbicie loudness - lepiej ustawić sobie barwę bez tego podbicia. Oczywiście próżno szukać tu ciepłego i bardzo dynamicznego brzenia jakie prezentują wysokie modele Luxmana czy też Sansui, ale za te pieniążki nie znajdziemy lepiej grającego audio.

szczerze polecam !!!
vintage audio
Последнее редактирование: 13 года 7 мес. ago от piootr.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 13 года 7 мес. ago #739

  • mareks
  • mareks аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 603
  • Репутация: 7
popieram ładniutki zestawik
a próbowałeś może w dual mono ?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 13 года 7 мес. ago #751

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Marku jeszcze nie próbowałem.


Czy ktoś z szanownych kolegów miał do czynienia kiedykolwiek z zestawem Telefunkena TA 750 + TT 750 ;)

nabyłem ostatnio powyższy wzmacniacz, jeszcze nie chce chwalić na wyrost , ale pierwsze wrażenie jest niesamowite.
Denerwują mnie te diody, ale poza tym wszystko na najwyższym poziomie. Gałeczki chodzą co najmniej jak w luxmanie a brzmienie ...hmmm kto ma to doskonale wie :) co potrafi ten sprzęt

potestuję nieco dłużej i opisze -
generalnie po wstępnym słuchaniu na kolumnach B&O S75 Telefunken jest w tym momencie pozycją nr 1 - tu w gre już wchodzą indywidualne predyspozycje, ale na pewno nie ustępuje konstrukcjom Sansui czy Luxman, choć brzmi trochę inaczej.
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа