Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery)

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 8 мес. ago #1875

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
No to jesteśmy w domu Piotrze.
Grundigi bardzo niedoceniane zwłaszcza seria R 225/35/45 i dobrze bo mam więc wiem o czym mówię.
Telefunkeny takoż a szczytowe osiągnięcie to seria 750.

ITT i Siemens to japońce ale z najwyższej pólki.

Kenwood ,Rotel,Luxman to osobna klasa.Prawie każdy warto ale już nie plastykowce Kenwooda.
Naród dalej kocha badziewne Sony,byle jakie Technicsy i Pajonierki.Niech kocha.Do MP "cuś" tam.
Pozdrawiam Tomasz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 8 мес. ago #1876

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Tomku to ITT i Siemens to chyba Germany ?? ;)
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 6 мес. ago #2113

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
kolejna odsłona porównania Niemic vs Japoniec, tym razem wypada na korzyść Niemca,
długo oczekiwany przeze mnie amplituner Grundig R48, wreszcie dotarł, miałem przedsmak z modelu R30,R35 oraz R45, który to długo u mnie gościł na pierwszym planie. Porównywałem go z ostatnio poruszanym na forum Sony STR-V5. Przyznaję, że Soniaczek przepieknie wykonany, z dbałością o najdrobniejsze szczegółu, ma taki monumentalny wygląd - na prawde prezentuje sie genialnie, ale pod względem brzmienia niestety jak dla mnie nie pozostawił złudzeń. Grundig zagrał sporo lepiej, swietna regulacja brzmienia... niektórzy twierdzą, że takie śrubowanie wysokich i niskich tonów brzmi w niemcach sztuczne...
sztuczne - niesztuczne, mozna na prawde ustawić dobre brzmienie, R48 brzmi mocno zdecydowanie,

Zastanawiam sie tylko który lepiej czy R45 czy też R48, w zasadzie jakbym miał sklasyfikować który wyższy model - nie wiedziałbym, wg numerów powinien być R48, ale R45 ma jest chyba bardziej rozbudowany i ma dwa wskazniki ;).
R48 zamiast jednego wskaznika posiada elektroniczny wyswietlacz, który pokazuje zminiajace się fale, ma chyba mniejsza regulacje brzmienia od modelu R45, wewnatrz zbudowane bardzo podobnie. moc w sinusie to 50 W na kanał, rozedrze kazde pomieszczenie. ;)
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 6 мес. ago #2115

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
piootr napisał:
Tomku to ITT i Siemens to chyba Germany ?? ;)

Tak przy okazji ITT - ciekawe jak taki stół się sprawuje ;)
www.itt-deutschland.de/index.php?490efccf2da2d
Последнее редактирование: 12 года 6 мес. ago от Laslo.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 6 мес. ago #2116

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
piootr napisał:
kolejna odsłona porównania Niemic vs Japoniec, tym razem wypada na korzyść Niemca,
długo oczekiwany przeze mnie amplituner Grundig R48....

Wizualnie jednak Sony miażdży i nokautuje... a to też ważny aspekt szczególnie przy przekonywaniu kobiet do zakupu kolejnego i kolejnego "grata":D
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 6 мес. ago #2120

  • Sonix
  • Sonix аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 143
  • Репутация: 1
Laslo napisał:
Wizualnie jednak Sony miażdży i nokautuje... a to też ważny aspekt szczególnie przy przekonywaniu kobiet do zakupu kolejnego i kolejnego "grata":D[/quote]

Tutaj może zaskoczę co niektórych, ale dla przykładu mojej żonie bardzo podoba się Braun z serii Atelier. Nawet gdy ostatnio udało mi się dokupić tuner T1 do mojego zestawu A1,C1,CD4 i P3 to obyło się bez zbędnych dyskusji :lol:

Ale kobiet chyba nikt nie zrozumie..... :silly:
Последнее редактирование: 12 года 6 мес. ago от Sonix.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 6 мес. ago #2121

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
heh dobre :),
dobrze ze Żona nie zna adresu strony :) ?!?
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 6 мес. ago #2125

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Laslo napisał:
piootr napisał:
kolejna odsłona porównania Niemic vs Japoniec, tym razem wypada na korzyść Niemca,
długo oczekiwany przeze mnie amplituner Grundig R48....

Wizualnie jednak Sony miażdży i nokautuje... a to też ważny aspekt szczególnie przy przekonywaniu kobiet do zakupu kolejnego i kolejnego "grata":D

Fakt Sony ładniejszy dla mnie również, no ale cena tez różna, a przyznam ze dla mnie ITT gra lepiej jak ten Soniak V-5, mam w domu takie dwa, graja przyzwoicie ale spodziewałem sie czegos lepszego... i to nie tylko moja opinia ;)...

Dla mnie również jest wazny aspekt wizualny, choć przyznam że teraz jak juz mam tyle tego haziajstwa to zaczynam szukac cegos oryginalnego...

i jeszcze jedna sprawa, prawie każdy stary brzydal jak go ładnie odpucować i zrobic na "zero" wygląda super, jakby mi ktoś kazał wybierac który ładniejszy to za chol... nie potrafiłbym wskazać faworyta...i to jest najfajniejsze... że te stare graty mają coś w sobie ... "mają dusze"...

WOW - ale napisałem !!! :blink:
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 6 мес. ago #2153

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Pisz Piotrze bo smacznie mówisz jak Benia Krzyk.
Żadne ale to żadne Sony mnie nie powaliło ale Tfk i Grundig -tak.Braun sa Ok ale wolę Saby
Nie mam niestety żadnego ITT -może kiedyś.
TFK seria 750 gratuluje.Kto ma ten wie .

Siemens od serii 555 a była jeszcze lżejsza 444 i ITT to są już skośnoookie jak zreszta prawie wsio niemieckie od późnych 70-ych.Siemens robił wymiennie z Blaupunktem a często flaki dawał Koerting.podobnie było z Elacami ale to juz inna bajka.
Pozdrawiam Tomasz

PS A Klein&Hummel mówi Panom coś?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:japończyk VS niemiec (klasyki - amplitunery) 12 года 2 мес. ago #2593

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Witam kolegów...

dawno nie kontynuowałem wątku, ale dziś muszę...
czy ktoś słyszał o firmie Kirksaeter ?? miałem blade pojęcie że coś takiego było,dopiero niedawno trafił mi w łapki amplituner tej firmy model Kirksaeter moderator 180B...
Zanim pojawi się w kolekcji muszę coś napisać o wrażeniach słuchowych.
Amplituner niemiecki niepozorny - choć z bardzo mocno rozbudowaną sekcją FM.. AM'u nie posiada w ogóle.... spory radiator na tyle przez całą długość podobnie jak w Saba'ch serii 92XX już na początku zaznaczył że nie będzią to byle przelewki.

Powiem krótko - po włączeniu i przesłuchaniu pierwszych dźwięków, wydarło mnie z butów... taki niepozorny choć mocno rozbudowany (zdjęcia zamieszczone w kolekcji) możliwość regulacji wysokich, średnich i niskich tonów, podbicie kontur i presents... i kilka innych filtrów... programator... ale na największą uwagę zasługuje niesamowita panorama stereo... kompletny brak wrażenia przymulenia jaki towarzyszy sporej ilości amplitunerów... kto wie jak brzmi Grundig R45, który dla mnie jest wyrazem audio z górnej półki, to Kirksaeter brzmi powiedziałbym że na pewno nie gorzej... rewelacja... jestem niesamowicie zaskoczony... więcej napisze w kolekcji - bo warto !!!

...aż strach pomyśleć co by było jakby go włączyć na 6 kolumn, bo właśnie tyle może napędzić to niepozorne audio.
vintage audio
Последнее редактирование: 11 года 10 мес. ago от piootr.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа