Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Wybieram amplituner. pilne

Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3664

  • mintay
  • mintay аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 22
  • Репутация: 0
Witam, jestem nowy na forum. Trafiłem tu, bo googlowałem wiele tunerów, ampów i amplitunerów rocznika '70-'85.
Szukam sprzętu o prostocie wyglądu, aluminiowym (tzw. srebrnym) froncie.
Wyszedłem z założenia, że muzyka której słucham datuje głównie od '60 do '95, więc 'dźwięk-igła-mp3' mnie nie interesuje (tym bardziej na 5.1 lub 2.1).
Moc jaka mnie interesuje to przedział 30W+++ ale też bez przesady.
Prawdziwe ograniczenia są przy budżecie.
Powiem wprost. Celuję w stary sprzęt, bo budżet krótki, a wizualnie amp ma pasować do minimalistycznych mebli.
Wygląd pełni wielką rolę. Widziałem sporo sprzętu z lat '80 przypominających Delorean z "Powrotu do przyszłości' i to na pewno nie ta stylistyka. Do tej pory Sony prezentuje się najlepiej. Pytanie 'czy warto?'
Może coś przeoczyłem, może coś doradzicie?
Na tuner chciałem wydać max 200zł, na amp max 200, na kolumny max 150. Mało - wiem.
Jeśli amplituner to 400zł max.
Główna wątpliwość to, czy sprzęty, które zaproponuję, są warte swojej ceny?
amp - Sony TA-F4A (250zł) 2x40W

tuner - Sony ST 515 (150zł)

amplituner Sony STR 414L (350zł+) 2x40 (45) W


Proszę o opinie, może warto kupić coś innego co będzie równie estetycznie wyglądało (Aluminium i schludne wykonanie) ale lepiej grało? Czy ktoś może polecić kolumny 8 Ohm w podanym przedziale cenowym?

Z góry dziękuję za opinie
mintay
Последнее редактирование: 11 года 4 мес. ago от mintay.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3665

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
wszystko zleży od stanu im lepszy tym sprzęt droższy co jest normalnie gdyż coraz trudniej o zadbane klocki z racji wieku...

amplituner Sony który podałes ładnie sie prezentuje ale jeżeli chodzi o cene to za te pieniadze mozesz kupić coś znacznie lepiej brzmiącego - ten gra cinko,
co do wzmacniacza i tunera to są to modele z innej linii, musiałbyś szukać inny tuner to tego wzmacniacza albo inny wzmacniacz do pokazanego tunera.

ja bym radził poszukać ładny amplitunerek, w tej kwocie kupisz cos fajnego,

i w pierwszej kolejnosci pozmieniałbym proporcje - powinienes przeznaczyc wiecej na kolumny jak na sprzet który bedzie je napedzał,

przegladnałem all i to co znalazłem ciekawego w rozsadnej kwocie (ale pamietaj ze nie wiem jaki jest stan, wiesz jak to jest ze sprzedajacymi - czasem pisza co innego a co innego jest w realu):

Rotel RX-803, ale niestety nic nie wiadomo w jakim stanie wizualnym jest,
Dual CR-1780, kawał solidnego amplitunera, ale wizualnei tez mało co widac na zdjeciach,

z tym ze to sporo mocniejsze amplitunery wiec za 150 zł to ciezko bedzie kupic pod to normalne kolumny, ale zakładam ze amplituner dasz rade kupic taniej wiec na kolumny zostanie nieco wiecej :),

wieczorem jeszcze poszperam i popatrze na spokojnie to postaram sie napisac cos więcej w temacie i mam nadzieje ze choc troche doradz
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3666

  • mintay
  • mintay аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 22
  • Репутация: 0
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź (mam niezbyt wiele czasu na decyzję) i czekam na więcej postów, także od innych znawców tematu :)

Sony str-414L sugerowałem się, bo nie dość że estetycznie wygląda świetnie (a amplituner będzie u mnie ważnym meblem i musi wyglądać względnie atrakcyjnie), to ponoć moc ma przystępną.

Podejrzewałem że za 400zł da się kupić jakiś mocniejszy kombajn.. Może nie celuję aż w 70W na kanał, bo sąsiadów z całego bloku nie chcę wykurzać, ale na pewno w granicy 30-60 na kanał. Pokój w którym będzie stał sprzęt ma 25m2+kawałek korytarza.

Ok, czyli kierujemy się w stronę amplitunera. Front srebrny albo brąz jak w tym DUALu. Ciemne kolory zwyczajnie pasować nie będą do niczego w pokoju - stąd mój opór do wyglądu.

Piootr, będę bardzo wdzięczny za rady, bo znam tylko najbardziej popularne marki które przetrwały do dzisiaj. Niszowych, lub wymarłych firm nie znam. Rotel i Dual to nowości dla mnie, ale wierzę na słowo. Z resztą widać, że to nie bubel. Ojciec elektryk, dlatego nie boję się grzebać w antykach.

na all jest gość który ma trochę sprzętu http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=25804702&string=&category=11&description=0&view=gtext&order=t&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=
ale perły kryją się po ludzikach, którzy pozbywają się 'mebla'.

Co do kolumn, one nie muszą być vintage. Chciałbym żeby grały dobrze, a wyglądały jakoś takhttp://allegro.pl/sony-ss-a502-i2773789717.html

z góry dziękuję za pomoc i czekam na propozycje.


p.s.
a programator stacji w tych sony - mistrzostwo :)
Последнее редактирование: 11 года 4 мес. ago от mintay.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3667

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
a co myślisz o tych kolumnach Grundig BOX 5700 ta firma mnie jeszcze nigdy nie zawiodła,
tylko maja 4 ohmy - dopiero sie pojawiły
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3668

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
tutaj swietny amplituner za bardzo dobre pieniadze - tylko lekko uszczerbany :(
Harman/Kardon 430
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3669

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
amplituner jest od 8 ohmów
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3670

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
kolejna ciekawostka
JVC VR-5535LX
szkoda ze jedna gałeczka nieoryginalna :(

zerknij jak wyglada w okazałosci - mam w kolekcji
audiofilek.pl/index.php/home?sobi2Task=s...catid=0&sobi2Id=1606
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3671

  • mintay
  • mintay аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 22
  • Репутация: 0
ten JVC to ma niezłego kopa (to chyba jego odpowiednik bez litery L)

i korektor! dobrze się spisuje ten korektor?
za 300 mógłbym go przytulić, więc cierpliwie poczekam, bo uroda jego mnie jeszcze nie przekonała. Panele boczne zrobiłbym w kolorze albo lepiej, w alu.

o tym harmanie/kardonie to piszą że niby głośny, ale ma 2x25 na wyjściu więc tak, czy owak średnio. do tego wyszczerbiony ;/

Czy z Sony coś się dzieje po latach? bo sprzęty które proponujesz są rocznikowo zbliżone do soniaka.

Kolumny Grundig jak przyszły tak szybko poszły ^^ Nie czuję potrzeby wybrzydzania w kolumnach, więc byle wielkiego błędu nie popełnić i będę usatysfakcjonowany.

a skoro o fotkach mowa.. to Twój tuner? (bo lokacja ta sama co na fotkach które podesłałeś)
http://audiofilek.pl/index.php/home?sobi2Task=sobi2Details&sobi2Id=1634
Последнее редактирование: 11 года 4 мес. ago от mintay.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3673

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Witaj newbee.
Te Sony darował bym sobie bo poza frontem mnie jakos nie pasowały.
Kolumny rzecz podstawowa.Najlepiej 6-8 Ohm bo potem nie ma przykrych doświadczeń.I kosztownych.

JVC wzorniczo nie odpowiada Twoim wymogom ale to sprzęt doskonały i vintage prawdziwy.mam taki i ciezko mi sie było do niefgo przyzwyczaić ale pokochalem i teraz ozdoba kolekcji.

Saba seria 91xx i 92xx ale to wielkie kloce i trudno dostac sprawną.Akai,Rotel.Luxman to powinny byc Twe wybory.Raczej unikaj Sony poza niektórymi modelami ale te b.kosztowne Technicsa i Pioniera.Celuj w lata 70-e.
Pozdrawiam Tomasz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 года 4 мес. ago #3675

  • badi2
  • badi2 аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 16
  • Репутация: 1
Moze cie zainteresuje mój marantz lub jeszcze nie wystawiony NAD 160?
tablica.pl/oferta/marantz-1550-amplituner-vintage-ID1LOWP.html
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа