Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Micro Seiki BL-91

Micro Seiki BL-91 14 года 6 мес. ago #44

  • Patrick
  • Patrick аватар
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Сообщений: 182
  • Репутация: 6
Witam!

Czy ktos z szanownego Kolezenstwa zna ten gramofon.
Bede wdzieczny za jakies miarodajne informacje od kogos kto uzytkuje/uzytkowal ten gramofon.

Pozdrawiam Paddy.
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Micro Seiki BL-91 14 года 6 мес. ago #45

  • Patrick
  • Patrick аватар
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Сообщений: 182
  • Репутация: 6
Mialem niewiele czasu zeby zasiegnac jezyka wiec...za jakies dwa tygodnie opisze co i jak z tym gramofonem. Na Audioscope ten sam gramofon bez miedzianej "maty" na talerz i ze slabsza wkladka kosztuje :woohoo: 3,5 keuro z "mata" 4,2 keuro

Musze sie po niego przejechac 1200 km w jedna strone ale jestem pewien ze warto. Jak sie juz u mnie pojawi Sony PS-X70 bedzie szukal nowego domu ;)

www.audioscope.net/micro-seiki-bl91-kosh...-gst-801-p-1464.html

www.audioscope.net/micro-seiki-cu180-cop...able-mat-p-1468.html
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Последнее редактирование: 14 года 6 мес. ago от Patrick. Причина: Dodalem linki.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Micro Seiki BL-91 14 года 6 мес. ago #46

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Piękny ten gramofon - cudo niemiłosierne :),

Zastanawiam się czasem jak widze ceny na stronie audioscope, jak czesto udaje im sie sprzedac jakis klocek?

Wiem, wiem sprzecik od nich faktycznie jest jak ze sklepu :)
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Micro Seiki BL-91 14 года 6 мес. ago #47

  • Patrick
  • Patrick аватар
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Сообщений: 182
  • Репутация: 6
Panowie z Audioscope maja sie dobrze jesli chodzi o sprzedaz. Kilkukrotnie probowalem negocjowac ceny ale...
Sprawa jest prosta => swiadomosc melomanow na zachod od PL jest juz uksztaltowana od lat , tam nikt nie opowiada glupot w stylu "20 letni wzmacniacz nigdy nie zagra lepiej od dzisiejszych koinstrukcji" itd. Ludzie zdaja sobie sprawe z faktu ze w czasach "wielkiej wojny gigantow" audio nie wazne byly koszty , wazne bylo pierwsze miejsce => np. cena (kosmiczna) kolumn Sony SS-G9 byla i tak dumpingowa !! Stad ceny , ktore biorac pod uwage fakt jak drogie musi byc dzisiejsze urzadzenie konkurencyjne do takiego dziadka zeby efekt soniczny i jakosc wykonania byla na rownym poziomie, sa i tak bardzo konkkurencyjne. Poza tym nie ma co ukrywac ze zachodnie spoleczenstwa stac na znacznie bardziej eksluzywne hobby chociazby ze wgledu na wysokosc zarobkow nawet przecietnego "Kowalskiego". Trzeba brac pod uwage jeszcze jeden aspekt praktycznie wszytkie urzadzenia sprzedawane w Audioscope , Audio Extasa i kilku innych miejscach sa objete pelna 24 mies. gwarancja oraz sa oddane w rece klienta po gruntownej renowacji i przegladzie a to rowniez kosztuje...

Pozdrawiam serdecznie Patrick.
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Micro Seiki BL-91 14 года 6 мес. ago #54

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Patrick.Ja rozumiem ,że cierpisz na nieuleczalną chorobę,jak kilku z nas.Niemniej aby taki drogi klocek był wart wydanych pieniędzy to musisz mieć doskonałej jakości nośniki czyli płyty.W przeciwnym razie staje się jedynie b.drogą atrapą.Ja się wyleczyłem i kupuję różne "egzoty" np.Grundig lub Telefunken a gra to wyśmienicie a mocno niedoceniane bo przecież Sony najlepsze podobnież.Dla mnie dobrze.Przy okazji:NAJLEPSZY sprzęt miał w latach 80-ych mój kolega w Szwecj.Odkupił wyposażenie przy modernizacji Svenska Radio.Szare pancerne myszki ale jak toto grało!!!!Wszystkie te cuda na kiju -na śmietnik.
Pozdrawiam Tomasz
Последнее редактирование: 14 года 6 мес. ago от chrzan49.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Micro Seiki BL-91 14 года 6 мес. ago #67

  • Patrick
  • Patrick аватар
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Сообщений: 182
  • Репутация: 6
Plyt troche mam , mysle ze nie najgorszych. Poza tym moj bardzo dobry kolega jest wlascicielem sklepu z plytami winylowymi SH wiec raz na jakis czas cos mi podsunie. Byc moze ze ten Seiki w kontekscie ilosci plyt jakie posiadam atrapa ale... bardzo ciekawa.

Sony "najlepsze" wcale nie jest i nie twierdzilem nigdy ze jest chociaz np. amplifikacja Sansui CA-3000+BA-5000 poszla w swiat a Sony zostalo w moim domu. Generalnie moglo zostac i jedno i drugie ale jak juz ktos wspomnial po pewnym czasie ilosc klamotow w domu zaczyna byc bezsensowna => slucham jednych kolumn okazjonalnie dwoch playerow CD , gramiaka a najczesciej tunera i Pr. III PR :) A'propos tunerow ST-A7B mam wlasnie jako "atrape" a Sansui 9900 sprzedalem wraz z amplifikacja. Najwygodniej sluchalo mi sie piatki ES => pilot , pelne programowanie , RDS itd. , itp. z tym ze ten tuner mial jeden problem => nie pasowal do poostalych klockow :laugh:
Raz na jakis czas zmieniam power amp na Sony TA-N902. Zmiana nastapi najprawdopodobniej niebawem poniewaz dokupuje taki drugi egzemplarz i beda dzialaly jako mono wowczas siodemka bedzie "od swieta". Elcaset to rowniez atrapa pomimo ze mam ponad 30 szt. kaset z czego 12 to NOS ale uzywam go sporadycznie => najczesciej zeby udowodnic niedowiarkom co potrafi sonicznie ten sprzet i ten standard. 95 % ludzi , ktorzy kupuja dzisiaj np. magnetofony kasetowe traktuja je jako element kolekcji a nie jako zrodlo sygnalu w swoich zestawach audio.
Grundiga i Telefunkena nie znam :blush: trzeba sie jak widze podciagnac...

Pozdrawiam serdecznie.
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Micro Seiki BL-91 14 года 6 мес. ago #69

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Oj tak tak trzeba posłuchac niemieckiej precyzji, czesto niedoceniane grundig jak i telefinken, ale mysle ze moga niezle namieszac kazdemu kto lubuje sie w innych markach :),

z amplitunerków moge polecic telefunken trx 3000

Вложение telefunken_trx_3000.jpg не найдено



obowiazkowo trzeba ogladnac filmik z trx 2000(link ponizej) i wszystko bedzie jasne :)

http://www.audiofilek.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=76

....

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

vintage audio
Последнее редактирование: 14 года 6 мес. ago от piootr.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Micro Seiki BL-91 14 года 6 мес. ago #71

  • Patrick
  • Patrick аватар
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Сообщений: 182
  • Репутация: 6
Piekna rzecz ;)

Budowa przypomina mi mojego Sony STR-V 7 => klocek typu "Rudy 102" :laugh:

Kiedy oglada sie takie rzeczy to pusty smiech ogarnia podczas porownan z dzisiejszymi parahajendami z plastikowym napedem DVD w srodku i cala masa audiofilskiego powietrza zamknietego w "oszalamiajacej" urody obudowie , high end'owej obudowie ma sie rozumiec...:)


PS. Ale heh siecowki na hajendowa nie wymienales przy okazji przegladu sprzetu zeby poprawic jakosc odtwarzanej muzyki :laugh:
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Micro Seiki BL-91 14 года 5 мес. ago #85

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
...panowie pochwale się.. długo szukałem ... wreszcie udało mi sie nabyc tego telefunken trx-3000, tylko na razie wymaga dopracowania...
Jak tylko uda sie odpalic na pewno zdam relacje jak to gra i zamieszcze dokładne fotki - kloc straszny waga chyba ponad 30 kg i jest na co popatrzec zwłaszcza w srodku ;O

jakby ktos posiadał informacje gdzie moge nabyc service manuala to bede wdzieczny za podpowiedz.
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа