Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Technics SU-A40 - moje doświadczenia

Technics SU-A40 - moje doświadczenia 5 года 2 мес. ago #8289

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Jakiś czas temu zacząłem interesować się końcówkami mocy. Wdrażając myśli w czyn zakupiłem dwie - jedną Sherwood 6040, drugą Onkyo M-5550. Jako, że dźwięk z tych końcówek bardzo mnie urzekł zacząłem rozglądać się za przedwzmacniaczem, gdyż granie wprost ze źródła jest bardzo kłopotliwe. W sumie nie wiem co mną targnęło ale nabyłem przedwzmacniacz firmy Technics, model SU-A40.

Na pewno był jednym z tańszych z oferowanych na znanym portalu aukcyjnym, po drugie miał sporo wejść analogowych i to pozłacanych, a także parametry techniczne (te z broszury) imponowały - wydawał się dobrym wyborem mimo, że z tyłu głowy miałem wszystkie złe opinie o sprzęcie Technics z tego okresu.
Do rzeczy... sprzęt przyszedł w zeszły piątek, po podłączeniu i pierwszych dźwiękach poczułem się jakbym dostał obuchem w potylicę. Dźwiękowa tragedia... nie spodziewałem się, że tak łatwo można zepsuć wszystko nad czym się pracowało od lat. Dźwięk z tego Technicsa jest absolutnie nie do przyjęcia - sycząca góra, brak wokali, bas pusty jak wydmuszka.
Nieco podłamany, że wyrzuciłem ciężko zarobione pieniądze w błoto i z ciągłą potrzebą posiadania selektora źródeł z opcją volume postanowiłem go przerobić. Schemat w dłoń, dwa dni pracy:
- bypass regulacji tonów
- optymalizacja wzmacniacza tzw class AA - wymiana kondensatorów w torze audio, wymiana op ampów i inne pomniejsze zmiany
- po każdej zmianie odsłuchy
Teraz gra to o niebo lepiej... ale z pierwotnego Technicsa to nie wiele zostało poza obudową i zasilaniem, nad którym również muszę się jeszcze pochylić.
Podsumowując: ostrzegam przed kupnem tego modelu: Technics SU-A40 - straszna kaszana, jeśli ktoś musi Technics to model oczko wyżej SU-A60 będzie już sporo lepszy, ponieważ ma prawdziwy tryb direct (w SU-A40 jest tzw tone defeat, który nic nie pomija) i zastosowano w nim wzmacniacze operacyjne przyzwoitej klasy NE5532.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Technics SU-A40 - moje doświadczenia 5 года 2 мес. ago #8292

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
a technica popsułem :evil: , zrobiłem z niego selektor źródeł z gałką volume oraz buforem na wyjściu. Tylko do tego się nadawał, ale przynajmniej teraz spokojnie można go używać i robi swoje.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Technics SU-A40 - moje doświadczenia 5 года 2 мес. ago #8295

  • damian
  • damian аватар
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Сообщений: 295
  • Репутация: 0
Też teraz jestem na etapie szukania przedwzmacniacza,najlepiej lekko ocieplającego dziwięk,jak na razie,wiem nic:-(myślałem nad yamaha jest ich trochę na A
Последнее редактирование: 5 года 2 мес. ago от damian.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Technics SU-A40 - moje doświadczenia 5 года 2 мес. ago #8296

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Do jakiej końcówki szukasz? Na tym elemencie nie warto jednak oszczędzać bo jest on kluczowy. Po moich modyfikacjach mój DIY "technics" jest bardzo transparentny, nawet nie ma wzmocnienia sygnału, bufor tylko dla kwestii dopasowania impedancji.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Technics SU-A40 - moje doświadczenia 5 года 2 мес. ago #8297

  • damian
  • damian аватар
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Сообщений: 295
  • Репутация: 0
Yamaha m-50, Hitachi 7500ale ta to prawie moja:-)
Gdzieś jeszcze mam schowana GainClone ,no czas się pobawić trochę :-)
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Technics SU-A40 - moje doświadczenia 5 года 2 мес. ago #8298

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
No to masz się czym pobawić :) to dobry kierunek Yamaha i Hitachi - obydwa fajne wzmaki
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа