Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9

ТЕМА: Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać.

Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1260

  • mario78
  • mario78 аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 38
  • Репутация: 0
Witam,mam na imię Mariusz.

Mam następujący dylemat ,posiadam kolumny JBL LX30 6omh .(co o nich sadzicie?)

Teraz jest to podłaczone to starej wieży Sony,ale nie jestem zadowolony z dzwięku.

Szukam używanego amplitunera do 500zł.
Muzyki słucham Hard rock i wszystkie odmiany metalu .
Pokój ma 20m2.

Chciałem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i kupić sprzęt obsługujący system 5:1.
Ale ten artyjuł mnie zniechęcił

Stereo czy kino domowe?

Wielu z nas zastanawia się, po co kupować sprzęt stereofoniczny, skoro za porównywalną (a nierzadko mniejszą) kwotę można dostać kino domowe z cyfrowymi dekoderami, pozwalającymi na czerpanie radości z efektów dźwięku dookolnego (5.1 lub nawet 7.1). Czy istotnie sprzęt stereo odchodzi już do lamusa i nie warto zaprzątać sobie nim głowy?

Zanim podejmiemy decyzję o rodzaju sprzętu, który będziemy kupować, powinniśmy sobie odpowiedzieć na następujące pytania:

1. Czego zamierzamy słuchać na naszym sprzęcie: filmów czy muzyki? W jakich proporcjach?
2. Jakiej muzyki lubimy słuchać?
3. Jakim pomieszczeniem dysponujemy?
4. Wprawdzie dżentelmeni nie mówią o pieniądzach ale musimy także określić, jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na nasze nowe zabawki.

Jeżeli zamierzamy słuchać przede wszystkim muzyki, należy wybrać sprzęt stereofoniczny. Zakup sprzętu wielokanałowego mija się z celem. Najważniejsze powody to:

1. Sprzęt wielokanałowy zawiera najczęściej trzykrotnie więcej elementów (końcówki mocy, funkcje dodatkowe itp.) niż sprzęt stereofoniczny. Jeżeli oczekujemy zbliżonego brzmienia w muzyce, musimy zainwestować około trzykrotnie więcej.
2. Ciągle powstają nowe systemy kodowania dźwięku przestrzennego, co powoduje, że sprzęt wielokanałowy starzeje się w zastraszającym tempie. Dziś podstawą są dekodery bezstratnych systemów DTS-HD i Dolby TrueHD, w które nie są wyposażone nawet niektóre topowe modele amplitunerów sprzed dwóch – trzech lat. Również gniazda HDMI nie są dostępne w kilkuletnim sprzęcie, nawet z wysokiej półki. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można także przyjąć, że dzisiejsze amplitunery nie dysponują gniazdami, które będą standardem za kilka lat.

Jeżeli chcemy oglądać tylko filmy i wielkość pomieszczenia nam na to pozwala, kupujemy kino. Zestawy kina domowego w ogromnym uproszczeniu dzielą się na dwie kategorie:

1. Zintegrowane zestawy, zawierające amplituner i DVD we wspólnej obudowie, na wyposażeniu mające plastikowe kolumienki głośnikowe, najczęściej o bardzo atrakcyjnym wyglądzie.
2. Zestawy kombinowane, składające się z oddzielnych elementów: amplitunera, odtwarzacza DVD lub Blu-ray i najczęściej pełnowymiarowych kolumn głośnikowych. Oczywiście, zestaw taki można także skompletować kupując każdy element oddzielnie.

Zestawy te są przeznaczone dla skrajnie różnych odbiorców. Zintegrowany zestaw ucieszy kogoś, kto dotychczas słuchał na boomboksie, mp3 czy taniej miniwieży i nie ma większych wymagań co do jakości dźwięku. I nikogo więcej. Trzeba powiedzieć to otwarcie.

Zestawy kombinowane przeznaczone są dla nieco bardziej wymagających słuchaczy. Na nich dźwiękowe efekty brzmią bardziej realistycznie, czujemy się niemal uczestnikami akcji ulubionego filmu. Czyżby ideał? Nie do końca. Cały czar pryska, gdy chcemy sobie posłuchać muzyki. Wtedy brakuje nam na ulubionej płycie dźwięków, które pamiętamy jeszcze choćby ze starej „Unitry” czy „Technicsa”, muzyka brzmi płasko, nieciekawie. Przyczyną jest to o czym pisałem wcześniej – jeżeli pamiętamy brzmienie wzmacniacza kosztującego ok. 1000 zł i chcemy mieć porównywalne brzmienie i dodatkowo efekty przestrzenne, musimy wyłożyć ok. 3000 zł na amplituner (bez kolumn), w przeciwnym wypadku będziemy rozczarowani. Druga zasada – nie kupujmy kolumn tańszych od amplitunera bo pieniądze wydane na elektronikę będą stracone. W przypadku konieczności kompromisu, lepiej jest ograniczyć sumę przeznaczoną na amplituner i uzyskaną w ten sposób nadwyżkę przeznaczyć na lepsze brzmieniowo kolumny.

Kolejny dylemat: kupić zestaw 5.1 czy 7.1 ? Na dzień dzisiejszy płyty nagrywane są w 99% w systemach 5.1. dodatkowe głośniki to tylko coś jakby „dodatkowy Pro-Logic”. Nowo realizowane produkcje na nośnikach BD mają już ścieżkę dźwiękową w bezstratnym formacie 7.1. W przyszłości systemy 7.1 będą się rozwijać i nie wiadomo, czy na tym się skończy. Najprostsza rada. Jeżeli warunki lokalowe i grubość portfela pozwalają, można kupić amplituner 7.1 z zamiarem późniejszego dokupienia pozostałych dwóch kolumn. Jednak zakup systemu 5.1 także nie wywoła wyraźnego odczucia niedosytu podczas oglądania ulubionego filmu.

Najbardziej wybredni audiofile nie będą usatysfakcjonowani brzmieniem w muzyce wielokanałowych amplitunerów, nawet tych kosztujących 10 tys. zł i więcej. Jednak oni też chcieliby się cieszyć efektami dźwięku przestrzennego. Czy muszą zatem kupować osobny sprzęt do muzyki z osobnymi kolumnami? Niekoniecznie. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zakup amplitunera KD wyposażonego w wyjście pre-out, które łączymy z wejściem liniowym wzmacniacza stereofonicznego. Do wzmacniacza podłączamy kolumny frontowe FL i FR, do amplitunera – pozostałe. Wtedy wzmacniacz pracuje nam w trybie stereo oraz jako końcówki mocy kanałów frontowych. Mamy krystaliczny dźwięk w stereo (według wielu nieosiągalny dla amplitunera KD) i możemy jednocześnie cieszyć się wszystkimi efektami kina domowego. Wbrew pozorom, rozwiązanie to okazuje się tańsze od zakupu amplitunera KD z najwyższej półki.

Jeszcze jedna rada dla kupujących używany sprzęt wielokanałowy. Starsze amplitunery, wyposażone jedynie w dekoder Dolby ProLogic, nie pozwolą cieszyć się w pełni efektami 5.1. Aby móc dekodować cyfrowy sygnał 5.1, amplituner musi być wyposażony przynajmniej w dekoder Dolby Digital (lepiej także w DTS). Tylko taki sprzęt należy kupować – starszy nie da dobrych efektów przestrzennych a w muzyce będzie brzmiał znacznie gorzej niż sprzęt stereofoniczny.

Życzę udanych zakupów.


Czy wy tez potwierdzacie ta opinię??

Przyjmijmy że ona jest słuszna to ,rozmawiałem z kolega który jakieś tam pojęcie o sprzęcie ma i do głośników JBL proponuję mi sprzęt Harman/Kardon .

Czy również taka opinię potwierdzacie.

Upatrzyłem sobie ten wzmacniacz allegro.pl/okazja-harman-kardon-hk-990-vxi-i1378003211.html Jak myślicie nada się czy ,jest jeszcze coś lepszego.

...dalej jak już kupię amplituner,to jakie źródło odtwarzania i jakimi kablami (wtykami)podpiąc??

Czyli podłączając np .zwykłe dvd za 200zł ,czy jakiś fajny odtwarzacz CD,to usłyszę róznicę.

Dzięki za przyszłe odpowiedzi :P
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1261

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Zgadzam sie w pełni z tym artykułem, jeżeli chcesz słuchać muzyki tylko naprawdę słuchac to zdecydowanie poszedłbym w stereo,
ten harman co chcesz kupic to dobra propozycje w zasadzie jedna z lepszych patrzac na to co jest obacnie na all (w tej kwocie). Pod warunkiem ze nie kupisz jakiegos wzbrakowanego. Harmany z tamtego okresu to na prawde solidne konstrukcje i dobrze brzmiące, zdecydowanie na uwagę zasługują wzmacniacze - mistrzostwo świata jak dla mnie - są świetnie zbudowane - i mało która firma tak buduje czy tez budowała....co prawda nie słuchałem tego konkretnego harmana, ale słyszałem inne podobne wiec jestem przekonany że bedziesz zadowolony.
Zastanów się jeszcze nad tańszym ale równie soldnym sprzetem ITT HiFi 8033 , na pewno wart tej kasy, ostatnio taki nabyłem i jestem bardzo zadowolony. Moze czasem troche zbyt mocno przykładam wage do tego, zeby to jeszcze ładnie wyglądało,na pewno brzmienie jest na pierwszym miejscu. Tak więc polecam ten amplituner - tosolidna kontrukcja ze sporym zapasem mocy i do tego pięknie wygląda.
Poczytaj sobie co pisze marek_c4, kupił niedawno ten sam amplituner. Myśle że da Ci to trochę do myślenia.
Kolejna ciekawa opcja to Dual CR 1780 + C 830 DECK, tyle tylko ze to jest zbyt wysoka cena, realnie kupiłbys to za jakies góra 450 zł + koszty jakbys miał oddzielnie kupowac w normalnej licytacji. ten amplituner równiez zasługuje na uwagę.
Kolejna ciekawa propozycja to PHILIPS 22 AH 799,

Zastanowiłbym sie jeszcze czy czasem nie odczekac chwile i nie kupic Luxmana L-410 to chyba byłaby najlepsza opcja brzmieniowo -tylko nie wiem jak sie sprawdzi przy słuchaniu takiej mocnej muzyki - bo co do walorów brzmieniowych nie musze tu chyba nikogo przekonywac do tego wzmacniacza - bardzo znana i ceniona kompozycja tej firmy - do tego za dobre pieniadze, tyle tylko ze jeszcze musiałbys dokupic jakis tunerek albo inne zródło dzieku.

Na koniec zaproponowałbym jeszcze w cenie do 300-400 zł kupisz również amplitunery SABA 9241, 9240, 9250, 9260 lub 9140 - to sa amplitunery które zadziwia niejednego swoim brzmieniem (w parze spora moc)- mam tego sporo w domu wiec wiem co mówie.

mam nadzieje ze coś pomogłem...
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1262

  • mareks
  • mareks аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 603
  • Репутация: 7
pomyślałbym jeszcze nad jakim NADem oraz Braunenm.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1263

  • marek_c4
  • marek_c4 аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 117
  • Репутация: 0
piootr napisał:
...Zastanów się jeszcze nad tańszym ale równie soldnym sprzetem ITT HiFi 8033 , na pewno wart tej kasy, ostatnio taki nabyłem i jestem bardzo zadowolony. Moze czasem troche zbyt mocno przykładam wage do tego, zeby to jeszcze ładnie wyglądało,na pewno brzmienie jest na pierwszym miejscu. Tak więc polecam ten amplituner - tosolidna kontrukcja ze sporym zapasem mocy i do tego pięknie wygląda.
Poczytaj sobie co pisze marek_c4, kupił niedawno ten sam amplituner. Myśle że da Ci to trochę do myślenia...
Powiem szczerze że ten ITT 8033 bardzo przypadł mi do gustu (zarówno brzmieniowo, jak i z wyglądu).
Mam teraz w domu Sony STR 414L (baaardzo chciałem go mieć zanim kupiłem ITT) i powiem że gdyby to był mój pierwszy to by mi się podobało, ale teraz rozstanę się z moim upragnionym Sony bez żalu.
Polecam ITT 8033 z czystym sumieniem.
Pozdrawiam z Poznania
Marek C
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1267

  • mario78
  • mario78 аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 38
  • Репутация: 0
Dzięki za zainteresowanie tematem::)


Nie będę ukrywał ze wygląd równiez ma znaczenie .
Więc ten Dual odpada. Napaliłem się na tego ITT,ale niestety ktoś sprzatnął mi go z przed nosa.

Cały czas nie daje mi spokoju H/K ,ten co podałem w pierwszym poście nadal aktualny,ale teraz pojawił się ten. allegro.pl/ceniony-amplituner-harman-kar...zja-i1395513178.html

Jak on wypada w zestawieniu z tym-chodzi mi o brzmienie .allegro.pl/okazja-harman-kardon-hk-990-vxi-i1378003211.html

No i jeszcze obserwuję allegro.pl/amplituner-denon-dra-335r-i1389191040.html

Ten Denon jest z nowszych ,ale z tymi kolumnami ile to może być warte?? allegro.pl/denon-avr-1708-kolumny-i1394643026.html
ONKYO ten mi wpadł w oko allegro.pl/onkyo-tx-7530-swietny-amplituner-i1389196192.html

Już nie chcę dłużej szukać tylko chcę podjąć decyzję kupić i cieszyć się czystym głębolim brzmieniem.

Proszę was popatrzcie jeszcze raz na allegro,i wybieżcie mi kilka perełek,może jakieś kultowe klasyki. Poprostu nie chcę aby ktoś mnie zrobił w balona np,z stanem technicznym sprzętu.

Jak nic nie wyyiślicie to chyba wezmę tego H/k z pierwszego postu.


A co myslicie o tych moich trójdrożnych kolumnach JBL -będzie to grało czy rozglądać się za czymś lepszym??
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1268

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Szkoda ze ITT poleciało - jak widać ten amplituner idzie od ręki, bo mamy tu 3 najważniejsze cechy które spełnia, niska cena, swietny design i wykonanie oraz solidne brzmienie.
Co do Denonów tych nowszych to nie słuchałem, ale nie bede sie wypowiadał gdyż nie słuchałem, wizualnie jakoś mi ta cinko wypadaja przy klasykach, no ale to tylko moja opinia ;),

z tego co zobaczyłem - jest kilka ciekawych opcji do wyboru:
FONICA QUADRO SOUND
to na prawde świetna opcja - super stereo i rasowe polskie klocki -brzmi lepiej jak radmor-to prawda,
jest wiele modeli ale to jest wer. która szła na exp. do fracji-o ile sie nie myle- i była najlepsza,
mozesz sie smiało targowac - mimo ze sprzet wart tej kasy to jednak sie nie sprzedaje i pewnie sprzedajacy jeszcze zejdzie z kwoty 600zł.

Sony STR-6800SD
Super wykonanie i bardzo dobre brzmienie - jeden z wyzszych modeli - tylko nie jest to top 1 jak pisze sprzedawca ale top2 jest jeszcze model wyżej 7800.
Takie małe wprowadzanie w błąd albo może brak wiedzy na temat, bo model 7800 praktycznie nie do zdobycia.
cena równiez do ubicia, jak dobrze pójdzie to moze 100 zł powinien zejsc ,brakuje jednej nakładki na pokretle.
i pewnie musisz sie nastawic na wymiane zarówek bo skala chyba nie swieci to dodatkowy koszt, pamietaj zawsze aby spytac czy wskazniki i stereo sprawne.

kolejna opcja to
Onkyo TX-4500
troche spora kwota równiez do utargowania, zabrzmi klocek na pewno i do tego bardzo ładny design - szkoda ze nie pokazane jak swieci a swieci bardzo ładnie.
Warto dokładnie porozmawiac na temat sprzetu, bo nie wiadomo czy czasem wszystkie żarówki nie do wymiany i ogólnie o jego stanie gdyz nic nie ma w opisie, no chyba ze faktycznie wszystko igła, jakby na to nie patrzec sprzet ma lata.

Telefunken HR5000
moze nie kazdemu sie podoba w porównaniu do poprzedników, choc ja lubie ten design, ale za to jakie walory brzmieniowe, swietny basik jak to w telefunkenie...i to jest top 1 z tej linii (był jeszcze chyba model 5500, ale nawet nie wiem czym sie rózniły,chyba niewiele), cena równiez to ubicia...

nie bede sie rozpisywał na temat tego który lepiej zabrzmi z Twoimi kolumnani bo jak sam wiesz to metoda testowania i próbowania.

Pamietaj zeby sprawdzic czy Impedncja kupowanego sprzetu bedzie odpowiednia do Twoich kolumn, ale chyba te JBLe to 8 ohmów i wszystko powinno byc ok, lepiej zawsze to sobie sprawdz, zebys potem nie przezył rozczarowania :) albo i nawet czegos nie spalił ;)

Niestety nie poradze Ci i pewnie nikt tego nie zrobi który sprzet bedzie bez wad -wiesz jak to jest z kupowaniem na all, pamietaj aby nawiazac jakis kontakt ze sprzedawca do tego sprawdz jakie ma opinie, zawsze mozesz pierdyknac negatywa i obsmarowac sprzedawce np. na takim forum - to wówczas oduczy go złych praktyk.

pewnie jeszcze bym ze 3 klasyki na all wybrał ale nie słyszałem wiec nie pisze,

mam nadzieje ze cos pomogłem
powodzenia

p.s.
HK3300 daruj sobie - podrasowane fotki przyciagneły Twoją uwage :)
Denon AVR 1708 chyba poza zasiegiem cenowym.
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1269

  • mario78
  • mario78 аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 38
  • Репутация: 0
Jednak aż takich ''staruchów''nie chcę -najlepiej podoba mi się Telefunken z tych co podałeś.Jest wizualnie najświeższy .

Jutro zadzwonie do gościa od którego Marek_C4 kupił ITT ,bo widzę ze to ten sam sprzedawca.
Jak Marek jest zadowolony ,to wiadomo ze sprzedawca nie leci w bambuko. allegro.pl/okazja-harman-kardon-hk-990-vxi-i1378003211.html

Jeszcze spróbuję zaryzykować i zalicytuję tego Denona allegro.pl/denon-avr-1708-kolumny-i1394643026.html
Aukcja konczy się za godz.

Dzięki .
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1270

  • mario78
  • mario78 аватар
  • Offline
  • Raczkuje
  • Сообщений: 38
  • Репутация: 0
allegro.pl/sansui-rz-1500-i1391140622.html Ten sprzedawca ma jeszcze taki Sansui-co o nim sądzić
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1271

  • mareks
  • mareks аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 603
  • Репутация: 7
harman 990vxi zdecydowanie
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 года 2 мес. ago #1272

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
co wybrałeś mario78 - widze ze telefunkena juz nie ma - wg mnie to był najlepszy wybór brzmieniowo - bedziesz bardzo zadowolony.
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа