Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: aplituner + CD + głośniki

aplituner + CD + głośniki 12 years 9 months ago #1778

  • lucash
  • lucash's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 6
  • Karma: 0
Witam,
Dopiero zaczynam moją przygodę ze Światem audio.
Obecnie mam, tzn znalazłem na strychu pioneera sx636. Wymaga od gruntownej renowacji co może trochę potrwać. Poza materialną wartością tego amplitunera łączą mnie z nim emocje, także zajmie honorowe miejsce na półce.
od piootra dowiedziałem się, że nie jest to technologiczne cacko i dlatego zastanawiam się nad poszukaniem czegoś z półki wyżej, tylko takiej cenowo rozsądnej czyli amplituner do 450PLN
CD do 200-250PLN
głośniki do 800-1000PLN
Pokój, w którym ten sprzet by grał to 6x5x3m

odnośnie samych amplitunerów to nie ukrywam, że chciałbym aby cieszyły oprócz ucha również oko, mysłałem o:
allegro.pl/sony-str-7025l-vintage-i1656122957.html
allegro.pl/prawdziwa-perelka-sony-str-414-i1660310069.html
allegro.pl/legendarny-marantz-2230-piekn...bcm-i1657854564.html
allegro.pl/pioneer-sx-727-amplituner-05-i1652682272.html
CD - zastanawiałem się nad:
allegro.pl/audiofilska-yamaha-cdx-630e-i1659853260.html
allegro.pl/cd-sony-cdp-222esd-unikat-tda1541-i1658373526.html

co do głośników to nie mam pojęcia, które grają lepiej, które gorzej

Jeśli ktoś znalazłby chwilę i doradził czy idę dobrym tropem, ewentualnie polecił inny sprzęt w tym zakresie cenowym to będę wdzięczny.
Z góry dizękuję
pozdrawiam
lucash
The administrator has disabled public write access.

O:aplituner + CD + głośniki 12 years 9 months ago #1780

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
za ta cene powinienes cos fajnego skompletowac !

postaram sie cos pomoc,

odniose sie do amplitunerów bo to w zasadzie moj konik i mam tego sporo i sporo słyszałem,

Sony str-7025L i Sony STR-414 darowałbym sobie - niezle wygladaja ale słabo grają, bardzo przecietnie, bardziej pocieszysz oko i to tyle, Pioneer SX-727, cena zaporowa, mozna kupic znacznie taniej, dlatego równiez bym odpuścił,

moim zdaniem z tego co wybrałes najlepiej wypada Marantz, moge troche ponarzekać na marantza ale jednego mu nie ujme - design robi na prawde wrazenie na kazdym, maja skubane coś w tej swojej prostocie wykonania, te model 2230 powinien dość przyzwoicie zagrac...neistety brak przycisku i pewnie do przegladu.

a teraz co ja proponuje z dostepnych na all:

w pierwszej kolejnosci TElefunken TRX-2000, wymaga niestety podrobienia, no i te niektóre diody prawdopodobnie nie pala sie we wskaznikac, jednemu bedzie przeszkadzał drugiemu nie, sprawny elektronik powinien dac sobie rade (choc trudno je dostac, najszybciej podebrac z innego modelu telefunkena), do tego ten wyswietlacz, równiez dodatkowe koszty naprawy, jest troche ryzyko, ale jezeli chodzi o brzmienie, to jest to sprzet z górnej półki, mam ten model i model wyzszy TRX-3000, były to falgowe amplitunery tej firmy i alternatywa dla takiej legendy jak Sansui 9090, choc moim zdaniem trx jak dla mnie brzmi lepiej, ale to juz kwestia gustu i moze odpowiednich kolumn.
jezeli chcesz zobaczyc cos wiecej zobaczyc o telefunkenie to polecam filmik TRX2000 (drugi w kolejnosci)...

pocieszyc oko i ucho mozna równeiz przy amplitunerze SABA 9141, jest jedna srebrna, ale równiez wyswietlacz padniety, - dodatkowe koszty naprawy, ale ten amplituner gra równiez bardzo dobrze spora moc i ładnie sie prezentuje, brak miejsca na jakas tandete - mocno polecam mozesz pewnie kupic z tym padnietym wyswietlaczem jak dobrze pojdzie za 200 zł. - swietne stereo - polecam - mam 15 sztuk wiec wiem co mowie a z tej linii to chyba wszystkie.

z wysmienicie brzmiacych amplitunerów jest Telefunken HR-5000, choc urodziwy na swój sposób, mozna sie smiało tardowac, moim zdaniem za 350 w tym koszty powinienes kupic, niedawno poszedł taki za niewiele ponad 300 zł. - z brzmienia tego receivera bedzie na pewno zadowolony.

klasowy amplituner to Bang & Olufsen BEOMASTER 8000, no ale to cena troche wyzsza(choc pewnie mozna sie potargowac zwazywszy na stan wizualny) jakis taki troszke przymordowany :)... ale to równie bardzo wysokiej klasy amplituner, tylko nie pamietam jaka tam impedancja nie wiem czy tylko od 8 ohm.

kolejna ciekawa pozycja to Dual CR 1780 + C 830 deck, przeładny komplecik chyba deck w komplecie w tej cenie, tak mi wynika z opisu, dobra cena za ten sprzet jezeli jest w takim stanie jak pisze sprzedajacy - trzeba sie popytac konkretnie,
trzeba równiez pytac czy ten amplituner jest przestrojony , jezeli nie to dodatkowy niewielki koszt przestrojenia dojdzie - choc moze Ci to nie przeszkadzac, ale to równeiz bardzo dobrze brzmiacy receiver i do tego miałbys piekny magnetofon - mam taki wiem co mowie.


Kenwood KR-6600 - mam wyzsze modele, ale to jest dobra pozycja i na pewno zagra ładnie, choc gorzej jak telefunkeny, które ci polecałem wczesniej, ale ładny ten kenwood i do tego po przegladzie, powienines zmiescic sie w swojej kasie a moze nawet mniej zapłacisz.

MARANTZ SR-4010 - ładny i do tego zabrzmi, za ta cene ten Pan niestety tego nei sprzeda, 400 zł jak mu ktos zaproponuje powinien sprzedac i byc zadowolony jak równiez kupujacy...


pamietaj ze zawsze musisz konkretnie kontaktowac sie z kupujacym aby jeszcze dopytac na co zwrócic uwage itp, i co ewentualnie do poprawek, jaka impedancja to wazne jak bedzie dobierał kolumny lub odwrotnie,

na kolumny popatrze troche pozniej...i równiez postaram sie cos mapisac
mam nadzieje ze cos pomogłem
powodzenia
vintage audio
Last Edit: 12 years 9 months ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

O:aplituner + CD + głośniki 12 years 9 months ago #1782

  • lucash
  • lucash's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 6
  • Karma: 0
Cześć,
bardzo pomogłeś
nie mam doświadczenia w porównywaniu sprzętu tym bardziej, że nie mam czego z czym porównywać :):)
Miałem nadzieję na taką odpowiedź razem ze wskazówkami co jest lepsze i gorsze.
zaczynam działać ;)
Telefunken jest ciekawy i zobaczę czy uda się zbić cenę
poza tym DUAL i Marantz cieszą oko i tutaj też będę próbował sie dogadać ze sprzedającymi
dzięki jeszcze raz i zabieram sie do działania.
Dam znać jak coś osiągnę
pzdr
lucash
The administrator has disabled public write access.

O:aplituner + CD + głośniki 12 years 9 months ago #1783

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
z tym telefunkenem teraz sie zastanawiałem, moze byc problem z tymi diodami zeby je dostac bo to sa taki półokrągłe i trzebaby kupowac jakies stare modele aby wyciagnac i przełozyc, raczej ciezko bedzie z dostaniem tego w sklepie,
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:aplituner + CD + głośniki 12 years 9 months ago #1785

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
kolumny ?!? - własnie zobaczyłem ze pojawiły sie Heco SM-640,

jezeli szukasz kolumn które graja super, a chciałbys wydac małe pieniadze to te mnie zwaliły kiedys z nóg a teraz jeszcze za bardzo dobre pieniadze (250 zł),
jest jadno pytanie kto wymieniał membrany w niskotonowych głosnikach i czy wpłyneło to na zmiane brzmienia, mam do dzis te kolumny graja rewelacyjnie. Tyle tylko ze sa wielkie i kanciasta :(, nie wim jak Ci to odpowiada.

wiedz, jedno, że czasem nie trzeba wydawac całej kasy zeby osiagnac zamierzony efekt :) - juz dawno sie o tym przekonałem...


to tak mi sie teraz na szybko nasunęło...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:aplituner + CD + głośniki 12 years 9 months ago #1791

  • lucash
  • lucash's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 6
  • Karma: 0
hej,
głośniki trochę duże...;(
teraz potrzebuję czegoś mniejszego, po przeprowadzce będę myślał o wiekszych teraz nie mam gdzie wstawić podłogowych.
tego DUAL CR 1780 już ktoś sprzątnął ale na ebay.de jest identyczny w aukcji także poluję.
miłego weenekdu
pzdr
The administrator has disabled public write access.

O:aplituner + CD + głośniki 12 years 8 months ago #1813

  • lucash
  • lucash's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 6
  • Karma: 0
Witam, po dłuższej przerwie,
Klamka zapadła i Marantz już idzie
tak przy okazji to piootr widziałem że sprzedajesz 2235, ładny ale poza moimi możliwościami (obecnie, może kiedyś ;))
teraz poluję na CD
jesli chodzi o głośniki to pożyczyłem małe monitory Monitor Audio bronze Br2 zobaczę jak to bedzie grało. Jeszcze znajomy z pracy ma Sony ss-g1 także pojadę i posłuchamy na innych głośnikach.
Pzdr
The administrator has disabled public write access.

O:aplituner + CD + głośniki 12 years 8 months ago #1814

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
warto słuchac i testowac kolumny - ale moze poczekaj na sprzet,
a marantzyk to tak - zobaczymy co sie wydarzy :)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:aplituner + CD + głośniki 12 years 8 months ago #1829

  • lucash
  • lucash's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 6
  • Karma: 0
Witam,
Marantz stoi na stoliku. Po zabawie z kabelkami, ustawianiem mebli w pokoju, głośników i kanapy, jest przyjemność z słuchania. Dodatkowo zdobyłem ozdobę do pokoju i moje zdanie podziela tez żona :)
sygnał FM mam tylko słaby i nie łapie stereo dla wszystkich rozgłośni, muszę poczytać i pewnie skończę na zewnętrznej antenie FM
Odnośnie głośników to lepiej wypadają Monitor Audio
dzwięk jest bardziej zwarty, bass nie jest taki rozlany i nie dudni.
teraz jeszcze CD i będzie można posłuchać ulubionych płyt w piątkowe popołudnie.

A 2235B myślałem że wyjdzie więcej :(
pzdr
The administrator has disabled public write access.

O:aplituner + CD + głośniki 12 years 8 months ago #1830

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
wizualnie na pewno był lepszy 2235b - śliczny, ale brzmieniowo niekoniecznie,
to teraz do kompletu Marantz CD-73 ;),

co do sygnału to sie dokładnie zorientuj bo moze tuner jest do roboty dlatego słabo łapie sygnał,
jak inne odbiorniki łapały dobrze czy zle i juz bedziesz wiedział czy jest z nim cos nie tak czy ok.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.