Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: AMPLITUNER DLA JBL L80T

AMPLITUNER DLA JBL L80T 11 years 1 week ago #4608

  • andreas1980
  • andreas1980's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 18
  • Karma: 0
Witam
tak jak w tytule poszukuję ampli dla głośników JBL-a.
Na dzień dzisiejszy posiadam ONKYO TX 2500 mk I, lecz naszła ochota na coś zacniejszego myślałem o Yamaha CR1020
Co o tym sądzicie?
Co proponujecie tylko analog i stereo mnie interesuje cena myślę ok 1000 PLN.
Dzięki z góry i liczę na pomoc.
pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

O:AMPLITUNER DLA JBL L80T 11 years 1 week ago #4609

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Witaj

Nie słyszałem Yamachy ale powinna być sporo lepsza od Onkyo, które posiadasz. Natomiast w tej cenie na pewno można też polecić Sony STR-V5 lub jeszcze lepiej V6. V7 nie wiem czy się uda w tym budżecie, ale im wyższa cyfra tym lepiej ;)

V5 i V6 są w tej chwili na alle.

pozdr.
The administrator has disabled public write access.

O:AMPLITUNER DLA JBL L80T 11 years 1 week ago #4610

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Yamaha to niezły wybór - bardzo naturalne brzmienie - mam wrażenie ze polubia sie z JBL bo kolumny tej firmy także charakteryzują sie podobnymi walorami, ale niestety nie słyszałem tego modelu,
zastanowiłbym sie teraz jest Sansui G 7700 :), ładny klocek i powinno udać się kupic za mniejsze pieniadze, tylko co do sprawnosci to juz ryzyko, zakładam ze tylko potencjometry do przeczyszczenia, bo pewnie juz kazdy przekonał sie ze czasem pisza co chcą.

ja osobiscie wybrałbym to sansui jak Yamache 1020, ale nie bede w ciemno strzelał najelpiej byłoby miec obydwa i sprawdzic dokładnie z Twoimi kolumnami, widziałem jeszcze NAD 7080 amplituner i jak pisał Laslo V6 z ciekawszych opcji i to na dzisiaj pewnie byłoby na tyle,

a co do Twojego Onkyo TX-2500 to wczoraj z ciekawości odpaliłem go, po dłuższej przerwie i powiem że mimo że model nie wysoki to na prawdę daje radę i do tego przeładny - porónywałem go z innym moim TX-6500 MKII - różnica była nie da się ukryć na korzyć monstera 6500 ale i tak mniejszy braciszek grał bardzo dobrym dźwiękiem, bardzo dobrze odbrałem górę i srednie - troche brakowało mi niskich tonów i takiego miecha w porównaniu do modelu 6500, ale to nei ta liga i przedział wiec nie ma sie co dziwić, generalnie miłe zaskoczenie


p.s.
nie sprawdzałem impedancji
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:AMPLITUNER DLA JBL L80T 11 years 1 week ago #4613

  • andreas1980
  • andreas1980's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 18
  • Karma: 0
Dzięki Koledzy, sprawa do przemyślenia patrzałem na tego Sansui ciekawy klocek poczekamna rozwój sytuacji myslę też o zapolowaniu na onkyo TX 4500.Jeszcze raz dziękuję bałem sie że pytanie zostanie bez odpowiedzi.
Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

O:AMPLITUNER DLA JBL L80T 11 years 1 week ago #4614

  • roban
  • roban's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 58
  • Karma: 0
Sansui to dobry wybor, jezeli mozesz przekroczyc swoj budzet to tutaj tez jest ciekawa propozycja:
http://allegro.pl/kenwood-kr-11000-gx-hi-end-najwyzszy-model-i3145190771.html
The administrator has disabled public write access.

O:AMPLITUNER DLA JBL L80T 11 years 1 week ago #4615

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
roban napisał:
Sansui to dobry wybor, jezeli mozesz przekroczyc swoj budzet to tutaj tez jest ciekawa propozycja:
http://allegro.pl/kenwood-kr-11000-gx-hi-end-najwyzszy-model-i3145190771.html


przepiękny amplituner !!!! to chyba najlepsza konstrukcja Kenwooda
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.