Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 11 months ago #569

  • artek2102
  • artek2102's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 42
  • Karma: 1
w sumie jakbyś bose 501 wyciągnął za 250zł w tym przesyłka to by się naprawdę opłacało... takie kolumny średnio w idealnym stanie 400-500zł...
-regeneracja niskotonowych to około 10-50zł za sztukę (zależne od tego gdzie i u kogo robisz a nawet mógłbyś się pokusić sam spróbować.... chodzi tylko o wymianę samego górnego zawieszenia... ja tak zrobiłem w swoich BOSE 301 i wógle nie zmieniły charakterystyki. Napewno dałbyś radę... tylko trzeba poświęcić chwilkę, kilka poradników przeczytasz i jak masz choć ciutkę chęci to dasz sobie radę... nie jest to trudne, ale wymaga dokładności. W ten sposób można kupić naprawdę soldne kolumny za parę groszy.NIE MUSISZ WYMIENIAĆ CAŁYCH MEMBRAN)
-przy wysokich trzeba by było coś grzebnąć ale masz jeszcze że tak powiem duży zapas fiansowy na to. Zawsze możesz zadzwnić do gościa czy by nie sprawdził wysokotonowych pod jakimś źródłem czy wogóle grają... bo jak nie to są spalone. Wtedy trzeba by było sprawdzić co w tych wysokotonowych jest i zrobić pełną regenerację wysokotonowych... A jeżeli grają to coś w zwrotnicy...trzeba by było to sprawdzić
W najgorszym wypadku 150zł wyszłaby cię regeneracja głośników, a jakbyś robił sam to nawet mógłbyś ograniczyć koszty do 50zł.

Powoli nawet sam się nad nimi zastanawiam;)
The administrator has disabled public write access.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 9 months ago #642

  • lombardi
  • lombardi's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 5
  • Karma: 0
Witam
Mam pytanie dotyczace Bose 301. Jak oceniasz te głosniki?
Mam już zestaw Bose Acustimase25 ,teraz kupiłem Bose301. Wiadomo są to różniące sie głośniki. Bose 25 używam w kinie domowym i do stereo. Ocena moich znajomych i moja jest pozytywna, w kinie i przy stereo grają fantastycznie.Przestrzenność jak i stereo jest dobrze rozłożona. Bose 301 przy podłączeniu w stereo bardzo przestrzennie. Jakie są wasze spostrzeżenia?
Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 9 months ago #643

  • artek2102
  • artek2102's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 42
  • Karma: 1
wg mnie Bose seria 301 jest naprawdę solidną konstrukcją... biorąc pod uwagę cenę za jaką można je kupić są dobrą propozycją dla początkujących audio-maniaków lub audio-maniaków z niezbyt zasobnym portfelem
The administrator has disabled public write access.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 9 months ago #644

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Bose 301 róznią się swoją charakterystyką kierunkową od większości zestawów kolumnowych.
Kolumny te pozwalaja oprzeć reprodukcje obrazu dźwieku na odbiciach od scian pomieszczenia w którym sie znajdują.
Jednak jest to tylko namiastka tego co oferują flagowe kolumny tej firmy. Co do brzmienia to faktycznie jest to dobry temat na początek albo choćby po to aby sie przekonac jak to gra i miec porównanie z innymi kolumnami. Poza tym maja na prawde oryginalny design który ja sobie osobiscie chwale.

Nalezy pamietac o jednej sprawie aby kolumny te stawiac na płasko a nie w pionie jak czyni to wiekszosc sprzedawców :).
Kolumny te na pewno daja wrazenie bardziej przestrzennego dzwieku od przecienych innych kolum. Choc aby to na prawde dobrze ocenic trzeba posłuchac flagowych modeli.
W przypadku tych kolumn masz dwa sposoby ustawienia:
-wysokotonowce na zewnatrz (sugerowane ustawienie przy dzwieku wraz z obrazem video, gdy mamy niesymetryczne sciany lub gdy brakuje jednej ze scian),
-wysokotonowce od wewnatrz (zapewni lepsze brzmienie przestrzenne, typowy dzwiek odbity od scian)

pozdrawiam
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 9 months ago #645

  • lombardi
  • lombardi's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 5
  • Karma: 0
Witam.
Wiem jak ustawic te głosniki. Pytałem jak oceniacie dzwiek tych kolumn, jeśli ktoś takowe ma. Porównywałem je do moich Akustimase i graja inaczej. Te 2 kolumienki przy odpowiedznim ustawieniu grają przestrzennie. Jednak do stereo troche dziwnie słychać utwory spokojne. Disco gra super.Mimo wielu sceptycznych opinii o głośnikach Bose uważan że jest to ciekawa propozycja.
Po przetestowaniu pozostane przy moich Acustimase które przypadły mi do gustu. Nie widać a słychać bardzo ładne brzmienie.
The administrator has disabled public write access.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 9 months ago #650

  • Arkadiusz
  • Arkadiusz's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 7
  • Karma: 0
Chwilkę się nie odzywałem, ale niestety z racji wyjazdu służbowego cały zakup przesunął się o miesiąc.
Dzisiaj podłączyłem sprzęcik.
Finalnie zakupiłem: Harman/Kardon 430 oraz Heco Precision 200.
Grają :woohoo: fantastycznie, bez żadnych wodotrysków, po prostu poprawnie, niczego nie brakuje ale tez nic się nie wywyższa.
Jestem BARDZO zadowolony.

Bardzo dziękuje za pomoc. W chwili wolnego porobię parę fotek i pochwale się w galerii.

Pozdrawiam.
The administrator has disabled public write access.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 9 months ago #651

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
cieszy ten fakt :)
- i czekamy na fotki z jakim opisikiem
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 9 months ago #652

  • lombardi
  • lombardi's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 5
  • Karma: 0
Witam

Harman/kardon to moim zdaniem bardzo dobry wybór. Mam w swoich zbiorach Harman/kardom HK-990 Vxi , dzwięk jest bardzo dobry.

hifigoteborg.se/HK%20hk-990%20Vxi%20spec.htm
Attachments:
Last Edit: 13 years 9 months ago by lombardi.
The administrator has disabled public write access.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 9 months ago #653

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Lombardi mam nadzieje ze niedługo dostawisz do swojej kolekcji pozostałe klasyki,
czekam z niecierpliwością,

HK-990 Vxi super miałem okazje go słuchać kiedyś u znajomego na kolumnach Dynaudio...
Wystarczy rozkrecic i sie przekonac jak były budowane wzmacniacze tej firmy - moim zdaniem to wzór...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Początek przygody,amplituner, dwie kolumny - 600zł 13 years 9 months ago #654

  • lombardi
  • lombardi's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 5
  • Karma: 0
Jest to mój 2 Harman/kardon,poprzedni był starszy i troche zniszczony.Ten jest ekstra, tuner bardzo czuły,a dzwięk rewelka.
Robie teraz przymiarke do Sansui Z9000,jednak cena jest dosyc wysoka ( 500zł ). Co do fotek to musze sobie przygotowac jakies miejsce do robienia ładnych fotek. Zaczynam miec juz braki i część stoi w garażu
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.