Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE?

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 years 6 months ago #6001

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
z ta mocą nie jest tak do końca, osobiście znam zestawienie gdzie wzmacniacze są dwa razy większej mocy jak kolumny bo wówczas takie zestawienie grało wybitnie dobrze, oczywiście trzeba wówczas grać rozsądnie..
najlepiej zawsze samemu popróbować,
a cantony ładne wizualnie - ciekaw jestem opinii... napisz proszę jak już przetestujesz i koniecznie z jakim wzmaciaczem grają.

powodzenia
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 years 6 months ago #6002

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Oczywiscie jak tylko przyjda kolumny musze je dopiescic ustawic na standach i cieszyc sie brzmieniem. Mojego Kenwooda rowniez pokaze :) taki tam topowy model z lat 70's.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 years 6 months ago #6014

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Hejka od wczoraj moje uszy cieszy ten oto zestawik z poniższych fotek jest to Kenwood KA-8006 Top model z serii oraz CANTON QUINTO 530. Obecnie kolumny czekają na podstawki. Jestem już po pierwszych godzinach odsłuchów i jestem bardzo mile zaskoczony tymi niepozornymi kolumnami z początku lat 80-tych.






The administrator has disabled public write access.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 years 6 months ago #6018

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Kolega zapewne chce kolumnami powięszyć pokój.
Tomasz
PS Zawsze mnie zadziwia jak ludzie za własne pieniądze chcą stracić słuch i po paszczy dostać od żony i sąsiadów.Podobnie z autami.Ślinią się na silniki 600 czy 1000 KM zapominając że nie stać ich na gazolinę czy co tam sie leje i to baaaardzo drogo.Sam kapeć to majątek a pada po kilku startach.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 years 6 months ago #6019

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
chrzan49 wrote:
Kolega zapewne chce kolumnami powięszyć pokój. Zawsze mnie zadziwia jak ludzie za własne pieniądze chcą stracić słuch i po paszczy dostać od żony i sąsiadów.
Jak powiększyć pokój? Co ty bredzisz chłopie, to że kolumny są lekko przewymiarowane do pokoju 10m2 nie oznacza, żeby od razu tłuc ile wlezie. Druga sprawa jakich sąsiadów? Ja mieszkam na wsi w domku i nie spinam pośladów jak Ci co gnieżdżą się w blokach czy modnych teraz loftach. A w kwestii żony niezły terror musisz mieć na chacie.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 years 6 months ago #6022

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
izi chłopaki :)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 years 6 months ago #6040

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
"piootr" obiecałem, że dam znać jak już będę miał CANTON QUINTO 530 w domu. Muszę przyznać, że po kilku dniach odsłuchów przy różnych stylach muzycznych oraz kilku konfiguracji ustawiania po pokojach, kolumny grają bardzo przyjemnie i jestem mile zaskoczony ich muzykalnością. Szukając monitorów stawiałem kilka warunków, które kolumna musi posiadać:
- bdb opinie wśród właścicieli (szczególnie w kwestii średnich tonów w partiach wokalnych),
- duży głośnik niskotonowy z membraną papierową i gumowym resorem (patrzyłem na głośniki min 20cm) ten model posiada aż 26cm głośnik niskotonowy,
- obudowa typu zamkniętego,
- ładny i skromny wygląd,
- trwała maskownica "SAFETY KIDS" (tutaj jest trwała metalowa)
Powiem tak kolumny odtwarzają bardzo czysto i wyraźnie średnie tony słychać wiele szczegółów głównie w partiach wokalnych oraz instrumentalnych, możliwe że jest to za sprawą jedwabnych kopułek. Spory plus również mają za odtwarzanie niskich tonów, gdzie bas jest sprężysty ze sporym zapasem, momentami można stwierdzić że na tak niewielką konstrukcję zamkniętą jest potężny. Co ciekawe nie spotykamy tutaj efektu dudnienia, może za sprawą dobrego wygłuszenia oraz braku otworu bass reflex. Jedynym mankamentem jest czasem drażniąca góra pasma, momentami mało szczegółowa i piskliwa.
Jeśli chodzi o wygląd i budowę mogę tylko przyczepić się do nieciekawych i kiepskich terminali.
Nadmienię, że kolumny spokojnie dały radę nagłośnić pokój o wielkości 27m2 bez najmniejszego problemu :) Najlepszą stereofonię uzyskałem kiedy kolumny były oddalone od siebie mniej więcej 4 metry. Jak przystało na monitory kolumny bardzo dobrze sprawują się na podstawkach/stand'ach, tak mniej więcej na 50 cm. Poluje teraz na większe QUINTO 540 albo starszego lecz praktycznie identycznego GLE 100 (tam basior ma 31cm).

Kilka informacji technicznych:
CANTON Quinto 530 (drugi po TOP QUINTO 540, następca po Canton GLE 70, ojciec CANTON Karat 300)
Rok produkcji: 1981 / Niemcy
Wymiary i waga: 285 x 460 x 270 mm (Szer. x Wys. x Głęb.), 10,5kg / szt.
Konstrukcja: typ zamknięty 3 drożny
Głośnik niskotonowy: 26 cm (papierowy/celulozowy na gumowym resorze)
Głośnik średnio tonowy: 2,8 cm kopułka jedwabna (Nr. 1086)
Głośnik wysoko tonowy: 2 cm kopułka jedwabna
Moc: 80/120 W
Pasmo przenoszenia: 25 - 30.000 Hz
Podział zwrotnicy: 1000 / 5000 Hz
Impedancja: 4 Ohm
The administrator has disabled public write access.

Kolumny podstawkowe/monitory stereo JAKIE? 8 years 6 months ago #6042

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
tej serii nie słuchałem, z takim dużym basem i bardzo podobnych parametrach do modelu QUINTO 540 jest tez kolumna Canton GLE 70
na pewno warto testować !
chętnie porównałbym z Grundig BOX 850a prof te 540 :)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
  • No posts to display.