Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6514

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Przeglądając forum, czytając i dochodząc do wniosku, że Monsters Receivers to 1 liga powstało marzenie aby sprawić sobie taki sprzęt.
Temat na wyrost bo plan zakupu to przyszły rok może na 30 urodzinki :D ale dobrze wiedzieć czego się chcę a może przez ten okres trafi się taki okaz w moim mieście i będzie możliwość odłsuchu.
Głównym problemem jest dostępność takiego sprzętu i możliwość przesłuchania, nie mówiąc o możliwości podpięcia swoich kolumn, dlatego nie wiem do końca czego szukać.
Miałem okazję tylko słuchać Sansui z9000x i podobało mi się chodź wolałbym coś bardziej klasycznego z wyglądu.
Na dzień dzisiejszy jak miałbym wybrać to nie oszukuję, że kierowałbym się wyglądem i wybierałbym pomiędzy Kenwood KR9600, Marantz 2285 no i Sansui G9000 chodź nie wiem czy są w moim przedziale cenowym.
Ale wiadomo, że chodzi tutaj o dzwięk a ja jestem fanem "dobrej góry", która musi być szczegółowa i bardzo czysta a bas ma być dopełeniem całej zabawy .
Budżet max 4000-4500 zł
Last Edit: 8 years 2 months ago by Charakterny.
The administrator has disabled public write access.

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6515

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Dobrze Kolega celuje.Choc monster receiverów nie polecam .To sa koszmarnie wielkie kloce dośc awaryjne i bardzo trudne w naprawach a jak juz to baaaardzo drogo.W tych modelach producenci skoncentrowali sie głownie na mocy a nie jakosci dźwieku.Słuchałem kilkanaście sztuk i żaden nie powalił/.Znacznie lepiej grały średniaki.
Fakt że powalaja ilościa zbędnych gał do krecenia i ogromem .Co kto lubi.Pieniadze cięzko "kradzione" mozna wydać lepiej.
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6516

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
To zaproponuj coś "ze średniaków" co twoim zdaniem gra bardzo dobrze bądź świetnie, pamiętając, że zależy mi na szczegółach.
The administrator has disabled public write access.

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6520

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Ja jak zwykle swoje typy :)
Kenwood KR-9400 (piękny, budowa dyskretna) e-hifi.pl/index.php?id=358
Kenwood KR-9600 czy KR-9060 (świetna analogowa barwa, uwaga na końcówce hybryda) e-hifi.pl/index.php?id=397
Kenwood ELEVEN GX / KR-11000GX e-hifi.pl/index.php?id=435

Taka poglądówka.

Ze średniaków będzie kilka pozycji wartych uwagi m.in.
- Kenwood KR-7070 (ale cena do 800zł) e-hifi.pl/index.php?id=365 .
Jest tych modeli do wyboru do koloru, ale czasem trzeba naprzerzucać klocków aby coś wybrać dla siebie.
Last Edit: 8 years 2 months ago by mjmisza.
The administrator has disabled public write access.

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6521

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Hehe, kolega wali w kenwoody w ciemno :)
Ja mam opinię, że monsterki to są fajne ale na półkę. Wyglądają pięknie ale kosztują obecnie masę pieniędzy, a dźwięk... oczywiście jest to wysoka półka dźwiękowo, ale można lepiej wydać pieniądze. Tzn można lepiej jeśli chcemy osiągnąć jak najlepszą jakość właśnie dźwięku, a nie respekt na półce, chociaż biorąc pod uwagę ciężar monsterów to półka raczej nie wchodzi w grę ;)
Chciałbym poznać monsterka, który zakosi dźwiękowo takiego Luxmana L-510, Sony TA-F7B lub końcówki Sony TA-N7B. jeśli nawet, któryś z monsterków da im rade to cena będzie 2x większa niż tych wzmacniaczy.
najbardziej opłacalne moim zdaniem jest kupienie wzmacniacz + tuner.
The administrator has disabled public write access.

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6524

  • Pumcat
  • Pumcat's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Posts: 189
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0
:woohoo: Oooo ja pier........... biorę te kenwoody wszystkie otwieram siatkę i już pakuje. :woohoo:
The administrator has disabled public write access.

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6525

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Kenwoody piękne :) i reklama strony jeszcze piekniejsza
mjmisza mogłeś to zrobić nieco dyskretniej :whistle: bo teraz to wygląda jakby "adwords" się wpierdzieliło na formu
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6532

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
piootr wrote:
Kenwoody piękne :) i reklama strony jeszcze piekniejsza
mjmisza mogłeś to zrobić nieco dyskretniej :whistle: bo teraz to wygląda jakby "adwords" się wpierdzieliło na formu
Ale w czym problem jest? Jak przeszkadza to mogę usunąć ten obrazek.
The administrator has disabled public write access.

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6533

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
No dobra to wychodzi na to, że jestem jednak zielony w tym temacie. Przejżałem wszystkie ampli i wzmacniacze w naszej bazie i zawsze się zachwycacie sansui i ręsztą pięknych mebli ale mi zależy na jakości ;)
Chciałbym coś kupić na lata jak nie wieki ;) i w pierwszej kolejności ma to cieszyć ucho a potem oko ;)
The administrator has disabled public write access.

Monster Receiver - pomoc w wyborze modelu 8 years 2 months ago #6534

  • Pumcat
  • Pumcat's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Posts: 189
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0
Charakterny radzę Ci spasować ,bo z tego co piszesz to wygląda jakbyś był wielkim Szu i grał zawodowo w pokera, (każdy kiedyś przegra ) a ja powiem tylko tyle że nie wystarczy kupić i podłączyć sprzęt , tu ludzie idealnego dźwięku szukają latami.Zacznij od czegoś średniego i powiedz o swoich wrażeniach i odczuciach,może i my się czegoś nauczymy.Pamiętaj nie ma gotowego przepisu na idealny dźwięk, to jest sprawa indywidualna !!!
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.